Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Dirt ze zwykłym widelcem bez amortyzacji...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od początku...
Moja żonka trochę narzeka na męską ramę swoim duńczyku. Jest to 4biegowy (w bębnie) cr-mo 4130 na kołach 24'. Szukam więc teraz jakiejś damskiej ramy co by przełożyć wszystko a tamtą wypiaskować i sprzedać. Sęk w tym że damki na 24' są dość rzadkie i jedyne co znajduję na allegro to dirty. To znaczy czasem coś pomalowanego się trafia LINK 1 ale nie wiadomo czy to zwykły hi-ten czy cro mo. Nie chciałbym brać byle czego, najlepiej żeby był to cr-mo np. LINK 2 albo w ostateczności alu czyli dirty. Moja żona ma ok 1,5m wzrostu więc nawet by się nadawały ale co będzie jak ze starego założyłbym widelec 24' do dirta ? Czy żona nie szurała by pedałami po asfalcie? Bo z tego co widzę to ramy dirtów mają bardzo wysoko rurkę kierownicy, czy mi się tylko wydaje?
Ja swojej dziewczynie zlozylem rower na leaderfox cocaine, i jest zadowolona, kwestia doboru krotkiego mostku, no i zalezy czy lubi blotko czy tylko sie przetoczyc z pkt a dp pkt b, wiec moze te dirty takie straszne nie sa
Jej styl jazdy jest wybitnie rekreacyjny. A nawet więcej , gdyby nie wielkość kół zdecydowanie szukalbym jakiejś ramy typu "holender
a ja swojej zlozylem rower na ramie Dartmoor Hornet 14" i tak fajnie sie nim jezdzi ze czescto go pozyczam Smile
Ale zrobiłeś go bez amorka? Na zwykłych widełkach?
Jest z amortyzatorem ale na sciezke rowrowa i chodniki jest on nie potrzebny i ciezki, poniewaz to stary amor za 300zl (Marzoci DJ Air) i wybiera tylko wieksze rzeczy.
Zdjecie roweru jeszcze z widelcem Duro
[Obrazek: p5pb8283659.jpg]

Jak jezdze na swoim rowerze po miescie to i tak robie blokade skoku bo to dla mnie nie potrzebna strata energii Smile a mam mix Tora Reba.
Bardziej by mnie martwiły koła 24" ale jak jest niska oboba to dadza rade.

A na tej dirtowce zle sie jej jezdzi? Jest nie wygodna pozycja jazdy?
Heh, chyba nie czytałeś pierwszego postu prawda ? Big Grin

Chodzi o to że ona ma zwykłego mtb z męską ramą na kołach 24'. Ciągle powtarza że gdyby ta nieszczęsna rama to by z rowerka była zadowolona w 100%. Szukałem jakichś damek na 24 ale bardzo ciężko coś znaleźć, czasem tylko trafi się jakiś malowany no-name. Widziałem że często gęsto ramy damskie są budowane jak te dirtowe, czyli rama główna z tylnimi widełkami tworzy prostą linię, tylko rura podsiodłowa jest dłuższa. Dlatego właśnie zwróciłem uwagę na dirty, bo mają odpowiedni układ ramy i są na 24'. Tylko nie wiem czy w takim dircie żonka nie będzie szurać pedałami po asfalcie jeżeli założę tam zwykły widelec

PS. Rowerek fajowy, tylko że ja mam biegi w piaście, więc musi być regulacja na hakach
czytalem i to dwa razy i nie zrozumialem hehe Smile

kurna no to ciezka sprawa,
nie wiem moze lepiej bedzie poszukac kola 26" i jakas rame pod nie?


Jak by cos mam na zbyciu rame z dekatlonu z widelcem i kolami + rozne czesci mysle ze za 300zl moglbym sie ich pozbyc http://forum.rowerowylublin.org/viewtopic.php?t=5006 . Nie to ze wciskam swoje rzeczy, tylko tak przy okazji pokazuje Smile
Dopiero teraz odpisuje bo czasu nie mam ostatnio. M będzie się nadawać dla 150 cm wzrostu?