Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Serwis drukarek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy ktoś z takowego korzystał i może coś polecić? Mam problem ze swoim Canonem ip 2500.
Michal, z czym masz problem??
Pewno z tuszami :roll: .Też mam Canona :mrgreen:
Tak. Wymieniłem czarny na oryginał i nadal mam błąd 7 razy miga pomarańczowa na 1 mignięcie zielonej. Styki czyszczone i nadal to samo;/ Kolor czyby to był? Bład jest o źle zainstalowanej kasecie lub nie może rozpoznać kasety.
To typowy awaria przy wymianie kartridża na nowy. Zawsze takie cyrki są. Wiem,że jest jakiś sposób resetu EPROMu za pomocą kombinacji klawiszy, ja do swojego znalazłem. Trzeba trochę pogooglować ale bardziej po angielsku :-) .
A na starym kartridżu co pokazuje???
Najgorsze jak wyjmiesz na chwilę kartridż i włożysz i już potrafi jej nie przyjąć(takie zabezpieczenie)
Na starym to samo. tylko myślę , że może być to kolor bo nie był ruszany nigdy lub 5 lat. Szukałem i nic..;/ Iptool się wiesza, a kombinacje sa głownie do seri mp
po googluj. Napewno ty nie jesteś jedyny ktróry ma ten problem. A jeśli chodzi o iptoola to drukarkę trzeba wprowadzić w tryb serwisowy aby się skomunikować z nią.
Michal napisał(a):Czy ktoś z takowego korzystał i może coś polecić?
Ja kilka razy korzystałem z tego: Kopia s.c.. Jestem zadowolony, serwisowałem starą drukarkę laserową.
A takie coś próbowałeś??

Reset Software using general tools

-Download software resetter or general tools for canon pixma iP1880 : Download service tool for Canon iP1880
-Driver should have been install correcly.
-Connect USB cable.
-Before connect power, press and hold power button then connect the power.
-At the same time Hold power button, and press reject button for 2 times then release power button.
-Run software resetter for canon iP1880.
-Don’t forget to open lock release in the software. ( note : to view locK release menu, min resolution 1024 x 728)
-Then select Set Destination to iP1880
-Check CLEANING and EEPROM CLEAR
-Click MAIN and PLATEN
-Finally test print by click TEST PATTERN1.
Tak ale spróbuje jeszcze raz to dziś.
Edit
nie działa..