Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Jaki router do rozdzielenia interentu od Netii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mam taki problem, może z was ktoś się zna na tym. Potrzebuje rozdzielić internet od neti pod domu. Muszę zakupić do tego router z wi fi tylko, że tego jest do groma i ciut ciut. Z tego co czytam inne są dla upc a inne np dla Neostrady. Tak do 120 żł myślę, że dało by rade.

Czekam na podpowiedź.
Zależy od zasięgu, jaki chcesz osiągnąć. Mam taki router. Kiedyś go używałem, ale po przedłużeniu umowy mam nowy netiaspot, więc tamten leży niewykorzystywany. Jest to TPlink bodajże (jeszcze sprawdzę w domu). Jakbyś był zainteresowany, to pisz na priv.
Generalnie jest tak jak napisałeś, są dwa zasadnicze rodzaje: do kablówek (typu UPC) i druga grupa, do Netii i Neostrady. Te drugie są z reguły trochę droższe od tych do kablówek. Mój kosztował około stówy w Returnie.
Chodzi oto by miał Wi fi, i był w całym domu generalnie na przestrzeni 150 m kwadratowych, i jak siedzę w jednym pokoju to w drugim ściąga sygnał bez problemu. Tylko tyleSmile
Routery dzieli się na dwa rodzaje łaczy:
Telefoniczne(ADSL) kabel terefoniczny jRJ-11(NETIA, NEOSTRADA)
Łącze stałe(xDSL)-kabel ETHERNET RJ-45(UPC)

Kup sobie ten router: http://www.komputronik.pl/product/14664 ... 8901G.html

Mam coś takiego tylko na łączu xDSL(ethernet). Łatwo się konfiguruje, zasięg w mieszkaniu jest ok. Nic się nie zawiesza i nie kasuje. Posiada wszystkie funkcje jakie powinien mieć router.
Dodam , że jest to Netia na łączach Tp. Hm a coś z D link, lub Pentagram?
Ja ci tylko doradzam to co sam używam, konfigurowałem też kilka PENTAGRAMów i EDIMAXów. Ale ogólnie to zasada działania jest taka sama i zazwyczaj routery w podobnym przedziale cenowym mają te same funkcje. Standard Wi-Fi 802.11n pomijamy :mrgreen:
To i ja się przyłączę do zwolenników routerów TP-Link.
Ponad miesiąc wstecz, również stałem przed dylematem, jaki router?
Po przeczytaniu różnych wypowiedzi, wybrałem model TP-LINK TL-WR941ND.
Tyle, że ja mam neta z UPC.
Jak na razie, zero zawieszeń, zrywanych połączeń czy innych problemów.
Jeśli ktoś ma mało miejsca na biurku to w/w router może powiesić sobie na ścianie.

I pamiętaj.
login: admin
hasło: admin1
:mrgreen:
PrażonyRabarbar napisał(a):I pamiętaj.
login: admin
hasło: admin1
te dane to lepiej sobie zmienić i adres IP też. Bo jak się ma kumatych sąsiadów to mogą mieć neta za free. A udostępnianie Wi-Fi za hasłować kluczem WEP2 i zrobić jeszcze dostęp po adresie MAC karty sieciowej(z listy utworzonej przez siebie) :mrgreen:
Dobrze widzę Tp link będzie pewnie od marioxa , a na co zwracać uwagę przy wyborze jakie dane?
ma być na ADSL a reszta to jest standardowa 4 wyjścia RJ-45 WiFi w standardzie 802.11 b/g/n. klonowanie MACa i inne ale to sa standardy które każdy router teraz ma. Nowości to internet 3G/UMTS/HSPDA ale jak widzę to to tylko routery xDSL mają :lol:

EDIT

Z Returna to masz te dwa:

1. http://www.return.com.pl/tow_szczegoly. ... 28,109,115
2. http://www.return.com.pl/tow_szczegoly. ... 28,109,115

Ten drugi droży ma tylko szybszy standard Wi-Fi 802.11n-Wireless LAN 150Mbps, 2.4GHz ale chyba nikt nie ma takiego neta na wi-fi
Stron: 1 2