Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: zasilacz, pamięć, piłka Euro 2012
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Sprzedam nowy telefon Sony Ericsson Arc S w kolorze czarnym. Jest tak nowy ze dostarczą mi go dopiero jutro. Oczywiście będzie objęty gwarancją producenta. Będzie miał to co dodają do niego w Orange (pudełko, instrukcje, kabelki USB i HDMI, ładowarkę, kartę SD 2 GB itd). Sprzedaję bo chce kupić Motorolę Defy +. Na odbiór mogę się umówić w Lublinie bądź w Świdniku.
Cena jaka mnie interesuje to 1000 zł. - nieaktualne

Do sprzedania mam również Zasilacz do komputera 350W. Siedział sobie w bardzo rzadko używanym komputerze w domu rodziców. Mieli poza nim jeszcze laptopa więc rzadko go używali, a obecnie doszedł jeszcze drugi laptop więc nie było sensu trzymać starocia. Zasilacz powinien być w pełni sprawny, miał lekkie życie (komputer chodził na windzie 98 i służył do Worda, Excela i drukowania). Oceniam że był użytkowany średnio raz na tydzień przez dwie godziny. Nie mam jak go sprawdzić, ponieważ komputer poszedł na odpady elektroniczne, a ja dostałem 10 minut na zabranie co chcę. Nie mogę go sprawdzić w swoim stacjonarnym ponieważ moja kobyła wymaga znacznie mocniejszego zasilacza z dodatkowymi kablami których ów zasilacz nie posiada. Daję za to możliwość zwrotu w ciągu tygodnia jakby się coś komuś nie spodobało. Cena 20 zł.

Pamięć 256 MB DDR z tego samego komputera,

Nowa piłka ADIDAS TANGO 12 Top Replique czyli najwyższy model repliki piłki która będzie używana na Euro 2012 (wyżej jest tylko oficjalna piłka meczowa). Od tańszych wersji (Tango, Junior) różni się tym że jest bezszwowa.

Z opisu znalezionego w internecie:
TANGO 12 Top Replique to najnowszy model piłki opracowany przez firmę Adidas, który jest wiernym odzwierciedleniem zaprezentowanej 2 grudnia w Kijowie,oficjalnej piłki Mistrzostw Europy - UEFA EURO 2012.
Nowoczesny design został zdominowany przez białe okręgi rozdzielone czarnymi trójkątami. Na obwodzie zostały umieszczone narodowe barwy gospodarzy Mistrzostw Europy - Polski i Ukrainy. Zarówno nazwa jak i wygląd piłki nawiązują do poprzedniczki zaprezentowanej 33 lata temu podczas Mistrzostwa Świata w Argentynie.
Piłka wykonana w technologii TSBE z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają niską absorbcję i wchłanianie wody. Posiada certyfikat FIFA INSPECTED oznaczający, że została skontrolowana i przetestowana przez FIFA. Przeszła testy i odpowiadające wymogom między innymi takich parametrów jak: obwód, waga, odbijanie. Zarówno technologie jaki i materiał użyte w procesie produkcji zapewnia jej trwałość i to, że doskonale nadaje się do zastosowań treningowych a nawet jako piłka meczowa w rozgrywkach amatorskich.

Dostałem z Orange. Nieużywana, bo nie lubię piłki nożnej. Nie ma pudełka. Na allegro średnie ceny to 80 zł. Ja chcę za nią 60.
Jaki to jest zasilacz?

Przecież można włączyć zasilacz bez komputera i sprawdzić jak działa...
Skoro Twój PC wymaga mocniejszego zasilacza to podłącz chociaż 350w np do dysków twardych i napędów. Jeżeli na linii v12, v5 itp, nie bedzie skoków napięcia względem włączenia i wyłączenia a także w tracie pracy to uznać można zasilacz za działający.

Jestem zainteresowany kupnem jakbyco.
Nie mam miernika więc nie sprawdzę skoków napięcia. Sam dysk ATA (chyba się znajdzie jakiś) czy jakieś stare napędy mogę podłączyć. Ale chyba nic to nie da. Chyba że chodzi Ci o to żebym uruchomił kompa na dwóch zasilaczach. Nie znam się na elektronice ale miałbym obawy przed podłączaniem płyty głównej (Asus P8P67 PRO, zasilanie 24+8) do dwóch zasilaczy (24 piny z 350, 8 z 520). Zresztą wówczas wszelkie pomiary programowe byłyby chyba przekłamane.

Myślałem jeszcze czy nie dałoby się podłączyć do starej płyty głównej (ASUS A8N32 SLI Deluxe) i tam nie przełożyć karty graficznej i postawić na szybko jakiegoś systemu, ale stara płyta ma zasilanie 24+4 i cały komp (z tą kartą) byłby jeszcze bardziej mocożerny niż obecny. Przynajmniej jeśli chodzi o proce to i5 2600k ciągnie mniej pradu niż stare San Diego 3700+. Ale chyba obecne płyty są bardziej oszczędne niż stare.
Nie.
Chodziło mi o to abyś:

1. Połozył stary zasilacz na jakimś drewnianym stołku obok Twojego PC.
2. Podłączył stary zasilacz do Twoich dysków twardych i napędów
3. Włączył stary zasilacz poprzez złączenie dwóch styków gniazda zasilacza do płyty głównej (np drutem, kabelkiem, czymś metalowym co przewodzi prąd). Są konkretne dwa kolorki które trzeba złączyć ze sobą, lecz jeżeli będziesz manewrował i na "pałę" złączał dwa po kolei jakie popadnie to zasilacz się uruchomi tak czy siak. (tylko uważaj żebyś nie spalił sobie PC)
4. Druga osoba ułamek sekundy po tym jak uruchomi się stary zasilacz musi włączyc Twój PC.
5. Jeżeli system się uruchomi i wszystko będzie cacy to pewnie jest wszystko sprawne.

To jak z tą firmą? Czy mógłbyś przeczytać na obudowie zasilacza "kto go zrobił" ? :-)
Kolejna sprawa to sprzęt który podajesz nie jest prądożerny, ciągnie mało prądu więc nie wiem skąd te przypuszczenia, i na 200W byś go odpalił ^^ (oczywiście nei wiem jaka masz karte no ale..)
Swoich dysków z kompa nie podłączę, bo są SATA, a ten zasilacz nie ma takich wtyczek. Drutów też nie posiadam (nie tykam się elektroniki, bo mnie nie lubi, jedyne co robię z grzebania to składam sobie komputery). Zasilacz działał przed wyjęciem go z kompa. Nie wiem na ile stabilnie działa, a to trzeba sprawdzić dłużej niż tylko włączając kompa.

Jeśli chodzi o zasilanie to programy liczące zapotrzebowanie na moc w starym kompie pokazywały mi jakieś 450 (do tego trzeba doliczyć zapas), w nowym nie sprawdzałem. Na karcie graficznej piszą że minimum 550W. Kartę mam dość lowendową. Starego Gainwarda GTS 250 z 1 GB pamięci. Na co dzień 200W by raczej nie wystarczyło. Od biedy żeby sprawdzić mógłbym ustawić proca w tryb oszczędny, wypiąć jeden dysk, część wiatraków z obudowy, zostawić 4 GB pamięci żeby tylko winda wystartowała... Tylko jak by to sprawdziło stabilność? Tak czy inaczej nie mógłbym podłączyć tylko tego zasilacza (zasilanie płyty, karty graficznej), wiec to bez sensu. Chociaż jak pisałem komp nie było obciążony, chodził sobie od czasu do czasu z niewymagającymi programami, więc powinien chodzi ok. Na tyle na ile może chodzić zasilacz firmy Deer. Tongue

Nazwa zasilacza Deer DR-B350ATX.

P.S. Do sprzedawanych rzeczy odałem piłkę jakby ktoś chciał sobie pokopać na Euro. Wink
Programy liczące moc, a realia to całkiem inna sprawa w dzisiejszych czasach. Jeden firmy 350W będzie lepsze niż innej 450W. Wszystko to jest kwestia ile masz amperów na liniach.
GTS 250 i to jeszcze z 1GB pamieci powinien bardzo mało ciągnąć. Bo wiadoma jest sprawa, że im więcej pamięci w takich słabych kartach tym karta jeszcze słabsza i ciągnie jeszcze mniej prądu. (szyna pamięci się zmniejsza więc zakup kart tego typu jest nieopłacalny, bo wydajność słaba)

Nie podłączaj tego BEERA, bo to jakiś unknown, polecam Ci wyrzucić do kosza lub odciać kabelki to bedzisz mieć chociaż na zapas troche kabli Big Grin
Tak czy inaczej nie jestem pewny czy bym znalazł 200watowy zasilacz który byłby lepszy (cichszy, bardziej stabilny) niż mój HX520 Corsaira. A mimo wszystko bałbym się wsadzić dwie karty do mojego kompa przy obecnym zasilaczu.

Jak mówię Deer chodził w kompie i nic się z kompem nie działo. Po prostu zasilacz jakich wiele w tanio składanych kompach biurowych. Jak nie znajdzie się chętny to sobie go zostawię jako zapas do drugiego kompa. Wiadomo że nie jest to zasilacz za 400 zł. Nie sprzedawał bym go za 20 wówczas.

Co do opłacalności karty... Kupowałem to co było w sklepie od ręki, bo mi obie karty w starym kompie padły naraz i musiałem coś szybko nabyć. Wówczas to była średnia półka. Z testów wynika że pamięć w tych kartach miała marginalny wpływ (raz lepiej wypadała 1GB, raz 512MB, ale różnice były praktycznie niezauważalne)... Czy to się przekładałoby na mniejsze zużycie? Nie sądzę. Ale specem od elektroniki nie jestem. Zresztą nie jest to temat do rozpraw na temat kart. Nie mogę w pełni przetestować zasilacza bo nie posiada odpowiednich kabelków. Włączać się włączał i działał.
Cool story bro, no nieważne.
Karta z mniejszą ilością pamięci, a szybsza szyną ciągnie dużo więcej prądu i jest wydajniejsza. (choć zależy jak na to patrzeć). Szyna pamięci to najważniejszy czynnik wpływający na wydajność karty bo z tego składa się przepustowość np na 1gb bedziesz mieć szynę 192 albo 256, a na 512MB bedziesz mieć 384 albo 448. W przypadku karty 1GB przepustowośc była by 30GB/s, natomiast tej 512mb była by nawet i z 50GB/s lub więcej. Wówczas potrzebuje więcej prądu do obliczeń, ale nie ma co się wgłębiać w szczegóły.

To jest forum rowerowe, dajmy sobie może siana z tymi komputerami bo zalatuje trzepactwem !
Kuba, jak chcesz się pozbyć złomu to puść zasiłkę za 10 lub za czteropak brow. Zasiłka działa i git. Do celafona, gf 4mx i 1ghz ramu starczy i będzie hulać. Jak ktos się pyta o parametry i stabilność zasiłki deer no to...... nie wie nic w temacie. Jest to prosta zasiłka do prostych kompów, w teraźniejszości przeznaczonych raczej tylko do netu i do programów biurowych. Więc jak dział to czego chcieć więcej za 10zł?? yyy.. 20
Hesos napisał(a):Kuba, jak chcesz się pozbyć złomu to puść zasiłkę za 10 lub za czteropak brow. Zasiłka działa i git. Do celafona, gf 4mx i 1ghz ramu starczy i będzie hulać. Jak ktos się pyta o parametry i stabilność zasiłki deer no to...... nie wie nic w temacie. Jest to prosta zasiłka do prostych kompów, w teraźniejszości przeznaczonych raczej tylko do netu i do programów biurowych. Więc jak dział to czego chcieć więcej za 10zł??

W lutym na allegro jeden poszedł za 15,60 zł, w marcu za 20 zł.
Powiedzmy że sprzedam za 15 zł. Jak mówiłem jakby coś nie pasowało to można zwrócić w ciągu tygodnia i oddam kasę. Tydzień chyba wystarczy żeby sobie sprawdzić jak trzyma napięcia. Tongue

anemia napisał(a):Cool story bro, no nieważne.
Karta z mniejszą ilością pamięci, a szybsza szyną ciągnie dużo więcej prądu i jest wydajniejsza. (choć zależy jak na to patrzeć). Szyna pamięci to najważniejszy czynnik wpływający na wydajność karty bo z tego składa się przepustowość np na 1gb bedziesz mieć szynę 192 albo 256, a na 512MB bedziesz mieć 384 albo 448. W przypadku karty 1GB przepustowośc była by 30GB/s, natomiast tej 512mb była by nawet i z 50GB/s lub więcej. Wówczas potrzebuje więcej prądu do obliczeń, ale nie ma co się wgłębiać w szczegóły.

To jest forum rowerowe, dajmy sobie może siana z tymi komputerami bo zalatuje trzepactwem !

Akurat w tamtych czasach karty typu 8800 GTS, 9800 GTX i GTX+ oraz obie wersje GTS250 nie ważne czy miały 512 czy 1025 MB pamięci miały szynę 256 bitów. W testach różnice między 512 i 1024 w tej samej karcie były niewielkie nie dając jednoznacznego rezaltatu co jest górą. W życiu różnice są pewnie jeszcze mniejsze. Więc co to za różnica? Zakończmy temat bo faktycznie nie ma on żadnego znaczenia, ale nie ze względu na forum rowerowe tylko że chciałem sprzedać zasilacz, a nie kartę. Wink