Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Gdzie naprawić element karbonowy?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mam takie pytanie - Gdzie mogę oddać do naprawy uszkodzone widełki tylne w Garym (zniszczone w miejscu łączenia alu/carbon)? Czy znajduję się na Lubelszczyźnie jakiś zakład który mógłby mi to naprawić w taki sposób, by nie rozlazło się to po pół roku.
Z góry dziękuję za odpowiedzi. ;-)
Najbardziej to serwisy autoryzowane, lub tam gdzie kupiłeś go możesz sie dowiedzieć. W Lublinie chyba będzie ciężko to zrobić.
Serwis autoryzowany? Nikt nie zajmuje się naprawą ram, wysyłanie do producenta do naprawy też nie istnieje, jeśli już to wymiana...
Mateusz, zadzwoń tu: http://wit-composites.pl/kontakt.html - przy czym nie zdziw się, bo naprawa karbonu może sporo kosztować, zależy jakie to uszkodzenie.
Kuczy jak to nik się nie zajmuje naprawą ram ? :roll:
Zgłoś się do Jarka z Luxtechu. On robi sam ramy + różne szpeja. Zajmuje się też naprawą ram i dostaniesz gwarancję na naprawę. Na terenie Lublina o ile pamiętam też ktoś się tym zajmuje. Nie pamiętam ,gdzie dokładnie. W inżynieri musisz się dowiedzieć szczegółów.
Nikt w sensie producent i jego 'serwisy autoryzowane'... Bo w Polsce to właśnie chociażby Luxtech czy Smudek się zajmują karbonem. No a w Lublinie to właśnie Rusiecki (patrz link) jest mocno obcykany we włóknach i naprawia karbon.
Oj chodziło mi o serwisy które się potrafią taką rzeczą zająć jak np. Rock Shox ma swoje przedstawicielstwa i zrobią to dokładnie, choć nie koniecznie trzeba takich szukać.
Ja osobiście bym szukał jakiejś małej firmy w stylu Lux-tech ,czy tą co Kuczy podał. Tutaj znalazłem cennik.
http://www.luxtech.com.pl/index.php?opt ... 4&Itemid=6
Trzebaby poczytać opinie ludzi co piszą i sie zorientować w temacie. Mateusz wrzuć zdjęcie jak to pęknięcie wygląda.
Jak na łączeniu to bardzo niewesoło, bo nie ma jak owinąć dodatkowo. Jeszcze zależy co wchodzi w co. Luxtech ma renomę i daje gwarę (chyba 6 miesięcy). Ludzie piszą że potrafił poradzić w sytuacji bardzo ciężkiej. Ale jak pisałem, jeśli to jest centralnie przy łączeniu to może się nie dać.

kuczy a wit-composites zajmuje się także wykonywaniem elementów na zamówienie (ale nie na dużą skalę)? Masz coś więcej o nim informacji, jakieś doświadczenia? Bo widzę że ma mały autoklaw, więc nie jest to home made w piekarniku.
Dzięki wielkie za odpowiedź - element nie tyle pękł, co wyskoczył ze swoistej mufy, a następnie nadział się na aluminium i został przetarty przez korbę Undecided
Da się z tym jeździć ale koło jest dziwnie krzywe i wolę nie ryzykować całkowitego zniszczenia
Dodam że rama była już naprawiana w tym miejscu i podejrzewam, że to tam coś skopali z włożeniem rury w mufę, ale nie dali żadnej gwarancji i było to robione w naprawie yachtów bodajże, więc nie mogę mieć pretensji.
Ja całe szczęście nie musiałem jeszcze korzystać z jego pomocy, ale widziałem dwie naprawiane przez niego ramy szosowe, na jednej kolega razem ze mną trenuje i wszystko jest z nią ok i wcale nie widać, żeby coś było przy niej robione. A, i naprawiał karbonową obręcz, a tu już wydaje się, że nie jest tak prosto - i też wszystko jest ok.
Stron: 1 2