Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Trzaski w rowerze - jaka przyczyna?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
witam,
jak jadę to skrzypi , trzeszczy, jak zwał tak zwał.... mam dość cały lipiec tak pomykam i się za mną oglądają Wink .......
sprawdzone = rozebrane + wyczyszczone + nasmarowane + skręcone + i nie pomogło:

1. pedały pdm540 w drobny mak + łączenie pedał korba - - nie pomogło ;(
2. korby - suport - nie pomogło ;(
3. wykręcony suport - umyte + nasmarowane + skręcone - nie pomogło ;(
4. sztyca rama - wyczyszczone - nie pomogło
5. jarzmo - siodełko - nie pomogło

proszę o sugestie........dalej qurna skrzypi....

ubabraby po łokcie Wink roberth
Tak przez internet do raczej nikt ci nie pomoże robert. pasowalo by się spotkac oko w oko z tym twoim trzaskalskim rowerem. I wtedy gadac dalej.
zapraszam Wink browara stawiam.... albo i 5 ( krańcowa) za wykluczenie pękniętej ramy !!!

może być i 10 .... w granicach rozsądku - jutro do roboty ;(

no i bloki w trepach czyste !!!! Wink
Sprawdź stery, śruby przy koszyku na bidon, śruby mocujące zębatki w korbie - może to coś z tego...
Faktycznie sprawdź mocowanie koszyka na bidon czy się nie poluzowały śruby. Ja przez taką głupotę prawie stery wymieniłem ;-) dźwięk idzie po całej ramie, tyle, że u mnie to były takie metaliczne stuki ale sprawdzić warto
stery... hmmm ...... koszyk wywaliłem .... blaty mały - nieużywany / średni +duży tak damo trzeszczy w tym samym cyklu/interwale - blaty dokręcone - myślałem o tym wcześniej... - czyli w trakcie kręcenia .... mać


koszyk plastikowy spring + plastikowe śruby były - nie miało co trzeszczeć.....

maYkel

Trzeszczy na stojąco czy na siedząco?
siedząco i po płaskim i pod górkę na zjazdach napęd się kończy ;(

maYkel

Jak na stojąco nie trzaska to może to coś ze sztycą? Wyjmij, przesmaruj, zaciśnij mocno. U mnie pomogło.
tak jak maYkel mówi (nasmaruj sztycę) tylko nie za bardzo bo się będzie pomału chowała pod ciężarem , szmatę smarem czystym "ubrudź i całą część sztycy siedzącą w ramie pociągnij i problem powinien zniknąć.

ps. Nie zapomnij wcześniej wytrzeć rury ramy na sztycę w środku to wystarczy że trochę pyłu wleci i tak właśnie trzeszczy i skrzypi.
Stron: 1 2