Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Dookoła lublina -wstępne plany
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Hej, wpadłem na pomysł żeby zrobić ustawkę dookoła lublina - granice administracyjne.
Zrobiłem tako o traskę http://www.gpsies.com/map.do?fileId=sydxsuecglxzcuyy
pewnie jest na niej sporo błędów i tak wyglądać nie będzie ale coś w tym stylu, najwyżej będzie improwizacja. W razie czego mam telefon z mapą więc damy jakoś radę.
Ktoś by się pisał i pomógł to "zorganizować"? W międzyczasie możemy sobie gdzieś np jakiś mały piknik zrobić czy coś w tym stylu. Temat otwarty, zapraszam :mrgreen:
To fajny pomysł. Była juz kiedyś o tym mowa, ale skończyło się na szerszej pętli. A to rozumiem, że mniej więcej granice miasta? Po prostu dopracuj trasę (najlepsze są mapy "Okolice Lublina" część południowa i północna), wyczaj dobrą pogodę i z tydzień wcześniej wrzuć temat.
A ta mapka jest gdzieś dostępna w internecie? Wyznaczając trasę kierowałem się granicami lublina z Google maps a trasę wyznaczałem w gpsies używając różnych tam dostępnych map żeby było cacy. ale tam w jednym miejscu np jest budowa obwodnicy w drugim lotnisko więc tam do końca nie wiadomo ale zawsze można improwizować. A trasa jest na zewnątrz granic, raczej do środka nie wchodzi prócz oczywiście okolic zalewu jak widać ale to z przyczyn oczywistych chyba Smile ogólnie te lubelskie szlaki co powstały bo teraz sporo ich to są gdzieś na jakiejś dostępnej mapce?
Ja jestem starej daty ;-) i lubię mieć mapy w wersji papierowej. Do tego kompas i zabawa jest super :-D I takie mapy polecam do kupienia. Powinny być w IT za Bramą Krakowską. To są najlepsze mapy jakie spotkałem niemal w 100% odwzorowujące nie tylko drogi, dróżki, ale i sciezki. Niestety jak większość map nie są szybko aktualizowane i tam gdzie kiedyś była ścieżka może być fajny asfalcik.
Wydawnictwo tych map to KARTPOL s.c. Nie wiem czy mają wersje elektroniczne.
Jurek S napisał(a):Nie wiem czy mają wersje elektroniczne

Na dzień dzisiejszy jest tylko część południowa więc nie będzie pomocna bo Lublin jest w części północnej.
Ale podobnie jak Jurek również polecam kupno wersji papierowej obu części.
Bywają również w EMPiK (możne też zamówić bez dodatkowych kosztów - odbiór osobisty).
A tak wygląda obszar administracyjny miasta LUBLIN
Jurek S napisał(a):Nie wiem czy mają wersje elektroniczne.
Oni może nie mają, ale my mamy ;-)
No własnie Darek, obijasz się ;-) Z tego co wiem masz fajne pomysły na trasy więc pomógłbyś przy tej dookoła Lublina. Tym bardziej, że robiłeś ostatnio rekonesans w części pólnocno-wschodniej.
Jurek S napisał(a):No własnie Darek, obijasz się

Czekam na decyzję w sprawie niedzieli.
Jeśli będę miał wolne to pomogę Ci w odcinku od źródeł.
A jeśli będę pracował to i tak obiecałem, że przygotuję trasę i wyślę Ci szczegóły.
Natomiast temat "Dookoła Lublina"... przymierzam się aby zrobić wstępną kalkulację długości trasy i pytanie:
Czy skracać do ok. 100km aby wyjazd był bardziej "masowy"?
Bo chyba wyjdzie sporo kilometrów :-P
Uffff.... mam nadzieję, że obijam się tylko trochę... :mrgreen:
Osobiście bym wolał do 100km Smile
Darek, skracaj jak tylko możesz. :-D
Stron: 1 2