Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Łęczyńska- piszemy listy!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Kolejna akcja pisania listów!

Tym razem chodzi o planowaną przebudowę ulicy Łęczyńskiej. Pomimo wszelkich starań ze strony Porozumienia, Zarząd Dróg i Mostów zdecydowała się jednak, że na ulicy Łęczyńskiej zamiast pasów rowerowych powstanie zawiły system ścieżek dla rowerów, które nieustanie będę przeplatały się z ulica powodując wydłużenie czasu jazdy, a przede wszystkim powstanie ogromnej liczby kolizyjnych miejsc na drodze rowerzysta-samochód!

Proponowane przez nas pasy rowerowe zostały pozytywnie przyjęte przez projektanta i pomimo wielu spotkań, analiz i przekonywań, że jest to lepsze rozwiązania ZDiM wydał decyzję by powstały kręte ścieżki rowerowe.

Prosimy więc wszystkim komu leży na sercu dobro tego miasta oraz dobro rowerzystów o przesyłanie listów z dezaprobatą dla tego pomysłu na dialog.lublin.eu !!

Każdy taki list to mocna broń na Urzędników. Ślijmy więc!

EDIT:
Mój list już poszedł
A przede wszystkim pasy na Łęczyńskiej popierają obaj Prezydenci a Zarząd robi to wbrew nim, wbrew swoim przełożonym! Zgroza.

Także naprawdę pomóżmy im w walce z tym betonem!
Skoro mówicie, że jest kiepsko to wysłałem swój list/wiadomosć.
Może ktos by jakiś wzór listu zaprezentował. Chętnie wyślę, ale nie chce mi się tworzyć
Proszę tylko nie kopiować wszystkiego Tongue

Witam,
Pisze w kontekście planowanego remontu ulicy Łęczyńskiej, a konkretnie infrastruktury rowerowej której budowa planowana jest w ramach tego remontu. Przez wiele miesięcy rowerzyści starali przekonać się urzędników Zarządu Dróg i Mostów, że najlepszym rozwiązaniem na tej ulicy będą pasy rowerowe takie jakie powstały na ulicy Krochmalnej. Dzięki pasom rowerzyści potrzebują mniej czasu do pokonania ulicy, dzięki nim także wszystkie cele podróży są dla nich o wiele bardziej dostępne. Poprzez ciągłe przebywanie na ulicy razem z innymi kierowcami nie są oni zaskoczeniem dla innych kierowców co na pewno zwiększa ich bezpieczeństwo.

Pomimo tego, że pasy są bezpieczniejsze i o wiele bardziej odpowiadają potrzebom rowerzystów ZDiM podjął decyzje by na ulicy Łęczyńskiej powstała wydzielona droga dla rowerów, która w licznych miejscach będzie przechodziła z jednej strony ulicy na drugą bezsensownie mnożąc punkty kolizyjne, wydłużając czas jazdy rowerem i powodując że rowerzyści nie będą z niej korzystali WCALE!
ZDiM podejmuje decyzje które promują tylko i wyłącznie ruch samochodowy, zdecydowanie spychając potrzeby rowerzystów. Zastanawiam się jak to jest możliwe, w czasie gdy władze Lublina stawiają na ograniczenie ruchu samochodowego na przykład poprzez strefę płatnego parkowania, ogromne inwestycję w rozwój komunikacji miejskiej, a prezydent wyraża nadzieję na zwiększenie ruchu rowerowego w mieście.
W tym kontekście decyzje wydawane przez ZDiM są totalnie bezsensowne i pozbawione jakiejkolwiek logiki.

Proszę przyjąć moją głęboką dezaprobatę dla tej decyzji.

Z wyrazami szacunku
Akcja wsparta.
Mam nadzieje że uda się przeforsować brak myślenia urzędników.
Poszło
Machnąłem małe wypracowanko :-> .

Tak się zastanawiam (jak zwykle przy takich okazjach :-P ), czy takie pomysły ZDiM-u, to aby nie wykorzystywanie pieniędzy przeznaczonych na infrastrukturę rowerową po prostu do naprawy chodników?
Wspominajcie też o Polityce rowerowej i zapisanym tam 15% udziale ruchu rowerowego w 2025 roku.
dostałem właśnie odpowiedź ze skrzynki dialogu Smile :

"Dziękujemy za skorzystanie ze skrzynki dialogu społecznego.
Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie wystąpi o przygotowanie dokumentacji projektowej na przebudowę ul. Łęczyńskiej zgodnie z koncepcją proponowaną przez środowiska rowerowe.
Źródło: informacja otrzymana z Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie
Podpis: Kancelaria Prezydenta Referat ds. komunikacji społecznej"
Stron: 1 2