Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: kółka 28" - mocne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
co sądzicie o tym zestawie: http://allegro.pl/kpl-28-mocne-alexrims ... 32986.html
ponieważ aukcje z allegro znikają po pewnym czasie pozwolę sobie skopiować tekst:
-----------------------------
- EXTRA komplet kół!
- MASZYNÓWKI!
- UZNANE OBRĘCZE ALEXRIMS DH19!!!
- Obręcze ALEXRIMS DH19 / 28-622x19 / dwuścienne / szlifowane / CZARNE:
32 otwory oczkowane lub 36 otwory bez zakuwki
- Piasty NOVATEC na łożyskach maszynowych NT-802SB i NT-751SB, tylna na kasete 8/9sp, czarne
- Szprychy NIERDZEWNE RICHMAN czarne
-------------------------------
komplecik za 375PLN

plan eksploatacji: asfalt, drogi szutrowe, bezdroża, piach, błoto, deszcz, czasami sakwy.
i może ktoś się ustosunkuje do tego"lub 36 otwory bez zakuwki" - bo ja nie wiem :-D
Piasty Novatec są w mojej ciężarówie. Dobra sprawa (jak dla mnie )z"maszynówkami",sam bez problemu serwisuję , ostatnio po 12 tys. km wymieniłem łożyska.
Cena raczej okazyjna ,wydaję mi się
Mógłbym wziąć przednią ,jakbyś kupował i zaproponował cenę(?)
OOO bardzo fajny zestaw. Patrząc na szybko tak z osobna, o czym rozmawialiśmy w serwisie, to tak: (piasty ok 200zł, obręcze koło 160, szprychy 70 no i robota) a tutaj bardzo przyzwoity zestaw i do tego bardzo dobrze złożone, bo od tego kolesia "Bodziek" brałem już 3 zestawy kół i były zaje....ście złożone. Duże doświadczenie ma człowiek z tym. Tak więc ja osobiście polecam Smile

Pozdrawiam, Daniel
No to jeszcze tylko problem czy brać 32 otwory oczkowane czy 36 bez zakuwki.

maYkel

Różnica między oczkowanymi czy nitowanymi (zakuwka? pierwszy raz słyszę taki termin ale niech tam), a nie oczkowanymi jest taka że nypel łatwiej obraca się w tych pierwszych. W związku z czym teoretycznie można mocniej naciągnąć szprychy. Do tego otwór wzmocniony oczkiem lepiej trzyma nypel, co za tym idzie znowu można go napiąć mocniej mniej ryzykując rozepchanie otworu.

Zatem koło mocniej napięte może być szytwniejsze ale na wytrzymałość pod obciążeniami to znacząco nie wpłynie. Zatem ja bym raczej proponował 36 szprych - zwłaszcza jeśli zamierzasz jeździć z sakwami, zawsze to ponad 10% mniejsze obciążenie na każdą szprychę niż w kole 32 szprychowym.
36 Smile
Kółka są spoko. Piasty NOVATEC na łożyskach maszynowych to super sprawa, tylko sprzedający na zadużo negatywnych komentarzy.
Ja bym brał 32 oczkowane. To w sumie i tak dużo szprych ja jeżdzę na 20/24 i co mam powiedzieć. :-P
Zawsze mi się wydawało ,że oczkowane lepsze niż nieoczkowane. Jeszcze sprawdź sobie wagę tego zestawu ,ale za tą cenę się opłaca.

maYkel

Patryk napisał(a):To w sumie i tak dużo szprych ja jeżdzę na 20/24 i co mam powiedzieć. :-P
Taak porównuj jazdę na szosie z trekkingiem pod sakwy i w teren. :roll:
Ja osobiście nie miałem przykrych sytuacji z tym użytkownikiem. Telefony odbierał, szybko wysyłał i dobrze pakował kółka. Ja polecam
Stron: 1 2