Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Pierwszy asfalt z rozściełacza na ddr w Lublinie!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Mogliby zrobić taki pasek z 50cm na każdej głowniejszej drodze na poboczu. :-D
Peke no wiesz co.... Confusedhock:
jabolewski napisał(a):Od razu widać, że wybory niedługo...

A co do tego mają wybory?
Peke napisał(a):szczerze to ja wolę kostkęSmile
NO! W końcu się dowiedzieliśmy kto nas za ten asfalt tak obsmarowuje na forach gazety itp TongueP
jabolewski napisał(a):Od razu widać, że wybory niedługo...
Jacek.. ale nikt z Porozumienia nie kandyduje TongueP No chyba że macie jakiegoś kandydata... to go zaprosimy, powiemy, że to on ten asfalt własnymi rencami kładł i go poprzemy Big Grin
A to mają do tego wybory, że Ci którzy obecnie rządzą pokazują ile się dzieje, że całe miasto rozkopane, bo przecież oni to wszystko nam zapewnili, że będzie wyremontowane i nawet kawałek ścieżki z porządną nawierzchnią zrobili, a to wszystko dla was kochani, żeby się wam żyło lepiej, tylko pamiętajcie oczywiście, że to dla was od nich i idźcie na nich głosować. Buhahaha, nie ma mowy Big Grin

pOZBig Grinrower
Grzesiek
Ja się zgadzam z kolegą Peke, po kostce się jeździ o wiele przyjemniej. A po drugi asfalt ma to do siebie że jak go położą to się dosyć szybko niszczy.
Na jakiej podstawie uważasz że się niszczy, skoro dopiero 2 dni temu zaczęli u nas robić pierwszą normalną nawierzchnię asfaltową?
I tym bardziej w świetle powyższego na jakiej podstawie kostka ma być lepsza?
Jeżeli będzie dobrze zrobiona to asfaltowa wytrzyma dłużej niż z kostki (ciężarówki po niej nie będą jeździły) a i z wodą nie powinno być problemu. Oczywiście wszystko zależy od wykonania, ale tak jedną (asfaltową) jak i drugą (z kostki) można zrobić dobrze lub kiepsko. Zakładając jednak, że i jedna i druga będzie zrobiona dobrze to jednak asfaltowa jest lepsza (wg mnie).
To raczej zależy od tego, czy będzie nie równa, jeśli będzie nie równa to woda będzie na niej stała i zamarzała zimą i wtedy pozamiatane, tutaj nie będzie przeciążeń wagowych więc nawet podłoże nie ma takiego znaczenia (chyba) jak właśnie to czy będzie się zbierała woda ...

ale w sumie ja się nie znam Wink hehe
Asfalt jest lepszy od kostki brukowej ponieważ nie ma na asfalcie efektu "klawiszowania"-nierówności. Po asfaltowej nawierzchni lżej się jeździ rowerem, na rolkach i łatwiej biega. Dodatkowa dobrze położony-wyprofilowany asfalt odprowadza wodę w stronę krawężnika.
a tu kilka zalet asfaltu nad kostką:
http://mc2.malbork.pl/mc2/index.php?opt ... Itemid=147
ja jestem za asfaltem, gdyż po asfalcie jedzie się około 1-3 kilometry na godzinę szybciej w porównaniu do jazdy po kostce.
Stron: 1 2 3 4 5 6