Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: kolor szkieł w okularach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Tak się pomalu zastanawiam ned jeszcze jedną parą okularów i mam mały problem z wyborem koloru szkieł. Wiem ,że najlepsze byłyby fotochromy ,ale cenowo wypadają dosyć drogo. Zostańmy przy "normalnych" szkłach. Może ktoś mi wytłumaczyć na jaką pogodę będą odpowiednie szkła niebieskie/czerwone/zielone. Chodzi mi o lustrzanki. W linku podaję przykładowe kolory szkieł z katalogu producenta Salice i Rudego.
http://www.salice.co.uk/product.php?style_id=006
http://rudyproject.pl/
Jak mi ktoś podpowie jaki kolor najlepiej się sprawdza w danych warunkach to będę przynajmniej wiedział co szukać. :->
Ja to bym brał takie, by mi pasowały pod kolor roweru :mrgreen:
Ha ha rower czarny z białym więc teoretycznie każdy kolor pasuje.
Żeby człowiek miał tylko takie problemy z wyborem koloru;p
z Rudego bardzo takimi uniwersalnymi były noyz i rydon II, poza tym rudy project jest bardziej pro!
Michał ja nie chce Rudego tzn. może i bym chciał ,ale nie mam tyle zbędnej kasy żeby sobie kupić bryle za 6 stówek. :-P
Dałem tylko porównywalne kolory przykładowych producentów. Wiem ,że każdy kolor nieco inaczej się zachowuje w poszczególnych warunkach. Chodzi mi o to żeby ktoś mi wytłumaczył na jaką pogodę będzie dobra poszczególna lustrzanka. :-> Producenta wtedy poszukam w zależności od grubości portfela. ;-)
Ma ktoś z forum niebieskie ,albo czerwone ?
propo rudego to te są niezłe ,ale ...
http://rudyproject.pl/okulary/hypermask_performance.php
O tutaj troszkę o okularach, tak żeby stylówy nie zawalić ;-)
link
Okulary to niedoceniany 'gadżet' rowerowy. Sam swojego czasu przerabiałem okulary ze skweru pod sklepem, ale również niby sportowe z Lidla itd, które po krótszej lub dłuższej jeździe zostawiały odciski tam gdzie stykają się z głową, uszami, do tego ciągle parujące na postojach, ciemne szkła super wypadały na otwartym terenie ale wjazd do lasu powodował że nic nie widać i mimo tabunu much trzeba je zdejmować bo za ciemne i dopiero po zakupie okularów fotochromowych, pomarańczowych, nieparujących doceniam wygodę rozwiązania do tego stopnia że służą mi na co dzień nie tylko do roweru. W tym przypadku warto przeboleć sporą sumę. Jeśli chodzi o kolory to kolor pomarańczowy bardzo wyostrza widoczność, widzisz świat prawie jak przez różowe Smile, tak więc polecam pomarańczowe szkła i nie muszą być jak w linku podanym przez Pat kuloodporne Smile. Widziałem już kilka razy okulary Rudego na allegro w granicach 250 zł.

Inna sprawa, że okulary trzeba przymierzyć a w Lublinie chyba trudno znaleźć miejsce gdzie można powybierać Rudego, Oakleya czy Speca ?.

BTW - oddam okulary z Lidla nówka w opakowaniu 3 pary szkieł itd. jak znajdę gdzieś link do nich to zamieszczę.

Edit: tak wyglądają: okulary mają specyficzny kształt i nie wszystkim będą pasować.
Dobry blog Patrycja. Dowiedziałem się ,że kolor szkieł wybiera się w zależności od koloru ciuchów ew. roweru ,a nie jak sądziłem wcześniej warunków pogodowych. :-P
Teraz też wiem ,że najbardziej szpanerskie są oakleye i rudy. No cóż na razie się nie zapowiada na zakup brył z tych firm. ;-) A kupno jakiegoś niskiego modelu również mija się z sensem.
Dodam tylko ,że nie trzeba wydawać kupe kasy żeby mieć dobre i fajne okulary. Iwo ostatnio sobie kupił za nieduże pieniądze niezłe okularki.
Jestem zaskoczony ceną Salice 006 bo można je kupić za ok250zł. Nie jest to mało ,ale myślałem ,że ze 2-3 razy więcej takie kosztują. Przynajmniej tak wyglądają.
Osobiście postawiłbym na pierwszym miejscu jakość szkieł w okularach. Na drugim miejscu wygląd ,ale skoro można pogodzić jedno z drugim to czemu nie ? Chyba każdy się tutaj ze mną zgodzi ?
Yyy no ten blog to tak z przymrużeniem oka należy traktować ;-)
No ja wiem wiem. ;p
Stron: 1 2