Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Android - problem - potrzebny specjalista
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
wczoraj podkusiło mnie coś, by wyczyścić telefon - w końcu mógłby działać szybciej... Zacząłem od wipe, po czym z poziomu telefonu sformatowałem pamięć wewnętrzną.
Pacjent to Samsung i7500 z 8 GB wbudowanej pamięci, podzielonej na pamięć systemową (ponad gigabajt) i tzw. "internal sd card" o pojemności 6,5 gb dostępnej dla użyszkodnika. Sformatowana została ta druga część.
Wszystko było OK, zacząłem przesyłać dane na telefon przez USB, po przegraniu muzyki odłączyłem telefon, tak jak robiłem to wiele razy. Szajsung coś sprawdzał i sprawdzał, więc zrestartowałem smartfona.
Po reboocie okazało się, że nie ma dostępu do wewnętrznej pamięci komórki - w menu nie ma żadnych danych na temat wielkości wolnego miejsca itp... Z poziomu Windowsa także nie widać pamięci. Co prawda telefon jest wykrywany przez system, ale po próbie dostępu do danych wyświetla prośbę "włóż dysk do stacji dysków..."
Z zewnętrzną kartą pamięci również jest problem, także nie ma do niej dostępu.

Ponowny wipe nie pomógł. Próbowałem podłączyć telefon w trybie debugowania usb, ale system prosił o jakieś dodatkowe sterowniki, których nie posiadam. Standardowo korzystam z takich, jednak w tym przypadku nie zadziałały.
Tryb pamięci masowej również nie przyniósł pożądanych efektów. Tak jak za każdym razem, telefon jest wykrywany przez windowsa z charakterystycznym dźwiękiem, jednak na ekranie telefonu nie ma żadnej informacji dotyczącej podłączenia kabla.

Co zrobić w tym wypadku? Wydaje mi się, że ponowne przeflashowanie systemu załatwiłoby sprawę. Mam jednak wrażenie, że mi się to nie uda.

Aha - telefon był modowany przez poprzedniego właściciela, wgrany został android 1.6 z jakiejś ruskiej dystrybucji.

Czy ktoś z forum byłby w stanie podjąć się płatnej naprawy?

Pozdrawiam
Możnaby podejrzeć linuksem czy coś widzi na nośnikach. Może partycje wyżarło albo coś. Ja jutro od rana jestem wolny, to możesz wpaść jak chcesz.