Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Który z telefonów wybrać?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Wiem że są tu na RL specjaliści od telefonów, może mi ktoś poradzi który z tych poniższych wybrac? W związku z końcem umowy mam do wyboru:
Nokia 500
Nokia C5-03
Samsung Galaxy Mini
Samsung Galaxy Pro
Samsung Wave 533
SE Xperia X10 Mini Pro
i ew. Pani w salonie poleciła mi Galaxy Ace, ale musiałbym dopłacic ponad 250zł wiec odpada.

Osobiście waham się między Galaxy Pro a Xperią.
Poza podstawową funkcją telefonu używam do: GPS (endomondo), Internet/wifi (www, fb, poczta) i raczej nic więcej nie wymagam.
Nokie i Samsunga Wave 533 bym odpuścił, ze względu na funkcjonalność oraz slabe parametry(w wave).
Xperia jest całkiem OK, ja może bym wział x10mini pro albo x8 w tym budżecie. Szkoda, że Ace odpada, bo najlepszy z wymienionych.
w związku z endomondo wszystkie odpadają :lol:
- ja podobnie jak ty właśnie rozglądam się za telefonem przy okazji przedłużania umowy ale wygląda na to że zostanę przy starej poczciwej Noki 6210 Navigator, która po małym myku ciągnie 17h na baterii - oczywiście + 1 akumulatorek AA do doładowania :lol:
Jeśli jednak dostanę za 1zł Nokię E72 to pewnie zmienię - z góry odrzuciłem telefony z ekranem dotykowym bo po testach wychodzi na to ze bateria pada już po 3h...
Ja polecam Motorole Defy. Bateria z włączonym nagrywaniem tracka wytrzymuje do 10 godzin.
Na samsungu monte nie zauważyłem aż tak drastycznych ubytków baterii Smile
A co powiecie o tym lekko podstarzałym modelu NOKIA E 51
http://allegro.pl/nowa-nokia-e51-2mpx-w ... 51122.html
Ja bym brał soniacza xperie. Starszy nie dawno brał xperie tylko nie mini nie pamiętam dokładnie jaki model. Całkiem fajny jak na dotykowy ,ale ja nie lubie dotykowych więc go nie chciałem i zostałem przy starszym soniaczu z klawiaturą.
Samsungów nie znosze ,ale to moje zdanie.
Jak ze starszych wez sobie sonaicza c905 i ma wszystko. Będziesz zadowolony :-D
rajanik napisał(a):A co powiecie o tym lekko podstarzałym modelu NOKIA E 51
http://allegro.pl/nowa-nokia-e51-2mpx-w ... 51122.html
Jeden z najbardziej udanych telefonów Nokii. Może tylko bateryjka niezbyt długo trzyma...
Osobiście mam xperie x10 mini pro, wszystko fajnie gra , mały rozmiar nadrabia wysuwana klawiatura QWERTY. Osobiście polecam , choć na początku nie byłem przekonany do tego telefonu
rajanik napisał(a):A co powiecie o tym lekko podstarzałym modelu NOKIA E 51

Posiadam. Jestem prawie zadowolony. Bardzo słaby głośnik (może tylko w moim egzemplarzu?). Na ruchliwej ulicy rozmowa prawie nie możliwa. W porównaniu z Nokią C6.00 jakość rozmów jest tragiczna.

Brak GPSa i stary Symbian 3rd Edition FP1. To tak jakbyś dziś kupował kompa, który pociągnie tylko Windows 95. Prawie nie ma na to nowych aplikacji. Nie kupiłbym drugi raz.

Odradzam też Nokię C6.00 na Symbianie 5th edition. Bateria pada migiem. Telefon potrafi się sam odblokować. Klawiatura sprzętowa fajnie działa, ale pliterki ciężko wpisać.


Z telefonów wymienionych przez Miśka raczej wybrałbym jednak Nokię 500. To najnowsza konstrukcja, sprzętowo chyba też najlepsza. Symbian ^3 (nie mylić z 3rd edition) albo już w najnowszej wersji Belle, albo z możliwą aktualizacją.
Można wrzucić Endomondo i Sports Trackera. Nokia robi wszystko, żeby twórcy popularnych aplikacji robili porty na Symbiana ^3. W Nokia Store jest sporo darmowych gier EA Sports bez reklam (chyba Nokia płaci...), śmigają Angry Birds itd.
Znajomy ma starszy model - Nokię C7 i chwali sobie.

Nokię C5.03 odpuść. Ma przestarzały system Symbian 5th Edition, a "obsługa rysika" sugeruje ekran rezystancyjny, mocno niewygodny w obsłudze. Sprzętowo też kiepski.

Nie pchałbym się w Galaxy Mini - znajoma ma. Sprzętowo telefon to chyba najsłabszy android na rynku. Bardzo niewiele aplikacji będzie chodzić płynnie. Pytam znajomą "jak tam nowy telefon", a ona "zacina się". Ten sprzęt nie może uciągnąć płynnie nawet systemu operacyjnego.

Xperia X10 mini pro ma piekielnie niską rozdzielczość. Dla mnie to ją dyskwalifikuje, ale rzecz gustu w sumie.

O Galaxy Pro nie wypowiem się, bo nie widziałem na żywo.

Wave 533 to system BADA. Jeśli go chcesz, to sprawdź najpierw, które z aplikacji Cię interesujących są na niego dostępne. Pamiętaj też, że to bardzo słaby sprzętowo telefon. Nie ma nic wspólnego ze sławnym "Wave" lub "Wave II".

Jeśli chcesz androida, to wg mnie warto dopłacić i wybrać ACE. Albo powiedzieć pani na infolinii, że pewna znana sieć daje go za 200zł przy abo za 59zł (w tym 400min i 250mb, przy przejściu z innej sieci z abonamentu). I przez 3 miesiące 50% upustu na abonament, co daje oszczędność 90żł. Dla mnie to się przekłada na telefon za 110zł.
Stron: 1 2 3 4 5 6