Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Opony typu Slick do MTB - opinie ...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

BADEVIL

Witam

Poszukuję sensownych opon typu slick do MTB niekoniecznie tanich ...
Wszystkie drutówki odpadają odrazu ... (mam złe doświadczenia z nimi).
Najlepiej jak najmniejsza szerokość max do 1.25 [mm].

Upatrzyłem sobie te 2 konkretne marki czyli:

Czy macie może doświadczenia z tymi oponami lub może macie przetestowane inne marki?

Dzięki za cenne opinie.
Obawiam sie ,że do tych super wąskich slików będziesz musiał dokupić inne obręcze. No chyba ,że Ci wejdą na te co masz. Generalnie Maxis detonator w wersji 28 jest chwalony z tego co czytałem. Zobacz sobie jeszcze Schwalbe Kojak. Jeżdziłem na takich w wersji 28. Ładnie szło.
Tak do 1,4 szerokości gumy nie ma problemu z dopasowaniem na większość obręczy.

BADEVIL

Na obecnych obręczach Alexrims ETRTO 559x18 6061H-T6 XD-Lite - jeździłem na maxxisach detonatorach 1.25 z tym że na drutówkach i nie jestem z nich zadowolony - strzelił oplot w jednej z nich po niespełna 1K km.
To masz farta ,że bez problemów wchodzą takie wąskie. Ja bym w kojaka celował. Skoro maxis nie wytrzymał ,albo jakies conti np.gp. Na aledrogo schwalbe i conti mają.
Podzielę się moimi doświadczeniami , ja do górala mam drugi komplet kół na których są opony detonator 26x1.25 kevlar i jest jak najbardziej ok.,( nie uznaje zakładania i zdejmowania opon bo często wtedy sie je uszkadza a poza tym czas , właściwe ułożenie sie opony na obręczy...) co do zakładania jeszcze cieńszej opony do roweru górskiego gdzie zazwyczaj obręcz ma szerokość po zewnątrz 19-21mm mogę powiedzieć tak tym razem koło 28 cali rower typu cross i opona szosowa 700x23 i nie sprawdziło się ( nie wiem jaka była szerokość obręczy) , w każdym razie po założeniu i napompowaniu obręcz była minimalnie szersza od grubości opony i taka kombinacja sprawiała że opona była bardzo „rozlana” taka niska w obręczy i jakakolwiek nierówność , a przecież tego się nie uniknie sprawiało że były dobicia do obręczy i cięło dętki na potęgę tak, że w sumie totalna porażka . Myślę że nie ma co przesadzać z tą szerokością , lepiej mieć trochę grubszą i cięższą ale spokojnie jeździć niż co 5min zatrzymywać się i łatać dętkę, w najlepszym przypadku.
Piotrek

BADEVIL

Obecnie korzystam z 2 marek przy wyborze opon jest to albo Maxxis albo Schwalbe.

Maxxisy detonatory drutówki to jedyne drutówki jakie miałem kiedykolwiek w MTB dlatego nigdy już nie kupię druta do MTB.

Osobiście bardziej też skłaniał bym się w stronę Maxxisa Detonatora pomimo złych doświadczeń z drutami ...

Czy ktoś ma przetestowane Kojaki od Schwalbe :?:
floweer na tym latał.
Jeżdże na Schwalbe Kojak 28" od około roku (~3kkm) i bardzo sobie chwalę. Lekka, szybka i niezawodna.
Ja bym się skłaniał ku Schwalbe ,albo Conti. Obecnie jedne z lepszych firm jeśli chodzi o gładkie opony.
http://allegro.pl/continental-grand-pri ... 67825.html
W conti masz mieszankę black chili. Wersja 700x23 z black chili jest obcnie jedną z najlepszych gum w swojej klasie. W sumie ta super tajemnicza mieszanka to po prostu sadza ,ale działa. Tak więc o ile guma jest taka sama ,a wydaje mi się ,że jest. To będziesz zadowlony. Opona dużo dłużej wytrzymuje i jest odporna bardziej na przebicia. Dodatkowo opory toczenia są znacznie mniejsze niż w wersjach bez black chilli. Cena tych dwóch modeli w sumie taka sama ,waga też 10g różnicy można przeżyć. ;-)

BADEVIL

Dzięki wielkie za opinie: zakupiłem Kojaki od Schwalbe Idea

Nad Conti pomyślę następnym razem.