Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Konserwacja i renowacja roweru z danii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ojciec przywiózł mi rower z danii. Oto zdjęcia
[Obrazek: p1000282k.th.jpg]
[Obrazek: p1000271k.th.jpg]
[Obrazek: p1000272kv.th.jpg]
Przedni hamulec ciężko chodzi więc go w ogóle nie używam tylko tego w tylniej piaście.
[Obrazek: p1000273k.th.jpg]
Przednie koło jak widać jest całkowicie do wymiany bo opona zdarta a obręcz ósemkuje i brakuje w niej szprych. Opony wymieniłbym na bardziej miejskie.
[Obrazek: p1000274k.th.jpg]
[Obrazek: p1000276k.th.jpg]
[Obrazek: p1000277k.th.jpg]
Rower był wieziony z tyłu samochodu w zimie 2 lata temu więc złapał trochę soli i dlatego tak zardzewiał.
[Obrazek: p1000275k.th.jpg]
Łańcuch jest najbardziej zardzewiały i chrupał jak chciałem się przejechać pierwszy raz od wyjęcia roweru z garażu w którym stał 1,5roku. Ale potraktowałem go smarem i teraz jest ok. Przydała by się jeszcze osłona.
[Obrazek: p1000278k.th.jpg]
Tylna piasta to Shimano Nexus SG-4C30
[Obrazek: p1000279k.th.jpg]
[Obrazek: p1000280ko.th.jpg]
Lewa korba
[Obrazek: p1000281k.th.jpg]

Pytanie jest takie co jeszcze przydałoby się w nim zrobić żebym nie bał się nim wyruszyć w miasto? Gdzie najlepiej udać się do zrobienia tej konserwacji (mieszkam na Chodźki), ile by to kosztowało i czy mógłbym się sam tego podjąć a jeżeli tak to gdzie najlepiej kupić części? Kiedyś trochę grzebałem przy rowerach ale to było daaaawno temu.
Rower będzie używany tylko w mieście i ewentualnie na wypady nad zalew. Nic ponad to.
Oczywiście nie zależy mi na wyglądzie bo ta rdza skutecznie odstraszy złodziei.

Drugie pytanie jest takie: gdzie ewentualnie mógłbym się udać w celu konserwacji tylnej piasty? Bo jeden z ekspedientów stoiska rowerowego w sklepie GO Sport w Olimpie stwierdził że 4 biegowa piasta jest niestandardowa i np on sam by się nie podjął tego rozbierać i zna tylko jedną osobę która mogła by to zrobić bezbłędnie (Marcin Tuora czy jakoś tak)

Trzecie pytanie to czy znacie miejsce gdzie najlepiej kupić takie akcesoria jak pompka, kłódka,stopka i ewnetualnie rękawice.

//EDIT
Zmieniłem zdjęcia na mniejsze
Cierpliwości wystarczyło mi tylko na wczytanie połowy pierwszego zdjęcia (Net mam raczej szybki, ale po co zdjęcia po 4 mega wrzucać w celach zobrazowania stanu roweru to nie wiem Tongue). Przeglądu to całościowo wymaga na pewno. Opony do wymiany. Możliwe, że Tuora taką piastę naprawi. Ale w pierwszej kolejności polecam Pawła z Centrali Rowerowej, będziesz miał dużo bliżej a przegląd pewnie zrobi taniej i co najmniej tak samo solidnie jak Tuora Smile Akcesoria w Bike Boys na Glinianej albo w na Wojciechowskiej Smile

pOZBig Grinrower
Grzesiek
Dzięki wielkie za odpowiedź. Sorki za wielkość zdjęć, wrzucałem je bezpośrednio z pamięci aparatu na stronkę. Zaraz spróbuję jeszcze raz wszystko wrzucić po zmniejszeniu.

Cytat:Możliwe, że Tuora taką piastę naprawi.
Mi nie chodzi o naprawę, a raczej konserwację. Poprzedni właściciel (duńczyk) ponoć ją konserwował w serwisie przed sprzedażą. Jednak po tym co sól zrobiła z ramą trochę się boję o bęben. Nie chciałbym go zajeździć tylko dlatego że nie zadbałem o prawidłowe smarowanie. Czy jest sens w ogóle to zaczepiać?

Aha, no i ile to wszystko mniej więcej mogło by kosztować? Może lepiej kupić nowy rower :lol: :roll: