Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Zielony PEUGEOT lata 60
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Rower powstał z tzw. złomu rowerowego. W sumie to był kompletny ale strasznie zapuszczony zardzewiały zaśniedziały itp itd. Leżał w stodole chyba dobre 20 lat.
trzeba było się nim zaopiekować :mrgreen:

Na samym początku mi się nie podobał Undecided . Ale jak już zacząłem od samego czyszczenia to coś zaczynało iskrzyć.

Na pierwszy ogień poszedł serwis. O dziwo ponad 20 letni sam był zajebiście w dobrym stany a stan bieżni kulek CUD malina. Widać jakość wykonania nie to co dzisiejsze piasty konusy i kulki. Przy serwisie oczywiście nie obyło się bez problemów. Była korba stalowa na kliny jak w romecie. A miałem piękną korbę aluminiową z pustymi lekkimi ramionami na kwadrat. Trzeba było wymienić suport na kwadrata. Był problem z demontażem korby na kliny i demontażem misek ze stalowej ramy. W ruch poszły najcięższe młotki a jak to nie dawało skutku uruchomiłem szlifierkę i pociąłem co nieco. Po demontażu okazało się, że mam bardzo rzadki typ wkładu suportu(tzw francuski) o dwóch gwintach prawych. No i ręce mi opadły. Wujek Google doradził aby zastosować dwie lewe miski z suportu BSA(angielskiego) i tak zrobiłem. Wszystko zostało nasmarowane wyregulowane pancerze i linki nowe z oczywistych względów.

Następny etap to polerowanie chromów i wszystkiego co powinno świecić jak świeciło jak był nowy. Czasu troszkę trzeba było poświęcić i cierpliwości czasami "anielskiej" ale efekty pracy są tego warte.

Na końcu została nawinięta owijka i założone pedałki SPD.
Myślę jeszcze nad zmianą siodełka na jakieś nowocześniejsze z tej epoki(ew poleci do tapicera)

Efekty pracy na poniższych zdjęciach:

[Obrazek: DSC09082.jpg] [Obrazek: DSC09083.jpg] [Obrazek: DSC09084.jpg] [Obrazek: DSC09085.jpg] [Obrazek: DSC09091.jpg] [Obrazek: DSC09093.jpg] [Obrazek: DSC09094.jpg] [Obrazek: DSC09096.jpg] [Obrazek: DSC09097.jpg] [Obrazek: DSC09098.jpg] [Obrazek: DSC09099.jpg] [Obrazek: DSC09100.jpg] [Obrazek: DSC09101.jpg] [Obrazek: DSC09102.jpg] [Obrazek: DSC09104.jpg] [Obrazek: DSC09105.jpg] [Obrazek: DSC09108.jpg] [Obrazek: DSC09110.jpg] [Obrazek: DSC09111.jpg] [Obrazek: DSC09112.jpg][Obrazek: DSC09113.jpg] [Obrazek: DSC09114.jpg] [Obrazek: DSC09115.jpg] [Obrazek: DSC09116.jpg] [Obrazek: DSC09117.jpg] [Obrazek: DSC09118.jpg] [Obrazek: DSC09122.jpg] [Obrazek: DSC09125.jpg] [Obrazek: DSC09128.jpg]
Super :!:
Teraz czekamy na co tygodniową porcję zdjęć jak Scota. :-P Pobijesz rekord ? :mrgreen:
Patryk napisał(a):Teraz czekamy na co tygodniową porcję zdjęć jak Scota. Pobijesz rekord ?
Eeeee zobaczymy :lol:
Szykuje się chyba kolejna suita rowerowa a'la Gello Wink. Dawaj, nie krępuj się i wrzucaj foty :mrgreen:
Tyko tę piwnicę troche odpicuj, bo obskurnie wygląda ;-)
Iwo sobie powinien kupić taką, to szef byłby podwójnie szczęśliwy, że reklamuje Peugeota :-P
mrozo napisał(a):Iwo sobie powinien kupić taką, to szef byłby podwójnie szczęśliwy, że reklamuje Peugeota :-P

Przeginasz...









:mrgreen:
mariox napisał(a):Tyko tę piwnicę troche odpicuj, bo obskurnie wygląda ;-)

Mariox, bo o to tutaj chodzi, żeby na zasadzie kontrastu, na tle brzydkiej piwnicy, podkreślić piękno i blask szoski ;-)
Oj, moim zdaniem te cegły trochę rozpraszają i nie pozwalają się skupić na detalach roweru. Na białym tle byłoby lepiej, a przede wszystkim jaśniej by było :-)
omg.. co wy chcecie od tej piwnicy? Jedna z bardziej zadbanych na dzielni..
Płytki ma ułożyć w niej? A może Marmur? :lol: :lol: :lol:
Stron: 1 2 3