Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Który z namiotów wybrać...?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przymierzam się do zakupu namiotu dla samotnego rowerzysty na raczej deszczową i chłodną pogodę. Do tej pory zdecydowany byłem na: http://www.e-horyzont.pl/namiot-gossamer_33432t.html Jacka Wolfskina Gossamer ale pojawiła się alternatywa: http://www.e-horyzont.pl/namiot-malm-i_73864t.html Fjord Nansen MALM I
Obie "trumienki" mają bardzo zbliżone parametry i cena niemalże identyczna. MALM wydaje się lekko wyższy ale w parametrach brak wysokości. Wszędzie jęczą, że Gossamer jest za niski i nawet się usiąść normalnie nie da.
Może ktoś ma coś do powiedzenia na ten temat? Z chęcią przeczytam wszelkie opinie :-D
Nie widziałem Malma - jest to nowość, jednak kojarzę że jest w tej samej cenie co Gossamer - moim zdaniem namioty JW były zawsze lepszej jakości niż FJ.

Nie pomogę z wyborem,
mogę jednak pomóc jeśli chciałbyś obejrzeć na żywo Gosssamera Wink

EDIT:

wg. tuttu.pl

Malm: wysokość sypialni 75 cm
Gossamer: wysokość sypialni 40-75 cm
Ja tez myślę o namiocie i na razie najbardziej spodobał mi się ten:
http://www.coleman.eu/p-23585-falcon8482-x1.aspx
Nie ma o nim żadnych opinii. Kosztuje około 440zł. Trzeba go sprowadzać z zagranicy.
Nie podobają mi się te namioty co tylko możesz się do niego wsunąć i tyle. W tym jest mały przedsionek i jest o wiele wyższy Gdyby zdjąć obydwa koła i sztycę to rower powinien się zmieścić (chyba) Do tego jest super lekki Smile

EDIT: Tomku spójrz na tę stronę: http://www.litekamper.com/tent_1man.htm
michalbrodowski napisał(a):Ja tez myślę o namiocie i na razie najbardziej spodobał mi się ten:
http://www.coleman.eu/p-23585-falcon8482-x1.aspx
Ale zwróć uwagę na to, że ma niższe parametry wodoodporności...
Zwróciłem, ale w żaden sposób mi to nie przeszkadza.
Trochę źle że nie da się 'pomacać' gdzieś na miejscu, mi osobiście Colemen kojarzy się trochę marketowo (via Decathlon).
Gossamera co prawda jeszcze nie testowałem (poza ogrodem Smile ), natomiast mam już z 5 lat inny namiot JW który nie zwiódł mnie nigdy, przekonał mnie bardzo do tej marki Smile Mógł by być odrobinę lżejszy, jednak kosztem jakości materiałów.
Gossamer / Malm z przeznaczeniem dla jednej osoby na pewno nie jest mały!
No właśnie... brak możliwości pomacania mnie trochę martwi... ale najwyżej sprzedam na allegro Wink Jeśli chodzi o sprzęt turystyczny to aż tak nie przejmuje się marką. (chodź rzeczywiście różnica pewnie jest) Mam śpiwór colemana i spisuje się rewelacyjnie.
Najbardziej przemawia do mnie waga namiotu Big Grin Imponująca
Co prawda mam inny model bo Patagonia III, ale ogólnie to do sprzętu Fjorda Nansena nie mam zastrzeżeń. Jeździły z nami na wiele dalekich wypraw i nigdy nie było problemu, bo może poza tym że śledzie non stop gdzieś ginęły Wink
no i zakończyło się zupełnie inaczej :-D
https://picasaweb.google.com/tomasz.tkt/201204JackW
Ponieważ zacząłeś temat o namiocie dla samotnego rowerzysty to zdjęcienr 8 wyraźnie pokazuje, którą część namiotu zajmie rower :mrgreen: