Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Czym skleić carbon
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam zauważyłem że na obręczy jest pęknięcie z małym otworem na długości 1 cm, jeszcze powietrze nie ucieka ale to się może szybko zmienić. Pęknięcie jest w miejscu gdzie okładzina trze po obręczy. Zastanawiam się co z tym mogę zrobić domowym sposobem. Czy ktoś miał podobne doświadczenia. Taśmę można kupić na allegro, ale czego użyć do klejenia ?
Tak łatwo chyba nie będzie. Jak poszukasz na forumszosowe.org to tam jest gość, który naprawia carbonowe ramy. Wątpię, żeby domowym sposobem dało się to zrobić.
Jarek z Luxtechu robi i reperuje ramy. Dostajesz od niego gwarancję na takie rzeczy. Bardzo dobra firma robiąca pozrądne ramy i carbonowe komponenty.
http://www.luxtech.com.pl/index.php?opt ... 4&Itemid=6
To chyba jedyna opcja.
Jakie tam naprężenia występują? Kleje najlepiej pracują na ścinanie.
Zakładając że jest to tkanina przesycona żywicą epoksydową to najlepiej będzie użyć kleju epoksydowego. Ale nie wiem czy to wytrzyma. Można też zrobić tak że skleić klejem i owinąć tkaniną przesyconą żywicą. Wtedy wytrzymałość będzie większa. Tylko że owijać powinieneś odpowiednio do obciążeń (pamiętając że kompozyty węglowe są anizotropowe).
Dziękuję za porady, kupię klej epoksydowy i wypełnię ubytki a na górę dam taśmę karbonową dla wzmocnienia . Zobaczymy co wyjdzie. Opcja wysłania kół do naprawy jest idealna, ale brak czasu. No chyba że na czas dojdą zapasowe .