Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Rajd Szlakiem Jagiellońskim do Przewłoki 7-9 lipca 2012
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stowarzyszenie "Rowerowy Lublin", wspólnie ze Stowarzyszeniem "Szlak Jagielloński", zaprasza na
Rekreacyjny Rajd Rowerowy Szlakiem Jagiellońskim na trasie:

Lublin - Ostrów Lubelski - Parczew - Przewłoka.

Program imprezy:

7 lipca 2012 roku (sobota)
g. 10.00 - wyjazd z Lublina
g. 11.30 - przystanek w Zawieprzycach: ruiny zamku - krótka informacja historyczna,
g. 12.30 - przystanek w Kolechowicach: cmentarz prawosławny z kaplicą - krótka informacja historyczna,
g. 13.00 - przybycie do Ostrowa Lubelskiego, postój, krótkie zwiedzanie miasta:  kościół przy drodze, tradycyjna zabudowa w Rynku - informacja historyczna,
g. 14.00 - wyjazd z Ostrowa Lubelskiego, przejazd do Parczewa - na możliwym odcinku królewskim gościńcem
g. 15.30 - postój w Parczewie, możliwość dokonania zakupów,
g. 16.30 - przyjazd do Przewłoki, zakwaterowanie, czas wolny,
g. 18.00 - kolacja, możliwe ognisko dla uczestników Rajdu.

8 lipca 2012 roku (niedziela)
od rana czas wolny, dla chętnych możliwa wycieczka nad jezioro Białka k. Parczewa
g. 15.00 (lub wcześniej) - wyjazd do Parczewa na Jarmark Jagielloński (godzina wyjazdu może być zmieniona w zależności od dokładnego programu Jarmarku)
g. 17.00 - spotkanie na Rynku w Parczewie z grupą podążającą autokarem całym Szlakiem Jagiellońskim (Kraków - Lublin - Grodno - Wilno), zwiedzanie Parczewa z Organizacją Turystyczną "Szlak Jagielloński"
g. 19.30 - przejazd z Parczewa do Przewłoki
g. 20.00 - wspólny program dla grupy rowerowej i autokarowej w Przewłoce: Izba Historyczna Granicy Polsko-Litewskiej oraz uroczyste przekroczenie mostu granicznego, wspólna kolacja, ew. ognisko.
Dla osób nie mogących pozostać do poniedziałku możliwy jest powrót do Lublina w niedzielę. Proponowana godzina powrotu: ok. 17.00 lub wcześniejsza, do ustalenia wśród uczestników.

9 lipca 2012 roku (poniedziałek)
8.00 - wyjazd z Przewłoki w stronę Lublina
12.00 - przyjazd do Lublina, zakończenie rajdu.


Minimalna liczba uczestników rajdu: 15 osób. Maksymalna liczba uczestników rajdu: 50 osób. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 29 czerwca 2012 roku, pod adresem e-mail: stowarzyszenie[at]rowerowylublin.org.

Udział w rajdzie jest BEZPŁATNY. Każdy z uczestników bierze w nim udział na własną odpowiedzialność. Przejazdy odbędą się zgodnie z Przepisami o Ruchu Drogowym. Każdy uczestnik winien posiadać:
- sprawny rower,
- własny śpiwór i karimatę.

Uczestnikami imprezy mogą być osoby pełnoletnie, a także niepełnoletnie, pod warunkiem udziału w towarzystwie rodziców lubopiekunów prawnych. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zachowania PoRD. Noclegi zostaną zapewnione w szkole w Przewłoce, należy posiadać własne śpiwory. Chętni mogą spać we własnych namiotach, ewentualnie zarezerwować noclegi we własnym zakresie. Wyżywienie, przewóz bagaży itd. - we własnym zakresie.

Organizator zapewni:
- prowadzenie rajdu historyczną trasą Szlaku Jagiellońskiego oraz niego zbliżoną,
- informacje historyczne na trasie rajdu,
- relację fotograficzną z przejazdu,
- zwiedzanie Parczewa z Organizacją Turystyczną Szlak Jagielloński,
- atrakcyjny program przy dawnej Granicy Polsko-Litewskiej w Przewłoce z Organizacją Turystyczną Szlak Jagielloński,
- noclegi w szkole podstawowej w Przewłoce,
- apteczkę pierwszej pomocy w czasie całego przejazdu,
- udział w historycznym wydarzeniu (I Rajd na ww. Granicę)!

W razie pytań proszę o kontakt ze mną, poprzez e-mail lub PW, ew. telefonicznie.

Dodatkowo informuję, że możliwe jest skrócenie rajdu do dwóch dni (niedziela - poniedziałek). Będzie to zależne od kilku czynników, m. in. od liczby zainteresowanych udziałem w imprezie.

pzdr.
Krzysiek
widzę, że nikt się nie zgłasza, a tymczasem potrzebna jest choć jedna osoba, która mogłaby pojechać w sobotę TAM. wrócić może w niedzielę lub poniedziałek, bez różnicy. Czy jest jakiś doświadczony rowerzysta, który chciałby wziąć na siebie obowiązek (i zaszczyt) poprowadzenia grupy na miejsce, w sobotę, 7 lipca?

proszę o kontakt przez PW lub telefon.

pzdr.
Jeśli uda mi się załatwić :mrgreen: zastępstwo w pracy na sobotę, to nie ma problemu. W ciągu trzech dni będę już wszystko wiedział.
Niestety brak chetnych do zamiany i będę pracował w sobotę w nocy więc z wyjazdu nici. :-(
Okazuje się, że chętnych brakuje również do udziału w samej imprezie. A osoby do poprowadzenia rajdu w sobotę się w międzyczasie znalazły. Osobiście rozmawiałem o tym z jednym z rowerzystów jeżdżących w barwach RL.

Co do liczby chętnych: Ustaliliśmy minimalną liczbę uczestników rajdu na 15 osób. Niestety, nie zgłosiła się taka liczba. Dzisiaj (czy wczoraj) zgłosiła się ostatnia zainteresowana osoba, ale nawet pomimo tego na chwilę obecną liczba uczestników nie sięga założonego minimum. Taka sytuacja stawia pod znakiem zapytania sensowność organizacji całej imprezy, do której "ogarnięcia" niezbędne jest przecież przygotowanie merytoryczne, zaangażowanie ludzi, a także załatwienie dnia wolnego (poniedziałek).

Poczynione przeze mnie kalkulacje doprowadziły do wniosku, że impreza ciesząca się tak niskim zainteresowaniem nie może się odbyć. Dzisiaj do osób, które zgłaszały swoje zainteresowanie udziałem w niej, zostanie wysłana stosowna informacja.

Wydaje się, że rowerowe eksplorowanie dawnych szlaków nie jest popularne. A warto zaznaczyć, że imprezę promowaliśmy na forum, na naszej stronie, na stronach Szlaku Jagiellońskiego i Unii Szlaków Zachód-Wschód, na Targach Turystycznych w Lublinie i Warszawie, a także w LOiTiK w Lublinie (ulotki). Zasięg kampanii informacyjnej był zatem, z pewnością, bardzo duży.

Wszystkich, którzy chcieli wziąć udział w imprezie (i czytają to forum) zapraszam na imprezę "międzypokoleniową" do Nasutowa.

pzdr.
Krzysiek