Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Jaki Bukłak/Camelbak kupić???
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Ze racji, że dużo piję i bez plecaka nie ruszam się na rower poczytałem troszkę i mam w planach kupić jakiś bukłak(2 litrowy).
No ale nie wiem co kupić.
Może coś doradzicie. Jakieś sprawdzone modele i po przystępnej cenie które warto zakupić??
Ja używam hydrapaka (produkowanego dla Dakine). Dobry dostęp do środka (prawie cała szerokość bukłaka). Łatwo się wlewa wodę czy wsypuje izotoniki. Nawet bryłki lodu łatwo wsypać.

[Obrazek: hydrapak-slide-and-seal.jpg]

W reklamach pokazują że można wywinąć i jest to prawie prawda. Można wywinąć ale nie w 100% ze względu na to że brzegi muszą być jakoś połączone. Co nie zmienia faktu że dobrze się go myje zwyczajną gąbką z płynem do mycia naczyń i tylko blisko otworu do nalewania trzeba się więcej napracować.
Dobre łączenie worka z wężykiem (zawór ze sprężynką, a nie na wcisk jak w tanich bukłakach). Dość ciężko chodzi zawór przy ustniku. Ale wystarczy otworzyć go przed jazdą a potem korzystać tylko z prostego systemu w ustniku. Worek ma możliwość wieszania (klips na szynie zamykającej).

[Obrazek: 2192_plecak_dakine_drafter_test_8_resize.jpg]

Podobno daje radę pod kołami samochodu...

[Obrazek: hydrapak-reversible-reservoir-tire-shot.jpg]

Ja zaliczyłem z nim glebę na kamieniach przez głowę na plecy i nic się nie stało.

Na pewno są produkowane wersje 2 i 3 litrowa. Nie wiem jak z 1 litrową. Hydrapak wisiał jakiś czas temu w Inti ale nie pamiętam jaka pojemność.

I jeszcze widjo z instruktarzem. Wink
http://www.youtube.com/watch?v=6Bn23alr ... re=related
Kuba, a ile takie cudo kosztuje?(ile jest warte)
Z tego co piszą w necie 120 zł... Ale ja jestem prawie pewny że widziałem taniej (poniżej 100 zł). Zapytaj w Inti. Na allegro są, ale za 2 litry krzyczą sobie 99 zł + wysyłka.
wiem właśnie widzę. A w INTI zapytałem przez @.
Mam na oku ten:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1695908633
dostałem propozycję taką:
Bukłak Deuter Streamer 2 litry
[Obrazek: Img.ashx?Id=1943]
w cenie 89zł w INTISPORT warty czy lepiej HYDROPAK??
Deuter w takiej cenie?
Myślę, że warto.
Zapytaj jeszcze o:
Streamer Thermo Bag
Lodówka to nie jest, ale dłużej w środku będzie isotonic a nie gorąca zupa :mrgreen:
Moim zdaniem słabsze jest łączenie rurki z bukłakiem (jeśli dobrze widzę to tam nie za zaworka), ale chyba zaworek w ustniku fajniejszy. Zamykanie worka jest jak w Hydrapaku.
Oryginalne Camelbagi są często i niedrogo w Greencamo na Narutowicza od 2 do 3 l. Za 120 zł widziałem w niedawno w Decathlonie 2 L Camelbag. Nie kupuj mniejszego niż 2 L, nie ma sensu. Orginalne Camelbagi mają to do siebie że praktycznie nie trzeba ich czyścić i baaardzo długo zachowują świeżość wody (nawet kilka miesięcy, sam sprawdzałem). Ważne są też ustniki które są indywidualną sprawą i niektóre rozwiązania nie zawsze każdemu pasują. Przy Camelbagu troszkę dopłacasz za firmę, ale moim zdaniem na dłuższą metę się to opłaca, ja niedługo wymieniam swój balon od roweru na Camela i żałuje że kupiłem Deutera i Kellysa bo to wywalanie pieniążków w błotko.

Ps. Darist producenci zalecają żeby używać tylko do wody a nie Isotoników :-P
Pinky napisał(a):producenci zalecają żeby używać tylko do wody a nie Isotoników

Pewnie to zależy od rodzaju materiału z jakiego jest wykonany.
Deuter chyba nie zaleca (nie spotkałem się z takimi ograniczeniami).
Wręcz przeciwnie. W instrukcji czyszczenia jest część temu poświęcona :-P
INSTRUKCJA CZYSZCZENIA
Stron: 1 2