Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: "Z pamiętnika" H. Rzewuskiego 1791-1866
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Co do Unii, w dużej mierze zgadzam się. Śmierdzi mi to od dawna.
Cytat:I co do tego ma sekta toruńska (dlaczego ich obrażasz?)
- przecież to jest sekta, sekty właśnie w podobny sposób działalają. Rydzyk to opętany przez szatana bezbożnik i/lub też świetny biznesman, uznawanie innej opcji to dopiero naiwność.

Cytat:Na razie tylko krytykujesz i kontestujesz. To bardzo wygodna postawa.
- tak samo jak postawa bezpieki i Twoja, którzy opluwacie wszystkich innych, którzy tylko odważą się mieć inny pogląd. Nie zważacie na ich argumenty i osądzacie zaocznie nie znając ich. Nie wiesz co komu w głowie i sercu siedzi, więc go nie szufladkuj, rozumiem, że masz taką potrzebę, ale to lepiej zajmij się własnymi problemami a nie szukasz ich na siłę u innych. Krzyżowcy też wciskali Ewangelię na siłę a Twoja postawa mi bardzo to przypomina.

Cytat:Powiedz mi jaki jest Twój patriotyzm, jaki jest Twój stosunek do tradycji, do historii Polski? Co jest dla Ciebie ważne w życiu?
- to prywatna sprawa Felka i wątpię żeby miał potrzebę dzielenia się tym z Tobą. I dopóki on sam nie wyjdzie z inicjatywą to zamilcz i nie ciągnij go za język, bo nic Ci do tego.

Cytat:Dlaczego tak bardzo boicie się Chrystusa?
- Ja się boję oszołomów, którzy nie mają innych problemów jak wciskanie innym swojej jedynie słusznej opcji. A posługiwanie się do tego Chrystusem to oszołomstwo do kwadratu.

Do słów bezpieki się nie odniosę, bo tym razem to już wybitnie były pisane z braku wolnego czasu i chyba sam autor nie wie już, z której strony ugryźć, więc zaczyna mielić to, co już i tak dawno przeżuł.
Hej Grzesiek, spokój w głowie.

Rydzyk co robi, każdy widzi.
Nie nazywaj Go sektą mimo to, bo On tym co robi podpina się pod zarejestrowany kościół i jakby chciał to może wnieśc sprawe i ją wygra.
Co nie zmienia faktu, żeJ ego zachowania są w moim odczuciu jak najbardziej sekciarskie.
Grzegorz kolejny raz napiszę:
No i wszystko jasne Undecided . Więc nie dziw się, że wyciągam takie wnioski.
Tylko zrozum mnie teraz.
Piszesz, że opluwam innych. To poważne oskarżenie. Gdzie, w którym miejscu to uczyniłem.
Nie odpowiedziałeś mi gdzie oplułem innych
Sekta
1. «odłam wyznaniowy jakiejś religii; też: grupa ludzi skupiona wokół jakiegoś przywódcy, mająca własną religię»
2. «grupa społeczna stanowiąca odłam wśród wyznawców jakiejś ideologii»

Źródło.

Jurek S napisał(a):Grzegorz kolejny raz napiszę:
No i wszystko jasne Undecided . Więc nie dziw się, że wyciągam takie wnioski.
A ja kolejny raz napiszę:
Cytat:Nie wiesz co komu w głowie i sercu siedzi, więc go nie szufladkuj
Jeżeli ktos publicznie wypowiada swoje poglądy to naturalne jest, że poddaje się ocenie. Chyba,, ze brak jest integralności życia z głoszonymi poglądami. Trzeba się na coś zdecydować. Ciagle czekam na odpowiedź.
Co do opluwania: robisz co cały czas, chociażby w poście, którego cytat jest w moim poście powyżej. Nie życzę sobie wkładania mnie do szuflady. Wiem w co wierzę i nie życzę sobie osądzania mnie. Jeśli masz jakieś przemyślenia to zachowaj je dla siebie.

PS. Jeśli będę miał potrzebę będę cytował Nietzchego, Jana Pawła II, Stalina, Rydzyka, Bonieckiego, Berlusconiego, Orwella, Mickiewicza, Masłowską itd. Nie znaczy to, że utożsamiam się z ich poglądami, bo musiałbym się utożsamiać ze wszystkimi ich poglądami jednocześnie co jest awykonalne Big Grin
NapisałeS

KermitOZ napisał(a):(...) Nie interesuje mnie kim jest ta kobieta, jedynie jedna idea, która od niej pochodzi.

(...).

Odpowiedziałem Ci na to:
Z tego co piszesz wynika, że nie interesuje Cię integralność zachowań z głoszonymi poglądami. Ale przyjmuję to i to, że Tobie i Szymonowi bliżej do rozumienia patriotyzmu w wydaniu anarchistki o libertyńsko-socjalistycznych poglądach niż np. Jana Pawła II.

Czy to jest opluwanie?

Napisałeś
KermitOZ napisał(a):Co do opluwania: robisz co cały czas, (...)

Kolejne chlapnięcie bez uzasadnienia. Grzegorz, ja taką metodę znam. Słyszę ją codziennie z różnych mediów. I wiem, że jest to jakaś metoda kiedy brak argumentów. Ale to widać na odległość.
Grzegorzu
Dyskusja z Tobą to ciągła udręka z człowiekiem, który nie przyjmuje żadnej krytyki "twoje jest najmojsze"
Odbierasz prawo innym do ocenienia twojej wypowiedzi a sam poniewierasz innych przypisując im różne cechy. SAM NIGDY NIE PRZYZNAŁEŚ SIĘ DO BŁĘDU. To ty usiłujesz narzucić mi swój styl beznarodowego, laickiego myślenia.
Myślę że regulamin tego forum powinie zaczynać się od takiej "inwokacji":

Grzegorz ma zawsze rację,
Jeżeli Grzegorz nie ma racji patrz wyżej.
A nawet jeżeli Grzegorz odkryje swój błąd to prze nigdy nie będzie miał odwagi do niego się przyznać.
Uwierzcie i zaakceptujcie bo jedyna jest wiara na tym forum.

Pokolenie bylejakości rządzi. Hasło przewodnie "Mam kurę w rosole resztę to ........."
Ktokolwiek śmie wypowiedzieć się inaczej jest uznawany za wyznawce "katolickiej sekty", nawet gdyby był agnostykiem, któremu na sercu leżą sprawy tego kraju, jego dobrobytu i szczęścia jego mieszkańców.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9