Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Kompatybilność sprzętu - zmiana ramy giant peleton superlite
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Posiadam rower szosowy GIANT PELETON SUPERLITE na pełnej grupie osprzętu SHIMANO 105 FC-1055

http://imageshack.us/photo/my-images/715/dsc01263g.jpg/

Dane Techniczne:
Wyposażenie i osprzęt:
Obręcze oryginalne z tego roweru Aaraya 28"
Piasty SHIMANO 105
Mostek aluminiowy NITTO długość (od osi symetrii ) 120 mm
Kierownica aluminiowa SR SAKAE CUSTOM, MODOLO PATENT 42 cm (mierzona od osi symetrii)
Stery 1'' Shimano
Klamki - SHIMANO 105 Super SLR
Hamulce SHIMANO 105 SLR
Przerzutki przód i tył SHIMANO 105
Manetki Shimano 105 - przy ramie 7 sp + 1 nadmiarowa (można używać do 8 sp)
Tylna zębatka 7 biegów SHIMANO 105
Korba SHIMANO 105 o przełożeniu 53 i 39 zębów długość ramienia 172,5 mm.
Suport SHIMANO 105

Posiadam też w zestawie tylne koło FH-1056 które obecnie jest z 8 rz kasetą ale wg specyfikacji można założyć 9 i 10 rz (?). kasetę.

Zamierzam zmienić ramę w tym rowerze na nowszą o średnicy steru 1 1/8 cala aby mieć większe pole manewru w doborze mostka i kierownicy której potrzebuje w rozmiarze 44 . (potrzebuję większego wznosu mostka). Mam do tej ramy reduktor dający możliwość zamontowania mostków a-head lecz obawiam się o wytrzymałość (nie chcę wzmacniać stalą) a przy takim montażu dodatkowo bardzo spadła sztywność boczna w układzie kierownica - widelec
Mam kilka pytań odnośnie takiej przekładki:
1. Czy jest sens montować kasetę 9 lub 10
- podobno przerzutka tylna model 1055 źle współpracuje nawet z 8 biegami (na forach nie potwierdzono takiego problemu)
- czy korba Fc-1055 obsłuży łańcuch stosowany w 9 sp kasetach - bo jeżeli nie to nie warto mi się pchać w dodatkowe zmiany ( przerzutkę jeszcze bym zmienił)
2. Czy w ogóle ten zabieg ma sens - w końcu ten rower jest w pełni oryginalny - może lepiej go sprzedać i nie zawracać sobie głowy przekładkami i ewentualną niekompatybilnością. Za przekładką przemawia fakt ze używam roweru tylko ja i osprzęt jest w idealnym stanie

Tak czy inaczej jeżeli się zdecyduję to rama, kierownica z mostkiem, klamki, sztyca, manetki - zostaną mi i mogę to wymienić lub sprzedać

Rama GIANT C.A.D. Designed CR-MO DOUBLE BUTTED FRAME (podwójnie cieniowana)
Długość rury pod-siodłowej : 61 cm - mierzone od osi symetrii suportu
Długość rury skośnej: 60 cm - rury mierzone zgodnie z zasadami (od osi symetrii rur przyległych C-C )
Długość rury poziomej : 63 cm
Długość rury sterowej : 17,5 cm
Wysokość od ziemi do górnej krawędzi rury poziomej : 85 cm
Waga – 10,5 kg (cały rower)

Raczej na wysoką osobę, mniej więcej 175 - 190 ( 175 tak trochę za mało..się mi wydaje)
A ja poszukuję ramy na wzrost 187 długość nogi 90 - kolor raczej przewaga czarnego Wink

Myślałem tez na zamianę tego sprzętu na rower cross co w moim przypadku było by bardziej uniwersalnym rozwiązaniem (faworyt to CUBE cross sl z 2011 lub 2012 na ultegrze) lub przełożyć osprzęt do kompatybilnej ramy crossowej ( oczywiście z sztywnym widelcem)

Proszę o opinie na temat tego dylematu.