Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Grand Prix Puław w kolarstwie MTB 2012
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Mam takie pytanko, co oznacza, że 15 września są "(Mistrzostwa Puław i Województwa)". Czym się różnią od innych wyścigów itp?
Pytam bo zamierzam wziąć udział po raz pierwszy, ale nie wiem czy w ogóle mogę. Wink

W ogóle jest gdzieś jakiś regulamin? Wymagania itp? Bo na stronie pttkf nic nie ma...

Oprócz kasku i roweru są jakieś wymagania? Jakieś wpisowe, zaświadczenia itp?
Musisz mieć kask i sprawny rower, nie ma wpisowego. Mistrzostwa Województwa oznaczają tylko tyle, że będzie po prostu większa spina niż zwykle, poza tym wszystko jak w pozostałych wyścigach Wink
Ok, a jak z niepełnoletnimi? Jakaś zgoda od prawnych opiekunów czy coś? Bo nigdzie nie ma takiej informacji. Jakby to miało jakieś znaczenie nie należę do żadnego klubu i chcę się po prostu sprawdzić. Wink

P.S Tu znalazłem jakiś regulamin z 2010: http://www.czasnarower.pl/artykul/2964

Czy to oznacza że jeśli jestem amatorem muszę jeszcze im tam zawieźć wyniki badań lekarskich czy w praktyce tego nie sprawdzają? I jak z trasą? Przed startem można normalnie sobie ją przejechać żeby się zapoznać?
Nawet trzeba ją przejechać i to kilka razy jeśli jesteś pierwszy raz, bo czasem to przypomina wyścig na orientację Wink
A co do reszty pytań, przyjedź na pałę, zobaczysz jak to wygląda i później będziesz się śmiał z tych pytań, której zadajesz Big Grin

PS. Już widzę ich miny jak ktoś im badania lekarskie przywozi hahahaha Big Grin
Nie widziałem nigdy żeby ktoś dawał jakieś zgody od opiekunów etc przed startem, wyniki badań lekarskich tym bardziej. Trasę można bezproblemowo objechać przed startem ;-)

Edzia: o kuczy mnie uprzedził :-P
Ok, dzięki za odpowiedzi. Trasa będzie oznakowana dopiero w dniu startu i rano będę musiał się z nią zapoznać, czy dzień wcześniej już coś będzie?

Ogólnie Puławy znam bardzo dobrze i w tym lesie za skateparkiem często sobie jeżdżę, ale w wyścigu brać udział będę po raz pierwszy.
Trasa jest oznaczana w dniu startu, czasami nawet 2 godziny przed startem Big Grin
A czasem na wniosek zawodników zmieniana na kilka minut przed startem :-P
Witam
Zastanawiam się również nad wystartowaniem pierwszy raz w życiu w zawodach i mam pytania,
Czy sprawdzają np rowery przed startem lub też się im przyglądają :?: Bo mam trochę dziwny rower.
Czy by coś się stało gdybym np. nie dojechał do końca bo np niedomógł na trasie :?:
Czy wogóle się zdarza że ktoś nie dojechał do końca trasy?( nie chciałbym się najeść wstydu jako jedyny).
Pozdreawiam
MixhaL napisał(a):Czy sprawdzają np rowery przed startem lub też się im przyglądają :?: Bo mam trochę dziwny rower.
Nie sprawdzają, ale jak inni zawodnicy zobaczą że masz przyczepiony silnik to raczej nie pozwolą Ci wystartować Big Grin
A rower raczej dowolny, sądzę iż organizatorzy nie zwróciliby nawet uwagi jakbyś przyjechał na trójkołowym rowerku.

MixhaL napisał(a):Czy by coś się stało gdybym np. nie dojechał do końca bo np niedomógł na trasie :?: Czy wogóle się zdarza że ktoś nie dojechał do końca trasy?( nie chciałbym się najeść wstydu jako jedyny).
Zdarza się. Ogółem każdy ma do przejechania tyle samo okrążeń, nawet jak Cię dublują dwa czy trzy razy. Tyle że w praktyce to wygląda tak, że jak najwolniejsza osoba robi już ostatnie czy przedostatnie okrążenie, to sędziowie zdejmują taśmy z trasy bo im się czekać nie chce Big Grin Zrezygnować możesz w każdej chwili wyścigu, aczkolwiek trzeba dać z siebie wszystko. Liczy się dobra zabawa Wink
Stron: 1 2 3 4 5 6