Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: GPS rowerowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
za 800zł można też kupić 100 map i kilka flamastrów ;-)
marcin84 napisał(a):za 800zł można też kupić 100 map i kilka flamastrów ;-)
Można i nie wiem czy nie lepiej z mapą jechać, łatwiej się zorientować gdzie jesteś, jak daleko od celu, jak wrócić na skróty. Tyle że ja lubię takie zabawki, planuję trasę przejazdu na kompie, wgrywam do garmina i jadę jak po sznurku.
qavtan napisał(a):Bez kitu chce ktoś wydać 800pln na GPS? (to jest mega kasa, a w tej cenie lub lekko więcej są telefony z GPS)
Nie lepiej przystosować telefon komórkowy lub mieć taki z GPS i mieć darmowy/płatny program rowerowy?

Jakby było lepiej to już dawno zaprzestano by produkcji turystycznych GPSów.

MG napisał(a):Niby tak... mam jabłkofona na którego są aplikacje. Ale bateria wytrzyma ze 3 godzinki, urządzenie delikatne, jakoś mnie nie przekonało. Garmin kupiony na raty tak nie boli a sprawdza się fajnie. Jak ktoś rok temu polecał mi garmina to nie brałem tego pod uwagę bo za drogo ... ale to jedyne urządzenie które spełniało moje kryteria.

Shitfon się nie nadaje jako GPS. Gubi sygnał i pokazuje jakieś dziwne rzeczy, poza tym bateria trzyma za krótko. Co prawda mój przeżył kilka upadków ale po dwóch i pół roku zdecydowanie dogorywa.

Jeśli już kupować telefon aby korzystać z niego podobnie do GPSu turystycznego to coś pokroju Motoroli Defy (Defy+). Bo nie ma strachu że łatwo polegnie jak spadnie przy 40 km/h na kamienie czy spadnie na nią rower albo zanurkuje w strumieniu.
Kuba napisał(a):Shitfon się nie nadaje jako GPS. Gubi sygnał i pokazuje jakieś dziwne rzeczy, poza tym bateria trzyma za krótko.
Nie zgodzę się - może to zależy od telefonu? Mój telefon sygnał GPS trzyma bardzo ładnie i mam wrażenie, że trasę pokazuje dokładniej niż logger GPS, z którym go porównywałem. Bateria rzeczywiście może być problemem.
No cóż w serwisie twierdzili ze wszystko z nim (GPSem w iPhonie) jest OK. Ale tak samo twierdzili że czujnik twarzy działa a nie działał... Może mi się trafił jakiś odpad a Tobie dobry a że polityka firmy jest nie naprawiać to mój nie działa poprawnie.
Kuba napisał(a):Może mi się trafił jakiś odpad a Tobie dobry

Oj, tylko że ja nie doczytałem - ja nie używam jabłkofona, tylko samsunga Tongue
marcin84 napisał(a):za 800zł można też kupić 100 map i kilka flamastrów ;-)

Pewnie Masz na myśli jakieś "super inteligentne" mapy i flamastry.
Po ciemku, w środku dużego lasu rozkładasz taką mapę... rzucasz w nią flamastrem... a on zaznacza punkt, w który się znajdujesz :mrgreen:
Ile trzyma bateria urządzeń dedykowanych pod GPS?
qavtan napisał(a):Ile trzyma bateria urządzeń dedykowanych pod GPS?
To zależy m.in. od typu zastosowanego chipsetu (np. MTK lub SirfstarIII). Mój logger Qstarz (chipset MTK) pozwala nawet na kilkanaście godzin ciągłego zapisywania śladu. Oczywiście jeśli jednocześnie będzie włączony Bluetooth (np. do przesyłania danych z loggera do komórki) to czas pracy się skraca. Ale to jest tylko logger, bez żadnego wyświetlacza itp.
darist napisał(a):
marcin84 napisał(a):za 800zł można też kupić 100 map i kilka flamastrów ;-)

Pewnie Masz na myśli jakieś "super inteligentne" mapy i flamastry.
Po ciemku, w środku dużego lasu rozkładasz taką mapę... rzucasz w nią flamastrem... a on zaznacza punkt, w który się znajdujesz :mrgreen:

wystarczy oglądać Szkołę przetrwania a zawsze znajdziesz odpowiedni kierunek, a po drodze kolację ;-)
Stron: 1 2 3 4