Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Ciasteczka domowej roboty na długie jazdy.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Wyjątkowo smaczne, kaloryczne i sprawdzone na roztoczu ciasteczka własnego wypieku Smile

Oto obiecany przepis:

Ciasteczka Potwora Ciasteczkowego (pieguski)

SKŁADNIKI:

- 1 szklanka mąki i 1 szklanka płatków owsianych górskich
- pokruszona czekolada gorzka – najwyżej pół tabliczki
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia 
- szczypta soli 
- 1/2 szklanki cukru
- 1/2 szklanki oleju 
- 1/4 szklanki wody

PRZYGOTOWANIE:  15-30 MIN.

W dużej misce umieścić mąkę, płatki, czekoladę, proszek do pieczenia, sól, wymieszać. W mniejszej najpierw połączyć olej i cukier, zmiksować lub porządnie wymieszać, dodać wodę, zamieszać ponownie. 

Połączyć suche składniki z mokrymi, lepić ciasteczka i wykładać na blachę przykrytą papierem do pieczenia. Piec ok. 10 minut w piekarniku nagrzanym do ok 175-180°C.
------------------------

Z ilości powyższych składników wychodzi ok 2000kcal, ok 550kcal/100g. 200kcal/ciastko (baton mars ma 190kcal) Big Grin
Super smak i energia !!!
O nie... Adam zdradził wszystkim sekretny przepis. Myślałem, ze tylko ja będę go miał Sad

Ciasteczka są niebiańsko pyszne!! Nie wiem jak można opisać ich wspaniały smak. Polecam wszystkim Adamowe ciasteczka!
Smile

Będziem robic ciasteczka. Dzięks.
potwierdzam, ciastka są super, polecam
Dzisiaj mam zamiar spróbować. Mała rada wujka do udoskonalenia przepisu. Mąkę należy przesiać przez sito. Unikniemy wtedy ew. drudek i będzie bardziej puszysta masa. Wszystkie sypkie składniki łączymy najpierw ze sobą i płynne również. Potem wszytko wymieszać. Przynajmniej tak się robi w innych ciastach na tej zasadzie. Proszę się nie pytać skąd to wiem. :mrgreen: Lubię dobrze sobie zjeść więc i ugotować najpierw trzeba.
Patryk napisał(a):Wszystkie sypkie składniki łączymy najpierw ze sobą i płynne również.
No tutaj inaczej bo olej miksuje się z cukrem i potem wodą. Nie wiem jak by wyszło gdyby zrobić inaczej ale w każdym razie tak jak w przepisie podałem wychodzi na prawdę dobrze Smile
Patryk napisał(a):Mąkę należy przesiać przez sito. Unikniemy wtedy ew. drudek i będzie bardziej puszysta masa.
Święte słowa, sam też zawsze tak robię Big Grin A ciasteczka będę produkował jutro, już się nie mogę doczekać Smile
hej, ciasteczka były produkowane na wyjazd w góry. Nie zmiksowałem cukru z olejem tylko wszystko wymieszałem na raz. Mocno mi się kruszyły/sypały, sporo trzeba było łyżką wykończyć. Piekłem z 15 minut. To kruszenie z niezastosowania się do przepisy czy może za krótko pieczone.

Ciastka zmodyfikowałem, zrobiłem kilka rodzajów: z pestkami z dyni, z morelami, z daktylami, co za pewne zwiększyło kaloryczność.
skoro wyszły bardzo kruche to pewnie za długo piekłeś i wysuszyły się za bardzo
Stron: 1 2 3 4