Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Gdzie w Lublinie najtaniej buty SPD ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Chciałbym przed wiosną kupić moje pierwsze buty SPD, bo w maratonach mam zamiar w nich startować, a sie trzeba nauczyć w tym jeździć. Chcę wydać na nie najmniej jak się da. Dodam, że stopa mi jeszcze rośnie i na następny sezon pewnie będą za małe, więc po prostu poszukuję najtańszych butów.
Widział może ktoś gdzieś u nas jakieś butki? Dam za nie max (ale to max jakiego chciałbym uniknąć) 200zł. Najlepiej by było mniej więcej 150-170 zł. Wiem, że za taką cenę ciężko coś kupić, ale nie ma sensu w moim przypadku kupić drogich butów bo za rok będą za małe, a poza tym muszę skończyć składać drugi rower, a on też zżera kasę jak nie wiem.
Najtańsze to masz w Lidlu poniżej 100PLN, a później chyba Shimano?
Ja posiadam podstawowy model shimano SH-MT32:
http://www.cyklotur.com/x_C_I__T_Buty-S ... 10945.html
Recenzja na bikeforum:
http://www.bikeforum.pl/threads/17465-B ... no-SH-MT32
Mam te buty od ponad roku i jestem z nich zadowolony, jedyne co się z nimi stało to, to że urwały mi się sznurówki. Według mnie za to cenę to są bardzo fajne buty. Po za tym można w nich chodzić normalnie, bloki nie przeszkadzają w chodzeniu.
Mimo, że nie jeżdżę już w SPD to i tak używam ich na rowerze.

Zaletą jest to że możesz pójść do decathlonu przymierzyć bo jak kiedyś byłem to ten model mają (cena 220 PLN chyba) i kupić na allegro, stoją od około 165 PLN z wysyłką więc różnica w cenie jest spora.
Za model mt21 c138 zł lub mt32l za 145 zł mógłbym mieć
Ok, dzięki.
A ogólnie będąc w jakiś sklepach u nas nie rzuciły wam się w oczy jakies tanie buty? Bo mieszkam za miastem i skoczyć na Zana czy gdzieś to nie jest taka chwila więc chciałbym wiedzieć gdzie mogą te tańsze buty być, żeby bez sensu nie tracić czasu.
Odświeżam temat coby nie tworzyć następnego podobnego.

Przymierzam się do kupienia swoich pierwszych butów spd z tym że brak mi wiedzy czym kierować się przy zakupie. Jako że to moje pierwsze buty tego typu mam obawy przed kupnem jakichś "droższy" a z drugiej jednak strony nie chciałbym się naciąć na jakiś model z dolnej pułki z którym przyjdzie mi się męczyć ze względu na jego niedociągnięcia. Chciałbym aby te buty jeżeli to możliwe wytrzymały dłużej niż sezon :-P . Wykorzystywać je będę do codziennej jazdy w każdym terenie więc chyba to czego potrzebuję to spd mtb.
Jeżeli ktoś mógłby polecić jakiś konkretny model który waszym zdaniem optymalnie nadawać będzie się na rozpoczęcie przygody z spd byłbym wdzięczny (oczywiście chodzi mi o cały zestaw a nie tylko o buty).
Hej,
Co prawda pytałeś o buty spd do kupienia w Lublinie ale może takim rozwiązaniem będziesz zainteresowany. Również w tym sezonie zacząłem jeździć w spd i na początek kupiłem te buty
http://pl.sportsdirect.com/muddyfox-mbs ... oes-144013
Jestem z nich zadowolony, chociaż to moje pierwsze buty więc nie mam porownania jak jeździ się w innych. Bez problemu wysyłają paczkę do Polski za 50 zł kurierem. Więc za 160 zł możesz mieć nowe buty, myślę, że cena dobra. Na paczkę czekałem tydzień czasu. Zawsze możesz zebrać większe zamowienie z innymi osobami to koszt wysyłki będzie do podziału. A towaru mają sporo więc jest w czym wybierać. Myślę, że tańszych butów nie znajdziesz w Lublinie.
Cena faktycznie zdumiewająco niska.

Zastanawiam się tylko nad kilkoma kwestiami:
- z jakimi pedałami są kompatybilne te Muddyfoxy
- czy nie lepiej kupić buty z mocniejszym zaczepem tzn , nie tylko na rzepy ( gdzieś czytałem że rzepy się luzują ) np takie http://allegro.pl/buty-rowerowe-spd-shi ... 46476.html
Irek, a jak z rozmiarówką tych butów? Nie jest zawyżona lub zaniżona?
Używam tych butów z blokami shimano i pedałami 520. Jeśli chodzi o rozmiarówkę to sprawdziłem jaki mam rozmiar innych butów sportowych (oczywiście rozmiar UK) i rozmiar jest dobry. Na podeszwie jest duża regulacja jeśli chodzi o montaż bloków. Buty mają cztery śruby z czego wykorzystywane są dwie do przykręcenia tych bloków.
Stron: 1 2