Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Stojaki "U-kształtne" w Lublinie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5

maYkel

Aż dziw że nikt o tym nie pisze tu. Confusedhock:

Mamy 11 stojaków na starówie! I to takich z prawdziwego zdarzenia. Ja się cieszę bo zawsze musiałem tam improwizować ze znakami i smietnikami. :roll: Kolejny krok w kierunku cywilizowanego miasta. ;-)

TUTAJ możecie obadać lokalizację.
maYkel napisał(a):Aż dziw że nikt o tym nie pisze tu. Confusedhock:

Mamy 11 stojaków na starówie! I to takich z prawdziwego zdarzenia. Ja się cieszę bo zawsze musiałem tam improwizować ze znakami i smietnikami. :roll: Kolejny krok w kierunku cywilizowanego miasta. ;-)

TUTAJ możecie obadać lokalizację.

Maciek, chwała Ci za to, że napisałeś Wink
wczoraj było 11, dzisiaj widziałem już zamontowane przy bramie krakowskiej (sklep Smyk), 3stojaki pod Ratuszem, 2 przed bankiem PKO, 2 na początku Deptaka przy hotelu Europa i 2 przy Poczcie głównej. MPZ powinien zamontować dzisiaj większość stojaków, jutro będzie już komplet - 36 sztuk.
Pewnie też Olo wstawi kolejne fotki nowych stojaków.

Całą akcję zauważyły lubelskie media, kilka tekstów + wcześniejsze o działalności Porozumienia TUTAJ
Byłem dziś na mieście i widziałem te stojaki. Jeszcze nie korzystałem, ale wyglądają solidnie Smile Zdecydowanie dobry pomysł z tymi naklejkami na stojakach Smile
Jeden stojak (ten przy Lwie), już został wczoraj obluzowany - na wandali nie ma rady, eh...
Jutro juz pewnie bedzie można z nich korzystać jak zaprawa dobrze zwiąże.
Naklejki to kolejny słaby punkt - naklejki są nietrwałe i proponowaliśmy bardziej solidne oznakowanie, przypilnujemy by to zmienili z czasem.
Co ciekawe - Wydz.Gospod.Komunalnej nie planował wcześniej żadnego oznakowania na tych stojakach... ot, wkopane w ziemię słupki Smile
W przyszłym tygodniu chcemy zacząć konsultacje społeczne odnośnie kolejnej partii stojaków.
Pewnie założę nowy wątek z prośbą o podawanie lokalizacji gdzie Waszym zdaniem najsensowniej byłoby zamontować stojak - miejsca użyteczności publicznej, urzędy, uczelnie, placówki kultury, szkoły, szpitale. Tylko na miejskim gruncie, więc niestety miejsca typu PKS,PKP, centra handlowe - odpadają. Tym moglibyśmy zająć się oddzielnie.
Ale to już w przyszłym tygodniu zaczniemy.
Spoko, ale naklejki są potrzebne tylko na początku, żeby ludzi zczaili co to jest w ogóle. A później to już może ich nie być i też będzie ok Smile

maYkel

Można by się zająć stojakami przy uczelniach, bo w większości są to cudowne łamikółka. :roll: Tylko na fizyce (i pod biologią) jest porządny stojak ale tam rządzi pan Janek C. :mrgreen:
Relacja ze środy dodana:
Tutaj
Olo pewnie wrzuci fotki z dnia ostatniego, tymczasem Kurier pociągnął jeszcze temat stojaków, tekst TUTAJ
a od przyszłego tygodnia zbieramy od każdego chętnego TOP 10 - gdzie jeszcze powinny stanąć bezpieczne stojaki.
Stojaki sie pojawiły, ale nie jest tak różowo jak piszecie. Objechałem wszystkie stojaki i przynajmniej 7 z nich jest poluzowana, a duża część ma luzy i nie jest dobrze przytwierdzona do podłoża. Po prostu stojaki zostały zalane betonem i zostawione, ale parę minut później widzieliśmy już dzieciaki co na stojakach się bawiły. Powinny one zostać jakoś zabezpieczone na czas zaschnięcia zaprawy.
Poza tym ludzie nie widzą jak się do tych stojaków przypinać i zamiast oprzeć rower równolegle do stojaka to ludzie przypinają sie jakoś tak dziwnie prostopadle do stojaka...

Myślę, że trzeba jakąś informacje przy stojakach dać jak sie zapinać. Trzeba o tym pomyśleć.
Dwa nowe stojaki U / Secesja II są już pod wieżowcem UM na Wieniawskiej. Wkrótce mają się pojawić dwa kolejne na Leszczyńskiego pod Wydz. Komunikacji, a później jeszcze dwa.

[Obrazek: stojakiwieniawska2.jpg]

[Obrazek: stojakiwieniawska.jpg]

[Obrazek: stojakiwieniawska3.jpg]
Stron: 1 2 3 4 5