Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Jaki magnez na skurcze?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam,
Chciałbym zamówić:
Olimp Chela-Mag B6

czy ktoś to używa? Te zwykła aptekowe/sklepowe nie wiele pomagają. A może jest coś innego w dobrej cenie i skuteczne? Dzięki
[/code]
Gorzka czekolada 90% kakao dobrej firmy.
Skuteczna to jest dietaSmile (nie odchudzająca, tu chodzi o styl odżywiania). A i tak dla potomności nie tylko niedobór magnezu odpowiada za skurcze, potasu też. Ja nie biorę żadnych suplementów i żadnych skurczów nie mam i nie miałem, a jeżdżę dość sporo. Polecam zainwestować (to przenośnia, bo wcale nie wiąże się to z większymi wydatkami na żywność) w dobre papu zamiast bawić się w suplementy Smile Takie mam zdanie, na ten temat, nie każdy musi się zgodzić Smile
gelos napisał(a):Witam,
Chciałbym zamówić:
Olimp Chela-Mag B6

brzmi kusząco, ja też szukam czegoś bo mi skacze powieka Tongue, a taki apteczny magnez nie za bardzo mi pomaga z racji mojego uwielbienia do kawy i nie lubienia czekolady
jakbyś się zdecydował zamówić to daj znać
Ten chelamag powinien być ok, tylko trzeba pamiętać żeby brać go regularnie. Ja mam wersję bez potasu i niestety po 2.5 h wyścigu miewałam stany przedskurczowe, pomimo że w tym moich tabletkach jest 555mg Mg. Próbowałam również wersji ciekłej w postaci skoncentrowanych shotów i też bez szału :-P . Sprawę rozwiązał osobno zakupiony potas (300mg). No ale z potasem to trzeba bardzo ostrożnie!
Ostatecznie Mg i K zaczynam brać 3 dni przed mocniejszą jazdą i faktycznie zauważyłam poprawę :-)

W tym wypadku, sama dieta, dużo snu itp. nie wystarczały.
Ja brałam (i biorę) ten magnez. I wcale nie trzeba zamawiać- jest w aptekach ;-)

Czy jest lepszy? Nie wiem. Miałam w czasie sesji dosyć uciążliwe skurcze, ie tylko w łydkach, ale i stopach oraz skurcze mięśnia czworogłowego (aż chodzić nie mogłam, bo ile te w łydkach wiem jak rozciągnąć, do tego ni jak nie potrafię, zwłaszcza na obcasach i w parku akademickim :-D), chociaż brałam codziennie, tak jak jest napisane, po 1 tabletce. Babka z apteki mi powiedziała, że można brać tego więcej, bo magnez bardzo trudno "przedawkować" (jej słowa), chyba że ktoś ma problemy z nerkami lub wątrobą. Tydzień zrobiłam dawki uderzeniowej po 2 tabletki) i potem nawet powieka nie drgała Wink
mniej kawy i herbaty, najlepsza czekolada gorzka z wysoką zawartoscią kakao :->
Moze i faktycznie dietę trzeba by zmienić, ja mam mało różnorodną, ale chciałem coś znaleźć nowego jeszcze teraz przed wyjazdem na Bieszczady, żeby tam nie "siasc i plakac".
O potasie nie wiedziałem, to może dużo zmienić, a czekolady nie lubię Wink w takim razie zakupie ten, bo ma potas, wiec pewnie pomoże Smile dzięki
Ja kupiłem na giełdzie ELIZÓWKA od kobitki taki magnes za 300zł ze dwa lata temu.Powiedziała że zatrzyma wodę i zatrzymał, od tego czasu nie wożę bidonu tylko ten magnes,mniej za wodę płace.
Zna się kobitka na swojej robocie. :lol:

1/2toragościa

na skurcze najlepsza jest no-spa, stary sprawdzony sposób z propeletonu
Stron: 1 2 3