Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Dętki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć mam problem a mianowicie wczoraj na śmieszce przebiłem dętkę (w szosówce)
Dętkę normalnie zmieniłem ,poprawiłem oponę ,żeby było równo , dopompowałem lekko aby wyrównać dętkę i potem mocno do 8 atmosfer . Jakoś po 5 minutach usłyszałem huk. Okazało się ,że to była dętka. Była ona rozerwana przy szwie na długości ok.5 cm
Jak myślicie jaka może być tego przyczyna ? Czy dętki w szosówce najpierw trzeba lekko dopompować i rozjeździć ?

maYkel

wegoR napisał(a):Jak myślicie jaka może być tego przyczyna ?
Wada materiałowa, albo przyszczypnięcie dętki oponą. Ewentualnie - sprawdziłeś czy nic w oponie nie siedzi?

wegoR napisał(a):Czy dętki w szosówce najpierw trzeba lekko dopompować i rozjeździć ?
Pierwsze słyszę. Nigdy nic takiego nie robiłem - zakładasz, pompujesz do ośmiu i jazda. Problemów z tego tytułu nie miałem.

BTW: jakiej firmy to była dętka?
W oponie nic nie siedzi tylko jest lekko rozcięta. A dętka jest Continentala
wegoR napisał(a):W oponie nic nie siedzi tylko jest lekko rozcięta

No to bardzo duże prawdopodobieństwo, że to jest odpowiedź na Twoje pytanie.
Ale nawet nie jeździłem na rowerze a jest rozcięta w szwie na długość ok.5 cm

BADEVIL

Rozcięcie w oponie niezależnie od tego czy widać to gołym okiem czy nie napewno ma ostre krawędzie.

Przy 8 atmosferach może spowodować takie uszkodzenie dętki ale raczej nie po paru minutach od napompowania. Skłaniał bym się ku temu co napisał Maykel, że to raczej jakaś wada w tej konkretnej sztuce.

Czy pękła w tej oponie więcej niż jedna dętka?

Osobiście nie miałem takich problemów z dętkami continentala.
Ale 8 atmosfer w szosie to minimum. Wegor czym ty nadmuchałeś na scieżce opone do 8 atmosfer? Taka ręczną pompeczką. :mrgreen: ?

maYkel

Jeśli opona jest rozcięta, to dętka przy 8 atmosferach będzie wyłazić z tej opony w postaci takiego małego balonika - choćbyś nie wiem co robił. W efekcie od naprężeń miejscowych pęknie. Proponuję załatać od wewnątrz tą oponę albo wymienić, bo ci będą wszystkie dętki pękać.
BADEVIL napisał(a):Rozcięcie w oponie niezależnie od tego czy widać to gołym okiem czy nie napewno ma ostre krawędzie.
Dobrze napisałeś i tak samo jak Maykel jest to wina opony i tego rozcięcia. Opona poszła do wyrzucenia.
Cytat:Czy pękła w tej oponie więcej niż jedna dętka?
Jedna na ścieżce i jedna w domu po tym jak zmieniłem
Cytat:Wegor czym ty nadmuchałeś na scieżce opone do 8 atmosfer? Taka ręczną pompeczką. ?
Dętkę zmieniłem już w domu , jakoś sie doczołgałem :mrgreen: