Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Przeróbka singla
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie,
proszę powiedzcie mi czy można do zwykłego składaka 1-biegowego zamontować koło z biegami w piaście? Czy w ogóle jest to możliwe i jeśli tak to czy opłacalne? No bo wiąże się to jeszcze z zamontowaniem manetki zmiany biegów oraz pewnie z wymianą łańcucha.
Można to zamontować piasta lub całe koło +linka + manetka na kierownicy
O dziękuję za odpowiedź, a wiesz może w jakich granicach wyszedłby mniej więcej koszt takiej przeróbki? Znaczy ile kosztuje takie koło i dodatkowe elementy oraz oczywiście robocizna, ponieważ sama się nie znam na tym.
Koszt piasty i manetki orientacyjnie na szybko łącznie ok. 70-150zł (trzybiegowa, pięciobiegową do swojego roweru 2 lata temu kupiłem chyba za 150zł) używane na allegro, chyba, że uda się coś taniej kupić na Elizówce (czasem bywają superokazje). Przeplecenie koła u Pawła w Centrali 40zł. Imho lepiej kupić od razu rower z taką piastą (jak się dobrze poszuka to w 300-400 zł można się zmieścić, powiedzmy już max 500 razem ze zrobieniem przeglądu (rzadko taki rower z giełdy czy allegro jest w stanie idealnym, od razu gotowy do jazdy).
KermitOZ napisał(a):Imho lepiej kupić od razu rower z taką piastą (jak się dobrze poszuka to w 300-400 zł można się zmieścić, powiedzmy już max 500 razem ze zrobieniem przeglądu (rzadko taki rower z giełdy czy allegro jest w stanie idealnym, od razu gotowy do jazdy).
Ja coś zapodam. tutaj z innego forum NIE-rowerowego sprzedaje kolega z ZAMOŚCia:

Kod:
Do sprzedania rowery widoczne na zdjęciach w zimowych cenach po 80zł i 100zł za sztukę. Jeden ma uszkodzoną piastę także jest do wymiany więc mogę oddać za 50zł, ma aluminiową ramę. Cena obowiązuje ze względu na okres zimowy. Tylko teraz w takiej cenie. Kontakt pod nr: 505239660

i fotki:

[Obrazek: male_69d193199367e971b564cdd60aedc33.jpg]
[Obrazek: male_e7ba072455eb354c26c0a3ddb129b5.jpg]
[Obrazek: male_f3c2120558b0ef8d18300fd8f7201a.jpg]
Kurcze super okazja tylko że ja nie mam jak tego roweru przetransportować potem z Zamościa, dlatego coś chciałam na miejscu albo z dostawą. No nic szukam dalej Smile
w piwnicy powinienem miec kolo tył z chyba 6 biegami, oddam za... hmm 20zł
jak by coś Smile

edit:
jest w gratach ktore sprzedaje, jest na 7 biegow
http://forum.rowerowylublin.org/viewtopic.php?t=5006
Przecież koło, które sprzedajesz jest na kasetę/wolnobieg, a tutaj wyraźnie chodzi o koło z piastą wielobiegową Tongue
KermitOZ napisał(a):Przecież koło, które sprzedajesz jest na kasetę/wolnobieg, a tutaj wyraźnie chodzi o koło z piastą wielobiegową Tongue

no widzisz jak sie znam Tongue
tak mi cos po glowie chodzilo ze może się w widełki nie zmieścić