Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: SCOTT Scale 29er ELITE
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Moje dziecko które mam już drugi tydzień kupiony przez internet z niezłym upustem Big Grin
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/35a ... 61e7d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f03 ... 70d44.html

Waga
11.60 kg
Rama
Scale 29 Alloy 6061, custom butted superlight tubing, forged race disc dropouts PM160, bridgeless seatstays, Integ. Headset, replaceable hanger

Widelec
Rock Shox Reba 29 RL Air, Pop Loc remote Lockout, rebound adjustable, 100mm travel

Stery
Ritchey OE 1 1/8“, semi integrated 44/50mm

Przerzutka (tył)
Shimano XT, RD-M780 SGS, Shadow Type, 30 Speed

Przerzutka (przód)
Shimano SLX, FC-M660-10, 34.9mm

Manetki
Shimano SLX, SL-M660-10, Rapidfire plus, 2 way release, w/gear indicator

Klamki hamulca
Avid Elixir 3

Hamulce
Avid Elixir 3, 180/F and 160/R mm HS1 Rotor

Korbowód
Shimano FC-M552, 2-piece Design, 42Ax32Ax24T

Oś korbowodu
Shimano Cartridge, 68mm shell

Kierownica
Scott Hot Rod T OS 31.8mm, T shape Flat, 680mm, 9° bend

Mostek
Scott Comp, 4 Bolt, OS 31.8mm, 1 1/8“, -6° angle

Pedały
SHIMANO 540

Sztyca
Scott Comp zero offset, 31.6mm

Siodło
Scott Racing

Piasta (Przód)
Scott Comp Disc IT

Piasta (Tył)
Shimano FH-M529 Disc

Łańcuch
Shimano CN-HG54

Kaseta
Shimano CS-HG62-10, 11-36 T

Szprychy
DT Swiss Champion Black 1.8mm

Obręcze
DT Swiss 485d, 32H

Opony
Schwalbe Rocket Ron, 29 x 2.25, 67EPI,
Kevlar bead, Performance Serie
popraw linki bo nie działają
teraz powinno być dobrze Smile
Scott to Scott - musi być dopracowany a mnie interesują wrażenia z jazdy na 29 calowych kołach - jak to wypada w porównaniu z 26?
And napisał(a):mnie interesują wrażenia z jazdy na 29 calowych kołach - jak to wypada w porównaniu z 26?
jest o tym cały wątek, wystarczy poczytać
http://forum.rowerowylublin.org/viewtopic.php?t=5323

kolejny 29er na forum, robi się ciekawie :-)
Bez zbędnej uprzejmości, bardzo ale to bardzo zgrabna maszyna super sie prezentuje, ale żeby nie było za fajnie to, jak na mojego nosa podana przez ciebie waga jest jakaś podejrzanie niska.
Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy na 29 calowych kołach to nie za bardzo odpowiem ponieważ do tej pory jeździłem co prawda na rowerze górskim na 26 calowych kołach ale był to 15 letni staruszek który już swoje wysłużył i niestety ale komfort jazdy był na nim zerowy (rama pewnie wielkości 17 przy moim wzroście 191cm). Tak więc na jakikolwiek inny rower bym się nie przesiadł to na pewno bym napisał że nie ma nic lepszego. Ogólnie ponieważ jestem wysoki a chciałem tylko i wyłącznie rower MTB(pomimo że większość czasu spędzam jednak na asfalcie niż w terenie) wybrałem właśnie 29 calowe koła bo na swoim starym rowerze wyglądałem dosyć komicznie. Z tego co przeczytałem, a czytałem bardzo dużo ponieważ do kupna roweru szykowałem się od 6-7 miesięcy to 29 calowe koła mają bardzo dużo zalet, tak na płaskim jak i w terenie. W każdym razie pierwsze wrażenia jest naprawdę wspaniałe.Jeśli ktoś jest wysoki, zamierza kupić rower górski i nie chce mieć ogromnej ramy na malutkich kołach która wygląda jak "trzepak" to ja polecam 29er'aSmile

Jeśli chodzi o wagę to wkleiłem ją ze strony producenta a tam podają wagę najmniejszej ramy a ja z racji wzrostu mam ramę wielkości XL czyli największą jaka posiada scott i niestety ale nie miałem jeszcze możliwości zważyć mojego roweru tak więc faktycznie może trochę odbiegać od rzeczywistościSmile
Jak tylko zważę rower to naniosę poprawkiSmile chociaż naprawdę nie jest ciężki jak na jego wielkość
Bardzo przyjemny rowerek Smile
shrederson napisał(a):.. mam ramę wielkości XL
To naprawdę jest XL? , przyznam, nie wygląda, dałbym jej "L" ale może stosuję proporcję z mojego aspect XL 26" (scale 26" ma zdecydowanie niższą geometrię górnej rury jak sprawdzałem kiedyś).
Największa rama jaką ma Scott czyli XL a nie wygląda pewnie przez 29 calowe koła
Stron: 1 2