Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Łańcuch XT, HG-93, 9rz.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Dział z recenzjami więc zaczynam.
Przebieg łańcucha na dziś: 6k km. Jest rozciągnięty, a w tym sezonie zerwał mi się już z 5-6 razy. Dziwię się tym bardziej, bo z uwagi na kolanowe zdrowie kręcę miękko a nie siłowo.
W porównaniu z łańcuchem XT na 8rz HG-91 (u mnie nakręcił 7,5k km i po sprzedaży jeszcze blisko 2k km - info od kupującego; w sumie 9,5 k km) nie zachwycił mnie jakością.
Dziś wymieniam napęd, tzn. kasetę i łańcuch i spróbuję jeździć na 2 łańcuchy, forumowicze chwalą to rozwiązanie więc spróbuję i ja.

Reasumując, za przysłowiową dychę oddam kasetę i łańcuch. Może jeszcze komuś posłuży trochę:
- kaseta HG-50 DEORE 9rz
- łańcuch HG 93-XT, 9rz.
Info i zdjęcia na PW.
Jazda na dwóch łańcuchach zamiennie to dobra metoda(ja ją praktykuje) i Polecam :-)
Praktyka zamiennych łańcuchów nie jest zła.
Paweł K. napisał(a):w tym sezonie zerwał mi się już z 5-6 razy

To porażka dla tego łańcucha.
Paweł K. napisał(a):Przebieg łańcucha na dziś: 6k km

Paweł K. napisał(a):8rz HG-91 (u mnie nakręcił 7,5k km i po sprzedaży jeszcze blisko 2k km - info od kupującego; w sumie 9,5 k km)

Szczerze mówiąc wszystkie te wyniki są dla mnie trochę zaskakujące i... rewelacyjne.
Kiedyś nawet słynny Rohloff tylu kilometrów u mnie nie wytrzymał.
Paweł czym mierzysz rozciągnięcie tego łańcucha?
darist napisał(a):...Paweł czym mierzysz rozciągnięcie tego łańcucha?
Wzrokowo, bo nie mam przyrządu. Jak spojrzę z bliska, na tulejki, tzw. piny to na tym łańcuchu widzę, że bok jest tak wytarty, że aż wklęsły. Łańcuch jeszcze nie przeskakuje, ale te częste zerwania to jest masakra jakaś.
darist napisał(a):Paweł czym mierzysz rozciągnięcie tego łańcucha?
ja mam taki przyrządzik:
[Obrazek: Klucz-Mighty-Lancucha.jpg]
Kosztował mnie 12zł
Paweł K. napisał(a):Wzrokowo

No to wszystko tłumaczy :-D
Przy okazji innych zakupów kiedyś do koszyka dodałem coś podobnego do:
pomiar łańcucha
EDIT: Pisząc nie widziałem jeszcze postu wyżej.
Nie wiem jak doświadczenia innych koleżanek i kolegów ale wspomniany wcześniej łąńcuch Rohloff wytrzymał aż prawie 4kkm.
Żaden Shimano nie dotrwał do 3kkm.
Co oczywiście nie oznacza, że nie można jeździć.
Ma to jednak wpływ na kasetę.
Natomiast ilość zerwań, o których wspomniałeś to jednak porażka.
Oprócz wspomnianego Rohloffa korzystałem z Wippermana i Shimano HG-73.
Wszystkie 9-rzędowe.
Różna żywotność jeśli chodzi o rozciąganie ale "zero" zerwań.
darist napisał(a):
Paweł K. napisał(a):Wzrokowo

No to wszystko tłumaczy :-D
Przy okazji innych zakupów kiedyś do koszyka dodałem coś podobnego do:
pomiar łańcucha
Nie wiem jak doświadczenia innych koleżanek i kolegów ale wspomniany wcześniej łąńcuch Rohloff wytrzymał aż prawie 4kkm.
Żaden Shimano nie dotrwał do 3kkm.
Co oczywiście nie oznacza, że nie można jeździć.
Ma to jednak wpływ na kasetę.
Natomiast ilość zerwań, o których wspomniałeś to jednak porażka.
Oprócz wspomnianego Rohloffa korzystałem z Wippermana i Shimano HG-73.
Wszystkie 9-rzędowe.
Różna żywotność jeśli chodzi o rozciąganie ale "zero" zerwań.
Szczerze mówiąc to żałuję, że przechodziłem na 9rz z 8-miu właśnie przez te doświadczenia z łańcuchem. Dla mnie 6k km to mało. Ale może po prostu XT pod 9rz jest kiepskie i warto jakiegoś Connexa wziąć ew. DuraAce. A teraz czekają na mnie 2 świeże HG-73 i kaseta XT 11-34 ;-)
Co to jest za jednostka np. 3kkm? 3 tyś km?-NIE :?:
woody napisał(a):Co to jest za jednostka np. 3kkm? 3 tyś km?-NIE :?:
k = 1000 tak jak w fizyce 1kV=1000 V ;-)
Jeździsz do całkowitego zajechania napędu [wymiana kaseta łańcuch zębatki korby]? Piszesz o wymianie kasety i łańcucha tylko. Skoro nie przeskakuje to po co wymieniać? Mi się udało na jednym łańcuchu deore + kaseta srama i korba sountora do całkowitego zajechania przejechać prawie 12kk. Jeżdżę od jakiegoś czasu 3xłańcuch kmc Z9000 [miałem też xt i nie widzę różnicy]+ kaseta xt, proponuję abyś spojrzał na te łańcuchy. Pomiarów łańcucha dokonuje suwmiarką. Ten wspomniany 12kk jest od nowego w kij dłuższy [jak znajdę to zmierzę].
Stron: 1 2