Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Pomocy. Praca domowa na jutro!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jak dla mnie to z tego wychodzą pewne prawidłowości:

2 białe kulki mają taką masę jak 1 kwadrat oraz taką samą jak 1 czarna kulka.

Resztę już sam sobie dośpiewasz, są różne możliwości.
Ja tak sobie myślę, że to tak będzie.
Takie zadanie mógł rozwiązać tylko McGyver ;D
Big Grin godzina, >=25 wyświetleń i była cisza
Masz rację, zauważyłem i ja ale .. skoro dziecko ma problemy w zadaniu 2 (np. czy królika zaliczyć do Misia - bo często pluszowy ("miś"), a lalki to przecie nie zabawki (dla chłopaka) itd. Z Działań mają tylko dodawanie i odejmowanie. Widać zresztą jak były poprawiane zamalowane kwadraciki.
To przeprowadzi taką analizę?
Zresztą, poproszę konkretne rozwiązanie
np. "kulka,kwadrat,kwadrat,kulka" Tongue

40 lat i człowiek nadal głupi Big Grin
Ale zryte zadanie Smile

Konkret:

Z rysunku pierwszego wynika: 2 białe kulki ważą tyle samo co 1 kwadrat
Z podpowiedzi wynika (jeżeli to też jest waga): 2 białe kulki ważą tyle samo co 1 czarna kulka (czyli kwadrat = czarna kulka)


Moja wersja odpowiedzi Big Grin :
Kulka biała, kulka biała, kulka czarna, kulka czarna, kwadrat

Uzasadnienie - tylko taka konfiguracja "wykorzysta" wszystkie elementy z podpowiedzi.
A ja to widzę troszkę inaczej,
na drugiej wadze dołożono po prawej stronie kwadracik, więc i po lewej też dodałbym kwadracik,
To jest ten drugi wariant z podpowiedzi.
A to, że dwie białe kulki ważą tyle co kwadrat - jest do niczego niepotrzebne :->
Hm.. jak dla mnie nie było trudne, chociaż mało precyzyjne polecenie - ja bym użył
3x biały kwadrat i 1x czarna kulka :-D
(w zasadzie zastanawiałem się, czy pytasz własnie z powodu nieprecyzyjności, albo żeby pokazać jakie zadania dostają dzieci w 1 klasie) :-P
Yorki ma rację Smile

W mojej odpowiedzi wyszło masło maślane.
Zwirek napisał(a):3x biały kwadrat i 1x czarna kulka :-D
(w zasadzie zastanawiałem się, czy pytasz własnie z powodu nieprecyzyjności, albo żeby pokazać jakie zadania dostają dzieci w 1 klasie) :-P
I to było pierwsze co pomyślałem ale
analizując kolejno szalki lewą do prawej i góra-dół:
- pierwsza waga - zamieniony kwadrat na koła
- druga waga - to samo z dodanym kwadratem
to wychodzi mi najrozsądniej:
"koło,koło,koło,koło,kulka,kwadrat" - czyli zamieniam dodany kwadrat na dwa koła jak u góry.
A przykład jest do czego - zamieszać jeszcze bardziej 7(6!) latkowi?

Oczywiście chcę pokazać co przeżywa rodzic molestujący dziecko o samodzielną pracę przy odrabianiu lekcji. A kiedy na własne oczy przekonuje się co mają rozwiązywać to ..co mam przyznać dziecku rację? - głupie książki, głupia pani, .. albo głupi tatuś Sad
Jutro zapytam Pani Big Grin
EOT
matko moja co za jazda...
Stron: 1 2