Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Kettler Alu - szosa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,
byłem dzisiaj po części do mieszczucha na Elizówce i wpadł mi w super promocji lekki Kettler aluminiowy, no i wygląda na to że mieszczóch zrobiony będzie później...



Parę pytań:
1. Czy manetki przy ramie da się zamienić na klamkomanetki zostawiając napęd (przeżótki, piasty) 3x7? Jak tak to jakie, by było ok z dopasowaniem, są przerzutki Mountain LX.

2. Czy przerzutki Mountain LX są ok czy zakupić 105?
I tak muszę zakupić klamkomanetki, więc może od razu zmienić komplet?

2. Czy ktoś ma sprzedać/użyczyć na dzień klucz do korb(kwadrat) i piast? Już wszystko ściągnąłem do malowania, zostało tylko to...

3. Czy jest sens piaskować ramę alu? czy wystarczy przetrzeć papierem tam gdzie są zadrapania? Jak to będzie wyglądać?

4. Gdzie tanio i dobrze malują ramy? (będzie czarna)

Tutaj zdjęcia >>ZDJĘCIA<<
jak tam postępy w remoncie???? :mrgreen:
Narazie mam zakupione:
1. Klamkomanetki 105
2. Truvativ ISOFLOW Road 53/39 172,5 + Truvativ Power Spilne mini isis 108 mm
3. Przeżutki przód i tył 105
i pare mniej ważnych
Szukam jeszcze hampli 105 i pedałów spd, no i problem z sztycą, prawdopodobnie jest 25, ale jedzie zakupiona 25,4 może to jednak źle pokazuje suwmiarka Wink

Czekam aż Paweł dowie się o kimś co robi piaskowanie dobrze, podobno widział efekty i są ok, ale namiarów jeszcze nie ma, jak dostane namiary to rama będzie piaskowana a potem w czarny mat Smile
Ostatnio, nudząc się w domu zacząłem sam skręcać bajka, no i albo mi sie wydaje, może dlatego że nie ma jeszcze owijki, że klamkomanetki są nieproporcjonalne do średnic rurek oldbików.
No i tutaj się nasuwa pytanie, czy to odczucie przez brak owijki czy rzeczywiście tak jest?

Wyglada na to, że chyba jednak zakupie manetki i klamki 105 by nie szpecić roweru, a klamkomanetki poczakają na szose sportową, a jakie są wasze odczucia? Czy to kwestja owijki?

>>ZDJĘCIE<<
z tego profilu zdjęcia ciężko coś wywnioskować. Ale nie widzę nic dziwnego(na tyle na ile można stwierdzić) :mrgreen:
Udalo się złożyć pierwszą szosę, zmianie uległa kiera i korba w stosunku do tego co miało być.

[Obrazek: DSC02604.jpg]
[Obrazek: DSC02608.jpg]
[Obrazek: DSC02607.jpg]

Do zmiany jeszcze licznik, jakiś jak najmniejszy, aby nie szpecił, światełka czarne pchełki oraz poszukiwanie torby, najlepiej czarna skóra lub imitacja Wink

Rower oczywiście składany u Pawła, jak pewnie każdy mogę zdecydowanie polecić, chodź teraz zarobiony, ale po sezonie warto jemu oddać rower do złożenia Smile
Gdzie piaskowałeś i lakierowałeś ramę i ile Cię to kosztowało?
gelos napisał(a):1. Czy manetki przy ramie da się zamienić na klamkomanetki zostawiając napęd (przeżótki, piasty) 3x7? Jak tak to jakie, by było ok z dopasowaniem, są przerzutki Mountain LX.

CHŁOPIE!! Co z Tobą?!
No i wyszedł bardzo fajny rower. Trochę sie czuję odpowiedzialny za niego :-P
Obniż sobie mostek to Ci się geometria na bardziej sportową zmieni. Co do torby to nie bardzo wiem po co takie rzeczy doczepiać do roweru. Jakaś mała pod siodełkiem spokojnie wystarczy ,a nie torby na masę klamotów. ;-)
no wlasnie małej pod siodło szukam, bo ta za bardzo widoczna, ale narazie musi zostać zanim nie znajdę (klucze, kom, dętka itp.)
Nom, dużo pomogłeś w wyborze Smile

Piaskowanie w Lublinie, na Naftowej jak potrzebny namiar to daj znać na priv, cena 30 zł.
Swoją droga wyluzowny koleś, Paweł mówił to samo, hehe
Stron: 1 2