Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: GPS TrekBuddy + MOBAC
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Chciałem podyskutować o tworzeniu map i obsłudze (tylko tej konfiguracji!) do tel. z GPS (ja mam Nokia C5-00).

Trekbuddy: www.trekbuddy.net
Mobile Atlas Creator (MOBAC): http://mobac.sourceforge.net/

---------------------------------
1. Wykonanie mapy tarowanej do TB - ustawiam wielkość mapy 32767->6144(lub 8192)
ponieważ w plikach .tar jest b.duża ilość pliczków i okropnie się zacina tel. zanim rozpakuje archiwum, nie TARowana mapa to np. kilka tyś plików - to znowu zajmie megabajty bo każdy plik , nawet 1 bajtowy zajmie jednostkę dyskową ( np. 1000 bajtów) i karty zabraknie. Przy 32767 wczytanie kafla mapy wieszało na kilka (5-10) sekund aplikację.


Mam aktualnie problemy:
"wskakuje" mi na mapę w powiększeniu 13 np. "Lublin 13" i nic nie daje zmiana w settings->basic (tam jest 'Lublin 10" i sam się ponownie tak przestawia po wł.)
tzn. mam coś w stylu
Lublin 05
Lublin 09
Lublin 10
Lublin 13 (01)
Lublin 13 (02)
...
Lublin 15 (01)
Lublin 15 (02)
...
Lublin 17 (001)
Lublin 17 (002)
.....
I jak można przełączyć się na większe powiększenie? #7 wybiera atlas i ..nie mam możliwości określenia powiększenia - ląduję na 10 lub 13
#9 wybieram mapę ale jak mam 500 kawałków mapy 17 (001..500) ? i wybiorę coś na rympał i nie trafię w pozycję to ..wyrzuca mnie do powiększenia 13 Undecided zamiast przejśc (wyszukac w koordynatach) do odpowiedniego kawałka.
Macie jakieś doświadczenia?
ps. teraz jadę na wieś i będzie mi ciężko z komórki pisać.