Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Pulsometr?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam. Przymierzam się do zakupu pulsometra. Znacie jakiś model godny polecenia? :-)
Ja mam sigmę pc15 i znam tez kilka osób które ją posiadają. Mi wystarcza. Ma w zasadzie wszystko, oprócz możliwości połączenia z komputerem. Nie jest też szyfrowana przez co czasami "zbiera" od osoby jadącej obok, mającej identyczny pulsometr :-P (dzięki temiu, raz stojąc przy rowerze miałam HR 280 :-P). Aczkolwiek kolega kupił ostatnio w decathlonie kalenji CW-300 (119.90zł) i miał on podobne funkcje do pc15 i dodatkowo możliwość połączenia z komputerem i analizy całego HR i statystyki w funkcji czasu i km (przystawka kosztuje dodatkowe 59.99 zł). Widziałam te wykresiki. Bardzo ładnie to wygląda. Kumpel jest bardzo zadowolony z tego zakupu, narzeka jedynie, że nie ma w nim gps'a Confusedhock: :mrgreen:
Dzięki Pat za redę. Zakupiłem w Toro sigmę pc 25.
Jeśli ktoś chce sie pobawić tym modelem to proszę :mrgreen::
http://www.sigmasport.com/en/produkte/p ... o/?flash=1
WitamTongue
Planuję nabyć jakiś pulsometr. Nie znam się na tym więc proszę o jakieś konkretne oferty z linkami.

Tak na szybko to celuje w SIGMę, dwa modele:

1. Pulsometr Sigma PC-25.10

[Obrazek: Sigma-Sport-PC-25_10.jpg]
jego zalety to to, że ma kodowany sygnał(na maratonach i treningach się przyda)

2. Pulsometr Sigma Sport PC-15
[Obrazek: 1986696450]
ten nie ma kodowanego sygnału, ale ma więcej funkcji.

A może macie inne propozycje sprawdzone które używacie :-D
Mam pc-15, jest całkiem ok, w normalnych warunkach nie gubi sygnału, funkcje mi wystarczają, jedyna lipa, to właśnie to, że czasami niekodowany sygnał "ssie" i łapie jakieś dane od osób z innymi i takimi samymi pulsakami(czasem nawet zupełnie głupieje i gubi sygnał,taka sytuacja zdarzyła mi się np. jak ktoś obok miał polara).
właśnie w tym tkwi problem w pc-15 a pc-25 ma kodowany ale nie ma tych funkcji co pc-15
i jak kupiłeś któryś z tych ? warto też rzucić okiem na nowy model pc 15.11 . Nie wiem czy cokolwiek dodali w stosunku do pc15 ale wygląda lepiej Wink w xtrabike jest w dobrej cenie (169zł)
JA wylicytowałem tego LIFETEC'a

[Obrazek: 2046826279]

http://allegro.pl/lifetec-md15215-pas-e ... 26279.html

Obczytałem fora na jego temat i bardzo go chwalą.
Bardzo szybko załapuje sygnał z pasa piersiowego. Ma oczywiście niekodowany sygnał. Ale ponoć nie jest tak podatny na zakłócenia jak SIGMA np PC-15
Pulsometr dotarł po drobnych komplikacjach sprzedającego(wysłał nie na ten adres co trzeba).

Po zapoznaniu z instrukcją stał się bardzo prosty w obsłudze. Puls złapał po 1 minucie. Wstępnie go zaprogramowałem. Zostało ustawić strefy i wyznaczyć MHZ LO i HI i puls spoczynkowy do opcji "regeneracja"-przerwa w trakcie treningu. Na razie jest na auto.
Podobają mi się dwa bajery.
1. Podświetlenie w ciemnościach(w dzień nie da się wymusić)
2. Czujnik ruchu gdy go odkładamy i nie ruszamy wyświetlacz gaśnie całkowicie, ale jak już ruszamy lub nosimy jest w trybie zegarka aktywuje się do działania.

Kilka fotek:


[Obrazek: SL279928.jpg]
[Obrazek: SL279927.jpg]
[Obrazek: SL279926.jpg]
[Obrazek: SL279925.jpg]
[Obrazek: SL279924.jpg]
[Obrazek: SL279923.jpg]
żeby nie zakładać nowego tematu to tu zapytam, planuję zakup pulsometru Sigma pc 15.11 (niekodowany) a licznik mam bezprzewodowy sigma 1606 dts z sygnałem kodowanym, czy nie będą się jakoś wzajemnie zakłócały i wszystko będzie działać elegancko ?
Jakoś nie znalazłem zbyt wielu opinii na ten temat a chciałbym mieć pewność.


edit:

może komuś jeszcze się to przyda, stwierdziłem, że najlepiej zapytać u źródła i wysłałem mail do serwisu sigma sport ;-) i to ich odpowiedź :

Kod:
You can use both systems together. There is no disruption of the
transmission.

w razie czego będę wiedział do kogo uderzać z awanturą ;-)
Stron: 1 2