Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Lidl-tydzień dla aktywnych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Do Finish Line leję benzynę ekstrakcyjną i nic się nie dzieje. Używałem tej maszynki kilkadziesiąt razy. Na pewno ponad 50. Nie wiem jak Lidlowa, ale zawsze możesz sprawdzić na jakimś brzegu. Nie sądzę żeby się poddała, skoro butelki PET funkcjonują z benzyną. Zresztą moim zdaniem to najlepszy środek. Wody z płynem bym nie polecał. Przynajmniej nie do smarów typu zielony FL czy Shitmano (nawet do suchych warunków syfi strasznie). Poza tym woda nie sprzyja raczej niekorodowaniu. Odtłuszczacze do łańcucha są fajne ale drogie w porównaniu z benzyną.

Moim zdaniem maszynka (przynajmniej FL) czyści lepiej niż jakieś szejki. Nie ma to jak szczotka która przejedzie środkiem ogniwa i wyczyści blaszki, a później jeszcze łańcuch wytrze się o gąbkę (w Lidlowym gąbki nie ma)... Jest tylko jedna wada. Jak się serwisuje rower w domu to podłoga jest utytłana czarną (od brudu) benzyną bo chlapie toto z łańcucha, koronek i samego patentu.

PrażonyRabarbar napisał(a):A w ogóle, to u Niemców taką maszynkę sprzedają po 4.99ojro. :-P

Tylko znów nie szukajcie różnic w cenach...

Ktoś ma rozeznanie w tych spodenkach "funkcyjnych"? Ta wkładka w nich jest jakaś przyzwoita? Da się w tym jeździć pod dość grubymi (gruby materiał) szortami rowerowymi czy się ugotuję?

A tak przy okazji. Lidl się postarał. Carbonowy Rocky Mountain Element (50 albo 70) z 2011 roku na okładce?
Kuba napisał(a):Ktoś ma rozeznanie w tych spodenkach "funkcyjnych"? Ta wkładka w nich jest jakaś przyzwoita? Da się w tym jeździć pod dość grubymi (gruby materiał) szortami rowerowymi czy się ugotuję?

kupiłam sobie takie gacie funkcyjne z poprzedniej promocji, zdążyłam trochę w nich pojeździć i jestem zadowolona, wkładka jest dość solidna, za tę cenę warto, w lecie może być w nich za gorąco, teraz jest w sam raz
Hmm, to odpadają, bo bardziej o letnie temperatury mi chodzi.
Maszynka do czyszczenia łańcucha jest okey, tylko mogli by dodawać rękawiczki na początek.

Tak czyściłem łańcuch maszynką z Lidla :-)

BARBIERI Chain Cleaner
Jest jeszcze w lidlu to?Smile
PrażonyRabarbar napisał(a):Maszynka do czyszczenia łańcucha jest okey, tylko mogli by dodawać rękawiczki na początek.

Tak czyściłem łańcuch maszynką z Lidla :-)

BARBIERI Chain Cleaner

te szczoteczki to nie deore xt , chyba troszkę za wysokie tempo kręcenia im zarzuciłeś ;-)

używał ktoś tego oleju do łańcucha, który jest w zestawie ? warte to coś ?

radzik

marcin84 napisał(a):używał ktoś tego oleju do łańcucha, który jest w zestawie ? warte to coś ?
ja używałemSmile chodził lepiej niż nówka nasmarowana w serwisieSmile ale ja się nie znam za bardzoSmile
nieźle rozbujałeś tą maszynkę :-) i w ostatnim ujęciu nie masz już praktycznie benzyny w środku, wszystko wychlapane
marcin84 napisał(a):chyba troszkę za wysokie tempo kręcenia im zarzuciłeś ;-)
marecky napisał(a):nieźle rozbujałeś tą maszynkę :-)

Spoko, kadencja była dobrana do mojej wydolności :-)
W instrukcji nie było napisane z jaka prędkością kręcić.

Jedyny minus to, że nie zabrałem się za to w rękawiczkach, teraz żałoba za paznokciami i przez cały tydzień myje naczynia :mrgreen:
Ale w 3 rowerach łańcuchy umyte.
Niestety dzisiaj musiałem nabyć kolejna maszynkę, bo z własnej głupoty przy jej czyszczeniu tak ja uszkodziłem, że nadawała się do kosza :-x
Michal napisał(a):Jest jeszcze w lidlu to?Smile

Ja dzisiaj byłem w Lidlu na Dziewanny to jeszcze tyło tych maszynek sporo.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11