Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Uszkodzona klamko-manetka SHIMANO ST-EF51
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Po ostatniej jeździe dookoła zalewu rozleciała mi się manetka od przedniej przerzutki, mianowicie odpadła dolna łopatka do podnoszenia biegu.
Wydaje mi się że nie pogubiłem żadnych części ale nie mogę jej poskładać Sad
Który serwis w Lublinie mógłby się tego podjąć ?
A może ktoś z forumowiczów ma praktykę w tym temacie ?
Wrzuć jakieś zdjęcie? Sporo widziałem połamanych dolnych łopatek w tych manetkach. Co się z Twoją stało? Po prostu odpadła? Manetki są dość popularne więc można szukać jakiejś uszkodzonej gdyby się okazało że czegoś brakuje.

http://techdocs.shimano.com/media/techd ... 609276.pdf
Tu masz rozrysowaną prawie identyczną (co prawda z mechanizmem w całości ale zobacz najpierw czy te części wszystkie masz).

Kiedyś naprawiałem taką manetkę ale tamta miała wszystkie części. Najłatwiej porównać z drugą i zobaczyć jak druga jest złożona.
Tak to wygląda:
[Obrazek: 08052012720.jpg]


Porównałem z drugą, wygląda że wszystkie części są, pomęczyłem się trochę żeby ją złożyć i ponaciągać wszystkie sprężynki.
Niby się udało ale nie chodzi tak jak wcześniej, działa tylko na 1 i 2 bieg Sad

Gdzie w Lublinie mogli by mi to poskładać prawidłowo lub gdzie mogę dokupić tylko jedną manetkę ??
Praktycznie wszędzie kupisz jedną klamko-manetkę i praktycznie wszędzie powinni Ci to prawidłowo złożyć. Jednak jeśli się nie boisz, to sugeruję Ci powalczyć z tym samemu. Porównując z drugą manetką powinieneś dać radę. Tyle że rozbierając drugą rób ot ostrożnie, żebyś nie skończył z dwoma manetkami w rozsypce. Jeśli dwa biegi chodzą to jesteś na dobrej drodze, bo to znaczy że manetka działa.
Nie mam siły do tego shimanowskiego gówna ( dwa wieczory poświęciłem na składaniu i rozkładaniu a i tak nie działa jak należy Sad )
Gdzie w Lu mogę dostać taką nową manetkę do 50 zł ?
w cyklo i decatlonie sprawdziłem nie mają
na Energetyków zapytaj, ewentualnie na Placu Zamkowym w jednym i drugim sklepie
Wronek, na dniach będę miał do sprzedania KLAMKOMANETKI SHIMANO ALIVIO STM410 3/8
[Obrazek: MAN014.jpg]
Także jakbyś był zainteresowany to dawaj znać.
Pzdr
Gelo dzięki za propozycję ale nie będę zainteresowany bo mam 3x7 i udało mi się kupić tylko jedną manetkę ( przeważnie sprzedają komplety ).

Czekam aż przyjdzie paczka i wymieniam :mrgreen: