Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Problem z suportem.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Ostatnio zakupiłem sobie kolarzówkę, i mam dość spory problem z suportem, bo nie wiem jak go rozkręcić. Rower jest już dość stary, a ja z czymś takim nigdy się nie spotkałem.

Z boku wygląda to tak:

[Obrazek: scaled.php?server=843&filename=dsc00223r...es=landing]

i tak:

[Obrazek: scaled.php?server=834&filename=dsc00225e...es=landing]

A z góry tak:

[Obrazek: scaled.php?server=705&filename=dsc00224w...es=landing]

Nie mam za bardzo jak podejść kluczem płaskim czy nasadowym, nawet specjalnymi kluczami do rur.

Od strony zębatki, nie mam podejścia bo wszystko jest "na sztywno".

[Obrazek: scaled.php?server=560&filename=dsc00227j...es=landing]

Gdyby ktoś miał jakieś pomysły, lub spotkał się już z czymś takim, to pisać.
spróbuj pasującym kluczem przez jakąś szmate, albo francuzem w ten sam sposób
Ta miska którą chcesz "odkręcić" obraca się razem z korbą?????? Jeżeli tak to włóż jakiś śrubokręt (duży) między miskę a "mufe" ramy i pokręć korbą w takim kierunku aby zaczęło się odkręcać (na podstawie tych zdjęć nie stwierdzę czy to jest prawy czy lewy gwint).
bezpieka napisał(a):Ta miska którą chcesz "odkręcić" obraca się razem z korbą?????? Jeżeli tak to włóż jakiś śrubokręt (duży) między miskę a "mufe" ramy i pokręć korbą w takim kierunku aby zaczęło się odkręcać (na podstawie tych zdjęć nie stwierdzę czy to jest prawy czy lewy gwint).
też bym tak zrobil z tym wkrętakiem :mrgreen:
jeśli rzut z góry nie kłamie, jest tam lewy gwint
Ok, udało się jakoś rozkręcić, wszystko ładnie zeszło. Jeszcze mam jedno pytanie, bo rozebrałem całą tylną stronę i do odkręcania kaset mam jakiś klucz na wieloklinie ale tu nie pasuje.

[Obrazek: scaled.php?server=52&filename=dsc00230cv...es=landing]

Da rade to jakoś bez specjalnych kluczy odkręcić czy muszę, kupować kolejny klucz do zdejmowania takich wynalazków?