Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Rower - jaki i gdzie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Na wstępie witam się ze wszystkimi.
Przechodząc do meritum - chcę kupić niedrogi (800-900 zł) rower, żeby pojeździć z żoną po ścieżkach, asfaltach, lesie.
Co proponujecie w kwestii modelu (wiem, żę w tej cenie jakieś polskie marki można już dostać) i do jakiego sklepu w LBN się udać?

pzdr.
Ja też miałem podobny budżet, około 1 tys na rower do rekreacyjnej jazdy. Jak zaczołem szukać to zrobiło się prawie 3 razy więcej. Ale nie żałuję i jestem zadowolony ze sprzętu. Polecam MSbike na Popiełuszki (znajdziesz ich na allegro) oraz ToroBike na Zana. Dobrze doradzili i obsługa w porządku. Weź pod uwagę też Decathlon.
polskie i nie tylko polskie. ale akurat z polskich marek, to widziałem w sklepie Dobre Rowery na Wojciechowskiej jakieś Krossy w cenie ok. 800. było to ze dwa tygodnie temu, więc nie wiem, czy są jeszcze, ale można wstąpić i zobaczyć.

no i wcale nie musisz potrajać budżetu jak to zrobił MG Wink spokojnie za 900 pln kupisz coś, co będzie wystarczające do okazjonalnych, rekreacyjnych wycieczek. jeśli nie planujesz szaleństw w terenie, skup się na trekkingach - 28 calowe koła, w miarę cienkie opony. nie ma sensu w takiej sytuacji raczej kupować "górala".
Jak nie ma to może domówić kwestia 2 czy 3 dni, jeszcze Bike Boys też dobrze doradza i maja fajne niedrogie sprzęty.
MindEx: ja wiem że do 1 tys coś ciekawego się kupi, ale Jacek z Toro Bike zrobił mi takie pranie mózgu Smile ale nie żałuję
Podepnę się trochę pod temat, bo nie chcę zakładać nowego, żeby nie mnożyć bytów skoro chodzi o to samo.

Mam zamiar kupić sobie jakiś rowerek na teren, na początek wiadomo nie trzeba jakiegoś przebajerzonego za kilka tys. złotych. Z czasem mam zamiar go modyfikować.

Mam na oku 4 rowery, wszystkie 4 Krossa, tylko różne modele i nie wiem na który się zdecydować. Mile widziane również inne propozycje, jak będzie widać po moich typach w cenie max. do 1500 zł.

A oto co wybrałem:
1. Kross Hexagon V6 2010
2. Kross Level A2 V-brake 2010
3. Kross Hexagon V4 2011
4. Kross Level A2 V-brake 2011

Mam dwa pytania dotyczące tych rowerów.
1. W Hexagonie V6 zamontowane są hamulce tarczowe, ponoć hydrauliczne, może wie ktoś jak te konkretne hamulce się sprawują, czy może lepiej nie ryzykować i kupić coś na V-brake?
2. Jaka różnica jest pomiędzy amortyzatorami montowanymi w Hexagonach (XCT), a tymi z Leveli (XCM)? Może nie jest to najwyższa półka amortyzatorów, ale na początek lepszy nie jest mi potrzebny. Kiedyś może zmienię go na coś lepszego, ale to nie prędko.
w krosie hexagonie są hamulce mechaniczne.
no i już wiem, że odpada :-P tylko dziwne, że producent w sklepie na swojej stronie wprowadza w błąd. Undecided
ZA 1300 zł jest do wyrwania Hercules na pełnym alivio,amor też nie najgorszy. Ja bym się ku niemu skłaniał, dokładniej na wojciechowskiej
Jeśli budżet do 1500zł to Chyba wybrałbym 4. Kross Level A2 V-brake 2011
Polecam Dobry serwis rowerowy plus sklep.Dogadasz się co do ceny na pewno. Ja u nich kupuję i serwisuję.
MS Bike Lublin
Popiełuszki 29A
20-052 Lublin
tel: 81 444-99-66, 509-377-288
email: <!-- e --><a href="mailto:allegro@msbike.pl">allegro@msbike.pl</a><!-- e -->
Stron: 1 2