Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Obręcze, piasty.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć Wszystkim.
Przyszedł czas na wymianę kół w moim crossie i teraz nie wiem co wybrać?
Piasty na łożyskach maszynowych czy na kulkach. Te pierwsze praktycznie bezobsługowe, ale cena wysoka, drugie trzeba co jakiś czas serwisować, ale cena znacznie niższa.
Jeżeli maszynowe to jakie?
Jeżeli kulkowe to jakie?
Obręcze? W miarę porządne, stożkowe, niemalowane.
Z wyglądu podobają mi się
takie . Hamulce V-Brake.
Moja jazda to głownie asfalt i ścieżki rowerowe, czasem jakaś polna czy leśna droga, ale żaden ekstremalny teren.
Pomóżcie proszę.
Obręcze ACCENTA są fajne Lekkie-tanie-mocne.
np te: http://www.velo.com.pl/produkty/?m=1&pk=61&id=1599
3 komory i kapslowane :mrgreen:
A piasty kup NOVATECi:
tu są w suuper cenie:
http://allegro.pl/kpl-piast-novatec-mas ... 91122.html
Tylko,że na 32 szprychy.

Może najpierw określ budżet jaki możesz przeznaczyć bo taniej mogą wyjść gotowe koła
nie zastanawiaj się nawet nad kulkami, tylko bierz na maszynach ... zmieniłam tylne koło bo posypała mi się piasta, a obręcz to był kawałek aluminium, na takie zbudowane z obręczy accenta i piasty novatec takiej jak Gello podlinkował i jestem w cieżkim szoku ale pozytywnym, że koło może się tak lekko toczyć, nic nie stuka, szumi, denerwuje Big Grin, jak się łożysko zużyje to się wymieni Smile
truskafka, też to zauważyłem. Piasta na maszynówkach ładnie się toczy nie czuć takich drgań po prostu się płynie. A budowa prosta jak"budowa cepa" dwa łożyska 60002RS po kilka zł sztuka :mrgreen:
Jeżeli kupię koła w częściach to ile będzie kosztowało zaplecenie?
Jakie ma znaczenie ilość szprych?
Znaczenie wytrzymałościowe... Chociaż można złożyć mocne koła na 32 szprychach. Wszystko zależy. Jak Ci kilka gram więcej nie robi różnicy i masz komponenty pod 36 szprych to raczej wybierz tą opcję do dużych kół z cienką oponką.
Zaplecenie pewnie ze 30 zł sztuka, zależy oczywiście od serwisu.
Maszyny lepiej się krecą, są niby mniej obsługowe i nie wymagają ustawiania po serwisie, ale za to serwisując używa się młotka, a to czasem może się źle skończyć. Wink W teorii Shitmano kulki są także lepiej obciążone więc powinny mieć większą żywotność. Dla mnie jednak lepiej wymieniać łożyska niż wyjechany kulkami korpus piasty...
Już kupiłem całe koła na maszynachSmile
Obręcze mają średnicę wew. 23 mm to jakie najwęższe opony będę mógł założyć?
Jest niby napisane, że 1,5" czyli 38mm, ale myślę że 32-35 bez problemu wejdzie.
Jak myślicie?
Obręcze już mam, zakładam opony 35 mm, jak będą za szerokie to zmienię.
Piasty mają bębenek na kasetę 8-9 rzędów, a ja potrzebuję założyć 7. Teraz pytanie w którym sklepie kupię taką podkładkę, która pozwoli założyć 7 rzędów?