Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: "Z pamiętnika" H. Rzewuskiego 1791-1866
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Grzegorzu
Jak zwykle w tym poście skomentuję cytatem:
"zapchałeś se głowę jakimiś pierdołami o żabach i teraz na siłę próbujesz zainteresować tym innych..."
Prawda jest jedna a relatywizowanie to domena tych którzy tą prawdę chcą zakłamać
bezpieka napisał(a):No widzę że duży odzew ze strony MWzWM. Poczuli się dotknięci :-P
Powiem prosto, bez cytatu, bo nieuk ze mnie: Zapewniam Cię, że jak spotkam Cię na ustawce to Ty poczujesz się BARDZO dotknięty.

Pozdrawiam
Niewykształcony i bezrobotny hydraulik.
Michale bardzo proszę w piątek o 10 jedziemy do Jastkowa.
Pamiętaj tylko że Prawo w tym kraju obowiązuje i pewne działania wiążą się z konsekwencjami.
Więc skoro taki prawy jesteś i tyle definicji znasz, to wiesz co to jest zniesławienie i jakie konsekwencje zniesławianie za sobą pociąga? Zastanów się następnym razem co piszesz.
bezpieka napisał(a):Prawda jest jedna a relatywizowanie to domena tych którzy tą prawdę chcą zakłamać
Przypomniał mi się refren jednej piosenki:
KLIK
Michale
Odkąd to określenie MWzWM jest zniesławiające????
Zniesławienie, pomówienie, obmówienie, oszczerstwo – występek polegający na pomówieniu innej osoby, grupy osób, instytucji, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności.
Rozumiem że nie masz wyższego wykształcenia( lub nie jesteś w tym momencie w trakcie jego zdobywania) oraz nie mieszkasz w Lublinie (tylko gdzieś poza miastem). W takim wypadku rzeczywiści mógłbyś się czuć pomówiony o MWzWM. I ja Cie w tym wypadku przepraszam.

Mariusz a może bardziej adekwatne jest coś TAKIEGO

felek

Naród i Patriotyzm nie są powiązane z religią
No i jesteśmy w punkcie wyjścia, tylko, że ostatnio w SB usilnie próbowałeś nas przekonać że wiara, Kościół i patriotyzm są ze sobą nierozerwalnie związane i porównywałeś odejście od chrześcijaństwa do wynarodowienia . Krytykujesz kulturę zachodu i UE a jednocześnie zapominasz, że to właśnie stamtąd przyszło do nas chrześcijaństwo, które Mieszko I musiał przyjąć aby uniknąć krucjat i najazdów. A wraz z chrześcijaństwem przyszła do Polski europejska kultura, tłamsząc jednocześnie nasze rodzime słowiańskie tradycje i zwyczaje.

Rzucasz definicjami na prawo i lewo i zaczynasz się w tym gubić. Przypisujesz kosmopolityzm obcym sobie ludziom i zarzucasz brak patriotyzmu i przywiązania do własnej Ojczyzny osobom o których NIC nie wiesz. Szukasz na prawo i lewo niewidzialnego wroga i miota Tobą jak szatan. Próbujesz przedstawiać siebie jako członka tej lepszej części społeczeństwa, którą rzekomo czyni Cię Twój światopogląd. Ziarno manipulacji trafiło na podatny grunt i wykiełkowało szybko, próżność została połechtana i mamy jedynego prawdziwego Polaka-patriotę, co to pozostałą częścią społeczeństwa gardzi z racji wyznawanych przez siebie jedynych słusznych idei. Gadasz jak typowy przedstawiciel toruńskiej sekty, już nawet był najazd na Żydów, tylko jeszcze masonów zabrakło (chociaż zaraz, byłbym zapomniał o MWzWM :lol: )

Link który zamieściłeś jest niezwykle trafny, bo tacy właśnie jak Ty i Tobie podobni „prawdziwi patrioci” są gotowi wojnę domowa rozpętać i własny kraj podeptać, byle tylko udowodnić wyższość swoich racji i za nic mając szkodę jaką robią Polsce siejąc zamęt.
felek napisał(a):„[i] tacy właśnie jak Ty i Tobie podobni „prawdziwi patrioci” są gotowi wojnę domowa rozpętać i własny kraj podeptać, byle tylko udowodnić wyższość swoich racji i za nic mając szkodę jaką robią Polsce siejąc zamęt.

No więc właśnie ten zamęt jest jedną z pierwszych rzeczy jaka mi się pomyślała, kiedy zacząłem śledzic ten wątek w Twoim wykonaniu bezpieka. To nie oznacza, że twoim adwersarzom w dyskusji przyznaję rację, nie (bo np. Michała normalnie poniosło w krzaki) ale nie mogę się orzec wrażeniu, że siejesz zamęt bardzo podobny do tego zamętu jaki sieje Rydzyk.
Ja bardzo przepraszam osoby, które Rydzyka uznają, nie chcę ich urazic tym co piszę ale ja tak uważam. To w/g mnie specjalista od wprowadzania niespokojnego ducha do umysłów ludzi w tym kraju. I widzę, że nie tylko ja tak to widzę.
Ale się felek rozpędziłeś. Kto to tu krytykuje kulturę (ale nie "kulturę) zachodu? Kto pisze, że człowiek niewierzący czy innego wyznania nie może być patriotą? I co do tego ma sekta toruńska (dlaczego ich obrażasz?) Link, który zamieścił bezpieka co ma wspólnego z wojną domową? Spróbuj zobaczyć młodych ludzi w Twoim wieku, którzy wychodzili na barykady, żebyśmy i Ty i ja żyli w wolnym kraju.
Na razie tylko krytykujesz i kontestujesz. To bardzo wygodna postawa. Powiedz mi jaki jest Twój patriotyzm, jaki jest Twój stosunek do tradycji, do historii Polski? Co jest dla Ciebie ważne w życiu?
Szymek obruszył się na słowa: "Tylko pod krzyzem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem" Słowa były wypowiedziane w konkretnej sytuacji historycznej i nikt nie zaprzecza, że Polska ostała się przez 150 lat zaborów tylko dlatego, że była wierna temu znakowi.
Szatan, o którym wspominasz rzeczywiście działa i mówił juz o tym Chrystus 2000 lat temu, że nie ustanie, żeby zniszczyć dobro. Ale powiedział też, że "Bramy piekielne go nie przemogą"
Dlaczego tak bardzo boicie się Chrystusa?
Felek
W SB była mowa o tradycji i o tym ze Polska tradycja jest nierozerwalnie związana z nauka KK. Wyszło wtedy też na to że Patriotyzm jako że wiąże się z umiłowaniem ojczyzny dla Polaków jest/był powiązany z przyjmowaniem nauki KK.
Jak dokładnie przeczytasz o co chodziło o Żydach to nie znajdziesz tam wycieczki w ich stronę. Starałem się wykazać że pani Emma Goldman nie może być żadnym autorytetem w sprawach Patriortyzmu, gdyż jako Żydówka (bezpaństwowiec w latach których żyła i w całej historii nowożytnej) nie znała i nie czuła w żaden sposób pojęcia ojczyzna. Do tego poglądy anarchistyczne tej pani dyskwalifikują ja jak autorytet w tej kwestii.
Zarzucasz mi popieranie opcji politycznej, pokaż mi w którym miejscu wspomniałem coś o polityce. Zarzucasz mi manipulacje lub jak wolisz że zostałem zmanipulowany. Manipulacja to przeinaczanie faktów. Więć może to ty jesteś manipulowany przez media i tego nie czujesz. Bo w mediach nie zobaczysz dr n med., który właśnie opracował nowy lek na ciężka chorobę (przykład ogólny) za to pokażą ci Jole Rutowicz i top model. Ja się nie godzę na taka Polskę jak teraz. Gdzie wyrywa się z kontekstu wypowiedzi bezsensowna fragmenty i robi z tego halo. Gdzie w mediach nie masz nic innego poza papką, gdzie słowem nie wspomniano np.: o 400 rocznicy hołdu ruskiego (bo nie będziemy drażnić Rosji). Man dosyć tego że moi rodacy muszą się poniewierać za granica na zmywaku bo nie ma dla nich pracy w Polsce, ma dosyć tego że dobre polskie prawo (normy sanitarne dla żywności) zamienia się dopuszczenie trucia ludi w imię zgodności z UE. Nie będę tolerował tego że UE wtrąca mi się do tego co mogę w moim domu, a czego nie. Nie życzę ci a byś za jakiś czas (jak już będziesz miał własne dzieci) i np stracisz prace spotkał się z opieka społeczną, która odbierze ci dzieci i odda je na wychowanie bogatej parze gejowskiej (bo ty jesteś za biedny).
I mógłbym tak napisać jeszcze.
Tylko jakoś słowa Rzewuskiego z 1839 roku uświadamiają mi że i tak nic nie wskóram bo mam dookoła siebie ludzi, których tak celnie opisał.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9