Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Porównanie SportsTrackera i Endomondo
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
mariox napisał(a):Gdzie Ty znalazłeś tzw. "pełną" wersję ST?
tu:
terragady napisał(a):EDIT2:
aha i żeby nie było to wszystko jest do zdobycia jeżeli chcesz potestować to warto by było zaopatrzeć się w DWIE pełne wersje a nie jedną testową a drugą pełną
KLIK


roskxc napisał(a):sorry, za offtopa, ale nigdy nie korzystalem z trackerów. Czy wystarczy zwykłe połączenie GPS w telefonie, czy takie trackery pobieraja jeszcze jakies dodatkowe - płatne dane?
GPS wystarczy, przez większość czasu mam w ogóle wyłączone połączenia przez siec gsm i dziala Wink
WombaTHTS, jeszcze jak możesz to podaj mi jaki masz model telefonu? I jaką wersję andka. W najbliższej przyszłości planuję zakupić właśnie telefon z androidem tylko strasznie boje się o baterie, bo z tego co czytam to na dzień starcza. No i jak włączę takiego trackera to podejrzewam że bateria szybciutko poleci.

Czy w endomondo jest funkcja żeby ustalić sobie jazdę po śladzie? Tak żeby wyznaczyć sobie wcześniej trasę? Wczoraj przeglądałem neta, włąśnie nie wiem czy to było endo czy ST czy może coś innego i taka opcja była a teraz nie mogę się doszukać.
Tak dla wyjaśnienia, bo widzę, że niektórym się myli. Są 2 aplikacje ST, jedna darmowa, która dopiero od niedawna działa pod androidem: http://www.sports-tracker.com/ i jedna chyba wyłącznie pod androida, za której pełną wersję trzeba płacić: http://www.sportstracklive.com/.

Część z was pisze o pierwszej, część o drugiej Smile
Mam LG P350 z andkiem 2.2.2. Jeżeli sie nie bawie to bateria trzyma 3-4 dni normalnego uzytkowania (kilka rozmow, sporo smsow, czasem kilka polaczen internetowych po gsm, wifi b. rzadko, bt wcale).

Telefon miałem też na jurkowej wycieczce po zapomnianych zabytkach Lubelszczyzny (jakos tak), to bateria starczyla na niemal caly dzien pracy endomondo, kilkadziesiat zdjec etc.

W tej kwestii akurat nie jest zle Wink

@Marcinb
Ja pisząc o darmowym ST, mam na mysli to:
https://market.android.com/details?id=c ... rch_result

a o płatnym ST, mam na mysli to:
https://market.android.com/details?id=c ... rch_result
WombaTHTS napisał(a):tu:
To inny producent. Ja używam tego
u mnie na ZTE balde z androidem w wersji 2.3.4 ten, o którym piszecie, że jest płatny w ogóle się nie uruchamia, ten sports tracker o którym pisze Mariusz czasem głupieje i nie chce wysyłać treningu na profil, ewentualnie wysyła ale nie można edytować danych (np: chcę dopisać wartości tętna z pulsaka, no i kalorie też z tego urządzenia, ale się nie daje), jeśli chodzi o korzystanie z baterii to mam wrażenie, że endomondo jednak minimalnie ale mniej pożera prąd, nie ma z nim absolutnie żadnych problemów (brakuje mi w nim tylko możliwości edycji wszystkich parametrów, bo niektóre da się poprawić a niektórych nie można np spalonych kalorii (tak tak, mam korbę na tym punkcie Tongue))
miałam endomondo PRO i w sumie nie zauważyłam różnicy
sports tracker ma bardziej dokładny ślad, ale brakuje mu takiej opcji auto pauzy jak jest w endomondo, w endomondo za to ślad jest mniej dokładny ale jak się włączy wyżej wymienioną opcję to nie oblicza jak się nie poruszasz
truskafka napisał(a):sports tracker ma bardziej dokładny ślad, ale brakuje mu takiej opcji auto pauzy jak jest w endomondo
Masz na myśli ten, którego ja używam? Możesz ustawić autopauzę przy prędkości poniżej 1,2 albo 4 km/h, albo ją całkowicie wyłączyć. To w EM jest jakaś gówniana autopauza (porównanie z licznikiem daje średnią o kilka km mniejszą).
Sportstracer lokalizuje fotki zrobione w czasie treningu, Ędomądo tego nie robi.
Co do dokładności śladów - to kwestia urządzeń na których pracują. GPS-y w telefonach to niestety moduły niskiej jakości, mające niezły rozrzut. Obserwując tracki rejestrowane na mojej E52 stwierdzam, że zestaw zewnętrzny odbiornik współpracujący z telefonem, którego używałem dawniej był trochę bardziej precyzyjny.
Też mam Bladego, tylko że na 2.2. U mnie oba ST działają, w tym płatnym i tak nie da się nic zrobić, więc wywaliłem. Darmowy na razie jest chyba mało stabilny, bo kilka razy mnie zawiódł, a do tego strasznie muli jak włączam wykresy. Na razie zostaję przy endomondo i ewentualnie raz na tydzień ręcznie powgrywam trasy na S-T.com, bo tam jest fajniejszy podgląd.

Dokładność śladu to nie tylko kwestia odbiornika, bo nawet jak obie apki pracują równolegle to widać drobne różnice. Jest to pewnie kwestia częstotliwości zapisu śladu, a różnice w wykresach szybkości i wysokości biorą się zazwyczaj z różnych ustawień wygładzania linii.
Cytat:Sportstracer lokalizuje fotki zrobione w czasie treningu, Ędomądo tego nie robi.

Endo w ogóle zdjęć, ani filmików nie przyjmuje!. Ja wciąż mam nadzieję, że taka opcja się pojawi, bo jest naprawdę fajna. Brak mi tego w endo zdecydowanie!.

WombaTHTS napisał(a):roskxc napisał/a:
sorry, za offtopa, ale nigdy nie korzystalem z trackerów. Czy wystarczy zwykłe połączenie GPS w telefonie, czy takie trackery pobieraja jeszcze jakies dodatkowe - płatne dane?

GPS wystarczy, przez większość czasu mam w ogóle wyłączone połączenia przez siec gsm i dziala Wink

transmisja live tracka pobiera chyba pakieciki danych ;-) . WombaTHTS możesz powiedzieć ile coś takiego kosztuje jak korzystałeś? Chyba nie za dużo?
Pat napisał(a):transmisja live tracka pobiera chyba pakieciki danych . WombaTHTS możesz powiedzieć ile coś takiego kosztuje jak korzystałeś? Chyba nie za dużo?
Panowie i Panie :mrgreen: wtrącę się. Jest cos takiego jak pakiety internetowe za grosze można wykupić. Warto się za popatrzyć przydaje się nie tylko do zabawy. Wtedy "transmisja live" wychodzi grosze które się nie zauważa. oprócz tego ja korzystam z neta przez OPERĘ MINI jak jest poza domem np w trasię ale to tak poza tematem :-P
Stron: 1 2 3