Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Jaki bidon wybrać, żeby nie śmierdział ;)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
[Wczoraj 18:27] chmuzilla: Panowie czy ktoś używa/używał zestawienia bidon Enervit+ koszyk Zefal Spring??
[Wczoraj 18:29] chmuzilla: jesli tak to prosze o opinie, bo nie wiem czy jedno do drugiego bedzie pasowac...
[Wczoraj 20:14] Zwirek: Jak dla mnie to te bidony Enervita(przezroczyste z czerwonym nadrukiem) strasznie szybko się syfią i śmierdzą :-P z tego co pamiętam używałem tego bidonu z tymi koszykami w szosie i było ok, nie wylatywały etc.
[Wczoraj 20:16] chmuzilla: to jaki bidon byscie polecali?? oczywiscie jak najtaniej.
[Wczoraj 20:16] chmuzilla: Zwirek - syfią sie w srodku czy z zewnątrz?? a smierdza plastikiem?
[Wczoraj 20:16] michalbrodowski: Potwierdzam opinie kolegi wyżej. Bidon Enervit zaczyna śmierdzieć bardzo szybko i to na dodatek tak, ze sie pić nie da.
[Wczoraj 20:42] Zwirek: no w środku oczywiście ;-) ja się przymierzam do zakupu elite'a hygene, a teraz ma dwa bidony Nutrenda o takie http://www.runplanet.pl/img/p/295-963-thickbox.jpg , które dają radę
[Wczoraj 21:28] chmuzilla: no to zrobiliscie mi mętlik w głowie Big Grin
[Wczoraj 21:30] chmuzilla: a te bidony Nutrenda to ile juz masz?? Mniej smierdza niz enervita
[Wczoraj 21:31] chmuzilla: sorki ze tak wam 4 litery zawracamy ale to maja byc moje pierwsze bidony do szosowki
[Wczoraj 21:31] mariox: Bierz najzwyklejszy Isostar litrowy za dychę i nie wydziwiaj Big Grin
[Wczoraj 21:31] chmuzilla: a i jeszcze jedno pytanie czy te bidony Nutrenda beda dobrze siedziec w koszykach Zefal Spring??
[Wczoraj 21:46] Zwirek: bidony nutrenda mam już jakoś z 1,5 sezonu, jak je myjesz i nie zostawiasz w nich resztek to trzymają świeżość. W koszyku zefala siedzą idealnie(jak bardzo chcesz możesz wpaść i zobaczyć u mnie). Jedyna w sumie wada, to to, że się z nich napisy ścierają z czasem z wierzchu.
[Dzisiaj 7:50] Patryk: ostatnio sobie kupilem 2 biale bidony firmy PRO trzymanie super nie smierdza
[Dzisiaj 7:52] Patryk: cena chyba 11 zl a od spodu jak sie okazalo to elite produkuje zreszta te elite teamowe tez sa tanie i ladne
[Dzisiaj 12:41] Maciek[NP]: Dzięki Panowie za info o Enervitach... miałem właśnie kupić kilka sztuk...
[Dzisiaj 12:43] Maciek[NP]: Jak na razie z tych przetestowanych przeze mnie najlepiej sprawdziły się żółte Powarbary. Niestety występują tylko w opcji 500ml...
[Dzisiaj 12:47] Maciek[NP]: Patryk gdzie kupiłeś swoje PRO? Są w jakimś sklepie w Lublinie?
[Dzisiaj 14:07] chmuzilla: Patryk, o takie bidony masz?? http://allegro.pl/bidon-p...2241633681.html
[Dzisiaj 14:33] Patryk: tak takie same ,a kupilem w CTbike.pl akurat zamawialem licznik to byla wysylka za friko
[Dzisiaj 14:46] chmuzilla: dzieki za odpowiedz. Chyba jedna wybiore narazie 2x nutrenda
[Dzisiaj 14:47] chmuzilla: jak mi nie bądą pasić to sie wymieni po pary miesiacach
[Dzisiaj 15:10] truskafka: a te nutrendy gdzie kupujesz?
truskafka, jeszcze nie wiem gdzie kupie. Pisałem do kilku sklepów na alledrogo z prośbą o wystawienie tych bidonów. Jutro skoczę sobie do vitamin-shop i zobaczę może u nich jest.

A co sądzie o zestawieniu Zefal Spring + bidon Isostar?? Bidon nie będzie wylatywał z koszyka?? A i najważniejsze, śmierdzi plastikiem??
Może mi ktoś łaskawie wytłumaczy w czym dyskusja o bidonach jest gorsza od bełkotu na temat Google Street View, fotoradarów czy lampek używanych w podstawówce?
Wręcz przeciwnie, jest lepsza, dlatego zasługuje na wątek na forum Wink
chmuzilla napisał(a):A co sądzie o zestawieniu Zefal Spring + bidon Isostar??
Ja mam taki zestaw - polecam, bidon (1 L) bardzo dobrze się trzyma.
1) Czy bidon będzie paswował do koszyczka?
- Używajcie koszyczków Topeak z regulacją (kilka modeli)
Zmieści się każdy bidon, butelka napoju kupionego w sklepie oraz można dopasować... termos na upalne i zimne dni.
2) Czy będzie śmierdziało?
- To jak pytanie jakich skarpetek/butów używać aby nogi nie śmierdziały.
Pomijając właściwości materiału i tak nogi trzeba myć :-D
Ale całkiem poważnie.
COREGA TABS :!:
To nie jest żart.
Używam Corega Tabs do mycia i odświeżania bidonów.
Pamiętajmy jednak, że bidon jest jak skarpetki... kiedyś trzeba wymienić :mrgreen:
Co prawda nie mam bidonu Isostara ale mam koszyk Zefal Spring czarny. Mam też kilka innych bidonów i niestety koszyk trzymał je dobrze tylko na mniej wyboistych trasach. Przy szybszej jeździe w terenie zgubiłam 2 bidony (nie mówiąc o licznych "wyskokach" gdzie jeszcze udało mi się zorientować i zabrać bidon ;-) . Obecnie leży wykręcony. Niestety nie polecam.
Właśnie zamówiłem 2x Zefal Spring mam nadzieje ze w mojej szosowce zdadzą egzamin ;-)
Ludzie taki koszyk waży 46g sztuka. To zgroza. ;p ja bym tak nie obciażał roweru.
Patryk napisał(a):Ludzie taki koszyk waży 46g sztuka. To zgroza. ;p ja bym tak nie obciażał roweru.
Aż dziw, że ty w ogóle bidon zabierasz i to w dodatku pełny Tongue
Stron: 1 2