Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Jakie opony do szosy.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Założyłem ten temat, bo nie znalazłem na forum odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Jestem na etapie rewitalizacji świeżo zakupionej szosy i muszę jej zakupić nowe opony. Pod uwagę biorę 3 rozmiary:
-700x23
-700x25
-700x28
Jestem ciekaw opinii forumowych użytkowników. Chętnie przeczytam, jakie są wymierne korzyści, bądź straty związane z założeniem większej opony (przyspieszenie, prędkość, opory). 700x23 miałem przy 10atm na ostrym kole i komfort jazdy był zerowy, chociaż rower rozpędzał się natychmiastowo. Moja szosa będzie używana w głównie w mieście, na jezdni i kostkowych ścieżkach, dlatego biorę pod uwagę wielkość balona, tym bardziej, że w rowerze są filigranowe obręcze, zamiast stożków.

Druga rzecz, jaka mnie interesuje, to slicki. Jak wygląda jazda na oponie bez bieżnika przy zmiennych warunkach atmosferycznych. Pytam o to akurat, bo bardzo przyjemne opony Michelina są w Decathlonie w przystępnej cenie i do tego z wkładką antyprzebiciową, co jest dla mnie bardzo ważne.
Jak do miasta to 25 albo 28. Ja jeżdżę na 25, ale tylko dlatego, że czasem zdarza mi się trenować na tym rowerze, poza tym prawie nie wjeżdżam na chodniki. Myślę, że 28 będzie dla Ciebie ok.
Dzięki. Chciałem, żeby ktoś potwierdził mój wybór. A jak to jest ze slickami? Bo dzisiaj będąc w Decathlonie już szedłem do kasy trzymając TE opony, ale widząc mokry asfalt dość mocno się zawahałem.

http://allegro.pl/opona-szosowa-micheli ... 44321.html

Jeśli nie te Micheliny, to gdzie w Lublinie mogę jeszcze kupić opony do szosy? Chcę uniknąć sprzedaży wysyłkowej, bo lubię niektóre towary pomacać przed kupnem :lol:

EDIT:
Micheliny kupione. Za jakiś czas zdam relację z użytkowania.