Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: 08/08/11 9:00 Czarny szlak po gminie Konopnica ul.Raszyńska
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jadę w poniedziałek czarnym szlakiem po gminie Konopnica.
Zapraszam wszystkich chętnych.
Tempo rekreacyjne (średnia do 18km/h)
Nie jadę w razie deszczu.
Tutaj informacje o szlaku. http://www.szlaki.lublin.pl/index.php/gminy-konopnica
Miejsce zbiórki: początek ulicy Raszyńskiej (skrz. z Al. Kraśnicką, przy przystanku komunikacji miejskiej, naprzeciw pętli trolejbusowo- autobusowej)
Dystans: ok 30 km
Jak nie będzie padać i się dobudze to wpadne.
Jak pogoda dopisze to pewnie się pojawię.
dużo jest tam terenu? szosą da radę? tzn wiadomo że zawsze da ale czy mi d.. tyłka nie urwie Big Grin
terragady, cytat ze strony podanej w pierwszym poście:
Kod:
Nawierzchnia: większość to nawierzchnie asfaltowe, o dobrym stanie, na większości odcinkach o niskim natężeniu ruchu. Pozostałe to nawierzchnie naturalne, częściowo utwardzone. Kilkukilometrowy odcinek leśny (Las Stary Gaj, z rezerwatem Stasin).
Szosą w Starym gaju może być problem :-P

Jeżeli wstanę, to raczej się zjawię, choć większość trasy prowadząca asfaltami mi średnio odpowiada ;-)
tak tak widziałem to, ale czy te nawierzchnie naturalne nadają się na szosę, bo może być że tam korzeń na korzeniu albo coś w ten deseń Wink
terragady napisał(a):tak tak widziałem to, ale czy te nawierzchnie naturalne nadają się na szosę, bo może być że tam korzeń na korzeniu albo coś w ten deseń Wink
Na części czarnego szlaku w starym gaju szczerze wątpie abyś dał rade na szosie, troche błotka miejscami + dziury i korzenie. Dziś jechaliśmy tamtędy.
Co do pytań o nawierzchnię nic nie mogę powiedzieć będę jechał tym szlakiem pierwszy raz. Nam nadzieję, że pogoda się nie zepsuje jutro.
na odcinku około 1 km koło lotniska w radawcu wiedzie droga wybitnie polna, ziemna, twarda i w miarę równa, starym gajem nie jechałem, nie wiem jakiej jakości jest nawierzchnia w Zemborzycach, pewnie droga żwirowana lub polna. Reszta trasy to asfalt dobrej jakości (jak na Polskie warunki), ewentualne dziury na końcu Raszyńskiej oraz na odcinku 500 metrów tuż za raszyńską. Na odcinku asfaltowym znajduje się jeden dłuższy podjazd - tuż za Raszyńską w stronę lipniaka - i dwa zjazdy - w dół raszyńską, i zaraz za lipniakiem w stronę tomaszowic, reszta trasy w miarę równa z lekkimi wzniesieniami bądź zjazdami. Przed lasem (Starym Gajem) radze użyć hamulca, gdyż jest lekko z górki a na wjeździe do lasu stoi szlaban i nie sądzę żeby chciał zjechać na bok, przed szlabanem należy skręcić w do lasu w prawo.
Dzięki Tomason za opis trasy teraz wiemy czego można spodziewać się na tym szlaku.
Stron: 1 2