Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: [2.08] g. 6:15 PKP, Puławy - Lublin - lajtowo
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
W niedzielę rankiem 6.15 wyjeżdżam z dworca PKP Lublin do Puław a później rowerkiem do Kazimierza i szlakiem do Lublina.
Jeżeli ktoś jest chętny to zapraszam. Ewentualnie prosze o kontakt.
Mam nadzieję że pogoda dopisze.

2.08.2009 /niedziela/ g. 6.15 odjazd z dworca PKP Lublin Główny
a co ty chcesz o 12 byc w lublinie ? to przed 5 musialbym wstac Tongue nie dla mnie ta pora Smile
A z Puław do Kazimierza jak chcesz jechać? Szlakami, czy asfaltem?
Będę pierwszy raz jechał tą trasą. Na razie znalazłem trasę http://www.mosir.pulawy.pl/index.php?op ... &Itemid=26.
Jeżeli znajde jeszcze coś to zobaczymy. Szczerze powiedziawszy wolałbym drogami polnymi lub mało uczęszczanym asfaltem.
A co do godziny to znalazłem tylko takie połączenie do Puław z mozliwością przewożenia rowerów. Chyba że każdym pociągiem można przewozić rower?
Bilet normalny kosztuje 14 zł kl.2, natomiast na rower jest za 1 zł.
Zamierzam też troch połazić/pojeździć po Kazimierzu.
a pożniej wracać do Lublina szlakiem
http://www.szlakirowerowe.lubelskie.pl/ ... ?pname=272.
Tempo bardzo spokojne, gdyż lubię robić po drodze fotki i zwiedzać miejscowe atrakcje.
Zatem jak ktoś ma jakieś pytania to czekam.
Jechałem kiedyś szlakami pieszymi z Puław do Kazimierza to było świetnie. Dużo ostrych podjazdów i zjazdów wąwozami i ładne widoki na Wisłę. Tylko pewnie w wąwozach nadal jest błoto i może być problem z przejazdem, a tamtejsze błoto jest ponadto bardzo klejące i lubi zapchać ramę :-P. Chętnie bym wypróbował ten wariant ze szlakiem rowerowym ale jeżeli miałbym jechać to dam znać w sobotę.
wolfskin napisał(a):Zamierzam też troch połazić/pojeździć po Kazimierzu.
Może być już tłoczno, bo rozpoczyna się Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI.
jeśli chodzi o przewóz rowerów to praktycznie w KAŻDYM pociągu jest możliwość,a jak pamiętam to nawet lepiej jest przewozić w osobowych /tych żółto-niebieskich/,których jedzie naprawdę dużo w kierunku Puław niż pośpiesznym,który ma wagon :evil: do przewozu...no comment.
co do trasy -z Puław do Kazimierza to jadąc asfaltem /główną drogą/ to są duże utrudnienia w ruchu -remont na odcinku ok.4-5 km i jak zawsze spore natężenie ruchu,w zeszłym miesiącu jechałem to mało koła nie połamałem :evil:
jeśli jest jakaś inna trasa - być może,że po drugiej stronie Wisły i przez Janowiec to byłoby bezpieczniej ze względu na natężenie ruchu.
Pozdrawiam
Mariusz
Mariusz-Neways napisał(a):jeśli jest jakaś inna trasa - być może,że po drugiej stronie Wisły
Owszem jest, w Górze Puławskiej jadąc od strony Puław w kierunku Radomia trzeba skręcić w lewo, z resztą jest znak na Kazimierz.. Tyle, że ja nie wiem jak tam z jakością asfaltu i natężeniem ruchu..
Są pociągi osobowe o 6.37 - 7.29 i 8.42 - 9.31. Ale co z przewozem w nich roweru to będę musiał się dowiedzieć.

Co do trazy to można np pojechać odwrotnie trasą zieloną przez Janowiec i promem do Kazimierza.
Jeszcze do końca nie wiem. W ciągu tych dni ustalę jak mam jechać. Ale wolałbym spokojną traskę i raczej polną.

Cena za bilet normalny pociągiem osobowym 9 zł.
wolfskin napisał(a):Chyba że każdym pociągiem można przewozić rower?
Jakiś czas temu dowiadywałam się o to na infolinii PKP i okazało się, że każdym pociągiem można przewozić rowery, o ile znajdują się w 1 lub ostatnim wagonie, tak żeby nie przeszkadzały podróżnym. :-D
Jednak nie wszyscy pracownicy PKP o tym wiedzą, niestety... Ostatnio, gdy wracaliśmy z Częstochowy, pani w okienku kasowym na dworcu miała spory dylemat, czy aby rzeczywiście tak jest...
Stron: 1 2