Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Filmiki..niebezpiecznych sytuacji (dla dzieci)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam prośbę. Gdybyście trafili na jakieś pouczające filmiki/animacje lub strony z czymś takim.

[moje] Dzieciaki np. często się wyrywają na chodniku i przejeżdżają poprzeczne drogi dojazdowe, co prawda patrząc niby w lewo (jadąc po lewej,i raczej nie patrząc w prawo) ale najeżdżają ze sporym rozpędem i wątpię aby wyhamowały gdy akurat nadjedzie ten samochód.
Tłumaczenie działa 2 minuty.
Chciałbym pokazać takim nieświadomym dzieciakom jakieś możliwie prawdziwe sytuacje, upadki,wypadki itd. ale oczywiście niezbyt tragiczne - "wszystko dobrze się skończyło".
Zresztą pewnie tym starszym także by się przydało popatrzeć jak to jest OTB przed zderzakiem.
Może nie do końca jest to co chcesz, ale prawie...
Prezentacja jest trochę leciwa ;-) ale dla dziecka to chyba wielkiej różnicy nie zrobi. Chodzi o przekaz.
Przeznaczona jest dla dzieci od lat 10. Przejrzyj sam i zadecyduj czy dla Twoich pociech się nadaje.

Okładka
Pobierz prezentację -> Pamiętaj masz jedno życie

"Po ukończeniu pobierania prezentacji wypakuj pliki do jednego katalogu (folderu) i dwukrotnie kliknij na plik start.exe." :lol:

Źródło:
krbrd.gov.pl


Widziałem gdzieś jeszcze parę rzeczy, które mogą Ci się przydać. W wolnej chwili postaram się je wyszperać.

Pozdrawiam
-------------------------------------------------------------

EDYTKA: 5 lipca

O, to będzie chyba strzał w dziesiątkę :-D Bagietka, Punio i Suw
Poniżej na tej stronie inne gry. To jest dla dzieci w wieku 7-12 lat.


Dla młodszych dzieci 3-6 Klik
Poniżej na tej stronie inne gry. Albo Puzzle

Polecam również dla starszych dzieci film edukacyjny"Bezpieczna droga do szkoły"
oraz ten film (ktoś kiedyś podnosił lament, że tam jest wirus, ale informuję, że strona jest "czysta"!)