Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Który rower lepszy? Trek 6000 2011 czy Kross Level A8 2011 ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam wszystkich serdecznie

Chciałbym poznać Wasze opinie na temat tych dwóch rowerów, którym warto się bliżej zainteresować ?
Przydały by się jakieś linki, po pierwsze dlatego, że pewnie sporo z nas jest leniwych, a po drugie, nie każdy rower sprzedawany jest w identycznej konfiguracji.
Jak dla mnie to Kross. Prawie pełna grupa SLX prócz korby , która zresztą i tak jest wyższa niż w Treku. Amor też lepszy i już powietrzny więc sobie doregulujesz twardość. Piasty tez modelowo wyższe niż w Treku, ale za to moim zdaniem lepsze obręcze są w Treku. Generalnie z tych dwóch moim zdaniem Kross sprzętowo się bardziej liczy.
Kross to nie jest jakaś super marka i jeśli chodzi o ramę to nie ma co porównywać z Trekiem. W treku masz polerowane spawy i porządne wykonanie ,ale płaci się za markę i za porównywalną cenę masz dużo gorszy osprzęt niestety. W treku chyba będziesz miał dożywotnią gwarancję dla 1 właściciela.W krosie jak powiedział Michał masz dużo lepszy osprzęt i to przeważa na jego korzyść. Ja bym brał krosa pomimo ,że to firma dużo gorsza od treka.
"W treku masz polerowane spawy i porządne wykonanie"

a polerowane spawy przypadkiem nie osłabiają trwałości?
Nie no Peke nie przesadzaj, jak byś sobie sam polerował w domu to może i tak, a jak robią ramę i wiedzą że będą robić takie bajery to przecież to kalkulują ;-)
Btw. dołączam do zwolenników Krossa, dużo lepszy osprzęt i amor, w treku za to fajniejsza rama(ale co tam, ramę można sobie też zmienić przecież).
A co to ma wspólnego z osłabianiem spawu. Wiele firm tak robi cannondale np. Usuwa się te smarki po spawaniu a samo połaczenie nie zostaje przecierz naruszone. Takie rzeczy robi się na elementach narażonych na większe przeciążenia niż ramy w rowerach i jakoś spaw nie puszcza.
Zawsze w tej cenie i to nie małej można poszukać jakiejś innej marki np Cube, choć ciężko będzie na takim osprzęcie zawsze coś słabszego wpadnie czy amor czy korba.
Chłopaki dzięki za zainteresowanie sie moim postem, czekam jeszcze na dalsze opinie. Z dyskusji wynika, że KROSS jest lepszy niż TREK: Co do CUBE to stać mnie co najwyżej na --->

http://www.centrumrowerowe.pl/012227/Cu ... odukt.aspx
http://www.centrumrowerowe.pl/012227/Cu ... odukt.aspx

jednak pomiedzy tymi dwoma modelami nie widzę większej różnicy poza ceną i mniejszą wagą. Zatem, któryś CUBE czy jednak KROSS ? Wydaje mi sie, że jednak KROSS przeważa pod względem osprzętu.
Stron: 1 2