Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Marsz Niepodległości w Warszawie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Darek, pewnie że tak wygodniej, schować głowę w piasek i udawać, że mnie to nie obchodzi. W ogromie ilości newsów, zdjęć, ujęć, komentarzy coś się zaczyna pojawiać. W dniu 11 listopada telewizja jak mantrę pokazywała sceny z Placu Konstytucji. Naprawdę zabawny był widok miny dziennikarki prowadzacej program kiedy skontaktowala się z p. Zawiszą i dowiedziała sie, że MN już dawno minął tenże plac i to co się tam dzieje nie ma nic wspólnego z samym marszem. Ale nie zmieniła sposobu komentowania zajść używając nazwy uczestnicy MN.
Więc mozna najpierw napluć, a później powiedziec, że nic się nie stało? Niewątpliwie wnioski muszą wyciągnąć obie strony, ale każda we własnym zakresie.
A dlaczego uważasz, że film był zmontowany. Nie mówię o dwóch wydarzeniach, które pokazywał. Uzywając słowa zmontowany sugerujesz, że np. wklejono postać policjanta kopiącego leżącego człowieka. Czy tak?
Jurek S napisał(a):Uzywając słowa zmontowany sugerujesz, że np. wklejono postać policjanta kopiącego leżącego człowieka. Czy tak?

Jurku nie zachowuj się jak dziennikarz z TVN-u :mrgreen: (są jeszcze inne TV).
Przecież montażem jest złączenie dwóch różnych fragmentów filmu (to takie proste w zrozumieniu).
Twoje pierwsze i ostatnie zdanie nie tylko świadczy o braku obiektywizmu ale jest również zdaniem obrażającym mnie.
Na podstawie tego co napisałem stwierdzić, że:
Jurek S napisał(a):pewnie że tak wygodniej, schować głowę w piasek i udawać, że mnie to nie obchodzi

lub
Jurek S napisał(a):Uzywając słowa zmontowany sugerujesz, że np. wklejono postać policjanta kopiącego leżącego człowieka.

Może jednak Jurku więcej rozsądku niż emocji. :-D
Darek żyłeś w PRL (i to dłużej niż ja), i nic Ci te zdjęcia nie przypominają (może byłeś po tej drugiej stronie)?
Mnie nie interesuje to kim był ten kopany, (czy przechodniem czy anarchistą czy innym zadymiarzem) ważne jest to że ten człowiek nie atakował policjanta, stanął wzdłuż ściany z opuszczonymi rękoma, a dostał gazem i z kopa w twarz.
Chodzi o to aby mnie w żywe oczy nie okłamywano. Mam dosyć medialnej papki. Mam dosyć pokolenia bylejakości z hasłem przewodnim na życie "Mana kurę w rosole, resztę to p.....", dla których idolami są postaci takie jak DODA, Jola Rutowicz, Janusz Palikot, a ulubioną rozrywką oglądanie tańca z gwiazdami lub top model.
Obudź się człowieku i przestań patrzeć w "betoniarkę" (telewizję) bo kłamie jeszcze gorzej niż za komuny. Przestań tez obracać "kota ogonem" bo nikt tu rozsądku nie stracił tylko pokazuje Ci że nie wszystko jest takie jako usiłują nam wmówić.
Zaraz znowu odezwą się że przeginam, ale inaczej się nie da, żebyście zaczęli żyć jak Ludzie, a nie dawali się pędzić jak owce.
bezpieka napisał(a):(może byłeś po tej drugiej stronie)?

Wiem, że po drugiej stronie była bezpieka.
Mówi ci to coś?
Jakiś sentyment ci został do nazwy?
Darek to może odpowiesz mi coś na dalsza część posta? Czy nie masz argumentów???
Co do bezpieki to ja za młody jestem żeby "służyć" w tej formacji.
bezpieka napisał(a):Darek to może odpowiesz mi coś na dalsza część posta?

Nie bardzo rozumiem dlaczego miałbym odpowiadać.
Co dalsza część posta ma wspólnego ze mną?
Może dla Ciebie idolami są osoby, które wymieniłeś (ja o nich nie wspominałem).
Nie rozumiem też dlaczego Chcesz mnie przekonywać do zdania na temat TV, skoro wyraziłem podobny pogląd.
Problem ze zrozumieniem? :mrgreen:
Natomiast:
bezpieka napisał(a):Co do do bezpieki to ja za młody jestem żeby "służyć" w tej formacji

pamiętam, że byli świetni w prowokacjach.
Mówi Ci to coś? :mrgreen:
bezpieka napisał(a):Chodzi o to aby mnie w żywe oczy nie okłamywano
To nie daj się okłamywać.
bezpieka napisał(a):Mam dosyć pokolenia bylejakości z hasłem przewodnim na życie "Mana kurę w rosole, resztę to p.....", dla których idolami są postaci takie jak DODA, Jola Rutowicz, Janusz Palikot, a ulubioną rozrywką oglądanie tańca z gwiazdami lub top model.
A czy ktoś Ci karze ich oglądać? Nie chcesz - nie oglądaj. Jak już kiedyś napisałem, prawie nie oglądam TV, a jak coś chcę obejrzeć to sobie sam znajduje. To potrafi nawet moja 11-letnia Córka.
A co do wymienionych przez Ciebie wykonawców - moim zdaniem Irena Santor czy Jerzy Połomski są równie obciachowi, jak nie bardziej. Może Cię to urazi w jakiś sposób, ale jednymi z niewielu wykonawców, którzy są rozpoznawani poza Polską są Behemoth i Vader, którzy w Twoim światopoglądzie na pewno się nie mieszczą.
bezpieka napisał(a):Obudź się człowieku i przestań patrzeć w "betoniarkę" (telewizję) bo kłamie jeszcze gorzej niż za komuny.
To Ty zacznij odstawiać te substancje, które wdychasz, bo z tego co ostatnio tworzysz można wysnuć takie własnie wnioski.
bezpieka napisał(a):bo nikt tu rozsądku nie stracił
Mam wątpliwości
bezpieka napisał(a):Zaraz znowu odezwą się że przeginam
Bardzo ciężko na to pracujesz
bezpieka napisał(a):ale inaczej się nie da, żebyście zaczęli żyć jak Ludzie, a nie dawali się pędzić jak owce.
Owce... owieczki... gdzie ja słyszałem takie określenie :?:
Darku nie bardzo rozumiem. Uzyłeś zwrotu o montażu w pejoratywnym znaczeniu. Przecież ja wyraźnie napisałem, że dostrzegam zmontowanie ale sytuacji, które są niezależne. Więc nie mozna mówić, że montaż tego filmiku miał wpływ na jego odbiór co sugerowałeś. Dlaczego więc uważasz, że moja prośba o doprecyzowanie użycia przez Ciebie zwrotu o montazu filmu jest obraźliwa?
A dlaczego napisałem o chowaniu głowy w piasek? Bo swoim postem w moim przekonaniu wpisujesz się w próbę rozmycia oceny tego co się stało.

felek

bezpieka napisał(a):Mam dosyć pokolenia bylejakości z hasłem przewodnim na życie "Mana kurę w rosole, resztę to p.....", dla których idolami są postaci takie jak DODA, Jola Rutowicz, Janusz Palikot, a ulubioną rozrywką oglądanie tańca z gwiazdami lub top model.
Bezpieka, od dziś to Ty jesteś moim idolem Big Grin Masz niebywałą umiejętność łączenia faktów w żaden sposób ze sobą nie powiązanych, bo nie wiem co to ma wspólnego z przytoczonymi tu wydarzeniami . Już wiemy jakie jest twoje zdanie w kwestiach które wymieniłeś, i nikt nie odbiera Ci prawa do krytyki czy do niezadowolenia, tylko ja zupełnie nie rozumiem dlaczego żalisz się na forum rowerowym?

No i odnośnie „pokolenia bylejakości” i tańca z gwiazdami tu masz procentowy udział widzów "tzg" ze względu na wiek, sam oceń które to pokolenie nabija oglądalność takim programom ;-)

10 – 15 4,36%
16 - 19 2,53%
20 - 24 3,44%
25 - 29 6,57%
30 - 34 8,63%
35 – 39 7,36%
40 – 44 6,33%
45 - 49 7,61%
50 - 54 11,04%
55 - 59 13,60%
60+ 26,43%

Źródło http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_pub ... k_2008.pdf
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wy ... y-programu
Co do tv – to proponuję nie oglądać, już dawno udowodniono, że nadmierne oglądanie telewizji powoduje otępienie.

bezpieka napisał(a):(może byłeś po tej drugiej stronie)?
Następnym razem proponuję trzy razy się zastanowić zanim tu coś napiszesz i po raz kolejny kogoś obrazisz
Jurku dobrze zrozumiałeś moje określenie montażu pisząc o dwóch wydarzeniach, które były tam pokazane. Ale jednocześnie zakończyłeś zdaniem i pytaniem:
Jurek S napisał(a):Uzywając słowa zmontowany sugerujesz, że np. wklejono postać policjanta kopiącego leżącego człowieka. Czy tak?

Sam chyba przyznasz, że taka forma jest właśnie bardzo charakterystyczna do tego, co potępiasz w postępowaniu dziennikarzy.
A co do obrażania się to oczywiście potraktuj to w "" :-D
Natomiast mój post nie miał na celu rozmycia oceny.
Wyraziłem wątpliwość czy wszystkie strony rzetelnie i wszystko pokazują aby jednoznacznie można było stwierdzić, że "to jest prawda".
Wyjaśnię jeszcze, że w tym temacie pierwszy raz zabrałem głos dzisiaj, w chwilę po zapoznaniu się z komunikatem, że zapadły pierwsze wyroki.
Dwie osoby zostały skazane przez sąd rejonowy na trzy miesiące więzienia bez zawieszenia i 300 złotych nawiązki za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów.
Nie pierwsza to "zadyma" i nie pierwsza dyskusja.
Ale gdy za kilka miesięcy ktoś będzie chciał zmienić przepisy to znowu odezwą się głosy, że to zamach na demokrację i swobody obywatelskie.
I tak do kolejnej "zadymy".
I to jest właśnie w tym wszystkim najgorsze.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9